Marketing:

Zlatarne - iskustva i preporuke

Zlato, srebro, platina, drago kamenje ili novi ultra moderni materijali

Zlatarne - iskustva i preporuke

PostPostao/la La_LuNa dana sub tra 25, 2009 1:42 pm

koliko sam prosvrljala po temama o prstenju, vidim da nemamo nigdje temu bas za zlatarne pa ju, eto, otvaram. ukoliko sam profulala, isprike modovima.

dakle, mi smo nase vjencano prstenje uzeli u Zlatarni Krizek u Zagrebu. http://www.zlatarna-krizek.hr/
pa da podijelim s vama nase iskustvo.

odlucili smo se na burme od bijelog zlata 7 mm sirine, bez kamencica jer smo bas zeljeli identicne. cijena im je bila 2800 kn. imali smo i letak sa sajma sa 20% popusta. kaparimo mi prstenje (300kn) i kaze stricek da ce za desetak dana biti gotovi. okej. zovem ja za 10 dana, kaze stricek sve gotovo, izreferira sve o prstenju i na kraju pitam ja cijenu, kze on neku cifru preko 3 tisuce kuna :shock1: ja zazujala, zazujao i on jer se sjecao tog naseg prstenja i kaze, ide on nazvati u Veliku Goricu sefove da vidi u cem je problem. nazove me za desetak minuta, ispricava se, kaze da je doslo do pogreske, decki u radioni su ga premalo istokarili i dobili smo vecu gramazu no sto je trebala biti, zato je i cijena visa. no posto to nije nasa krivica, mi cemo prstenje dobiti po dogovorenoj cijeni. plus popust s letka.
tako da smo mi nase prstenje na kraju platili 2240 kn, tisucu kuna manje od njegove vrijednosti!!

svaka pohvala zlatarni Krizek s nase strane. :bravo:
11. o9. 2oo9.
slika
..Ti Si Mi u Krvi..
La_LuNa

Marketing:

Re: Zlatarne - iskustva i preporuke

PostPostao/la tangerina dana sub tra 25, 2009 1:52 pm

Mi smo naše prstenje uzeli u Puli, u zlatarni Dejhalla, zadovoljni smo i više nego što smo očekivali, što od finalnog proizvoda, što od same uljudnosti gospodina koji nam ih je prodao.
Naše prstenje je od bijelog i crvenog zlata (sjajno+mat) i došlo nas je 3100kn (sa popustima na gotovinu i na lijepe oči :D ). mi smo prezadovoljni, a to je i bitan čimbenik, pa svim istrijankama slobodno preporučam.
tangerina

Re: Slika našeg odabranog prstenja

PostPostao/la venona dana pet svi 15, 2009 8:13 am

Tisa-Iskra je napisao/la:Macy i Venona - prstenje vam je super... JA i H smo još uvijek u potrazi.. Našli smo nešto dvobojno (bijelo i žuto zlato) u zlatarni u Avenue Mall-u, ali još se nismo odlučili do kraja..
Mislim da će to potrajati, dok na kraju ja ne pop.. i uletim u prvu zlatarnu koju vidim :lol: :rofl: :lol: :rofl: :lol: :rofl:

Hvala :raspa: ta zlatarna vam je dosta skupa...ja ne bi osobno tamo,ima hrpa zlatarni u gradu koje drze zuto bijele kombinacije,a jeftiniji su... recimo u dubravi ima more zlatarni,a usluga mi se ucinila super u zlatarni lazar ivanovic,ja sam cak nagovarala mm da tamo narucimo ali nije htio iz meni nepoznatog razloga :neznamkakoti: na kraju smo u kociju u frankopanskoj narucili i usluga je zbilja vrhunska,a i izrada,porfesionalci su pravi nema sta...e i ako netko kojim cudom nema sajamski popust,ja imam 2 letka viska pa ono,ustupit cu ih bez beda,e i za zlatarnu celje imam 10% popust (znam da ovo ne spada tu,ali ono,ne znam gdje bi s time a nekome mozda treba) :mig:
Zadnja izmjena: Anonymous; pet svi 15, 2009 8:26 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: post preseljen na odgovarajuću temu
slika
venona

PostPostao/la Reina dana pet svi 15, 2009 12:19 pm

mi smo prstenje kupili u zlatarni celje u sloveniji.
prodavačica je bila jako ljubazna, imala je puno strpljenja s nama.
mi smo vidjeli na internetu prstenje koje bilo iz kolekcije 2007 i nije više bilo u ponudi, ali su ga ipak dali raditi. :lovestruck:
prstenje je klasično, bijelo zlato, pola sjajno, pola matirano, moj s briljantićem. gramaža svakog prstena je 10 grama, a cijena je bila sve skupa 600 eura.
takvo prstenje u hrvaskoj bi nas koštalo oko 1000 eura, tako da smo jako dobro prošli. :o

naravno, kao i kod svih zlatarni, graviranje je bilo besplatno.
prstenje je bilo gotovo za dva tjedna.

mi smo jako zadovoljni i uvijek bi ih preporučili. :svakacast:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana pet svi 15, 2009 1:36 pm

ja bi dala izraditi naše prstenje ali se uopće ne kužim u to pa se bojim kako bi to na kraju ispalo. malo smo gledali po Samoboru,nema ništa što se nama sviđa al ima zato puno zlatarnica koje izrađuju nakit po našim željama pa smo se eto mi zapitali kako bi bilo kad bi mi recimo donjeli fotku a oni bi nam onda napravili takav prsten. samo me brine,jel to zaista tako? i može li mi netko preporučiti koju zlatarnicu u Samoboru pa može čak i u Zg-u jer bi sestrična isto dala izdraditi prstenje al joj je hitno,meni nije... :D
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Dupina dana sri svi 27, 2009 12:21 pm

Bok! Zanimaju me iskustva sa zlatarnicom Bashota? Da li je tko kod njih kupovao vjenčano prstenje?
slika
Dupina

PostPostao/la princessmo dana čet lip 04, 2009 9:29 am

Naši kumovi su tamo dali raditi vjenčane prstene prije 2 godine i bili su zadovoljni uslugom i cijenom...ali im je nakon par mjeseci bijelo zlato toliko požutilo da sad izgledaju kao prsteni od žutog zlata... :ne zna: meni je to užasno i ne razumijem zašto se to dogodilo i nemam pojma jel to do zlatarne, ali smo ih mi zaobišli kad smo birali svoje prstene... :izivciran:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Addis dana sri srp 15, 2009 9:00 pm

Dragi moji! Ja sam nova ali nedavno sam prolazila kalvariju sa zlatarima u potrazi za idealnim vjenčanim prstenom. Moj budući i nije od neke volje pa sam morala sama. Kao što je u postovima prije navedeno da u pojedinim zlatarnama prstenje vrlo brzo požuti, tj. od bijelog zlata postane žuto, bila sam u to upućena. Naime, moja vjenčana kuma koja je to isto prolazila godinu ranije uputila me na zlatarnu Roginić . Tamo sam pitala kako ću znati da li će mi prsten ostati u bijelom zlatu, kako sam i htjela , čovjek mi je odgovorio da prsteni koji su rodinirani tj. pozlaćivani takvi postanu nakon godinu dana. Oni samo poliranjem dobivaj takav sjaj i to je trajno. Dokaz tome su prsteni moje kume koji su i nakon godine kao da su jučer kupljeni. Osim toga u zlatarni Roginić imaju samo ručnu izradu tako da veličinu, boju zlata i sve ostalo možete birati. Ja sam bila dva puta na probi jer vlasnik nije htio ništa raditi bez mog odobrenje što me oduševilo. Sve u svemu za svaku preporuku!
Addis

PostPostao/la citrix dana čet srp 16, 2009 6:46 pm

Svaki zlatni nakit koji ima navlaku s vremenom gubi na boji/izgledu.
Bijelo zlato je ipak samo zlato sa dodatkom jedne od bijelih legura i vrlo je pogodno za kombiniranje... tako da kvaliteta ovisi i od tipa "bijele legure" s kojom je smjesa napravljena... ima ih nekoliko kombinacija..
Dosta nakita od bijelog zlata se vrlo lako čisti tako da ne bi trebali imati problema...
E da..
Svaki zlatar koji drži do sebe jasno će dati osobi do znanja što kupuje. Ono što vi možete napraviti da vas se ne ... :D ... je da :
Pogledate koje od žigova ima nakit ( prstenje uvijek ima žig unutra) a MORA imati prva dva žiga od postojeća tri:
1. koji predstavlja čistoću plemenite kovine (585,750 ili...ovisno što kupujete)
2.žig zlatara (xy broj) - ako ovo nema nemojte uzimati jer se time obvezuju
3.državni grb (to je mali hrvatski grbić) - samo proizvođači
Sačuvate račun :rofl: :rofl: :rofl:

Za Bashota nisam čula, žao mi je.
Ja već par godina nakit i sebi i bližnjima kupujem na Trešnjevci u zlatarni Ivan i ono što je najstarije kupljeno i danas izgleda isto kao prvi dan..
Mada..sjetila sam se jedne stare narodne koja kaže da dosta plemenitih kovina zna mijenjati boju kada osoba koja ju nosi ima zdravstvenih problema... :huh:

Uglavnom.. sretno ..
slika
citrix

PostPostao/la Marelica dana sri ruj 02, 2009 9:49 pm

Mi smo gledali prstenje u Celju u Sarajevu... Imaju jako lijep izbor, ali evo sitnica koju smo primijetili - prsten sa dijamantom dođe osjetno skuplje nego na drugom mjestu.
Marelica

Re: Nakit za vjenčanje - slikice

PostPostao/la MAŠA dana ned vel 07, 2010 2:48 pm

cure, u Slavonskom se Brodu u centru otvorila nova srebrnarnica Argentum koja između ostalog i iznajmljuje nakit.budući da je je nakit sav prvoklasan i malo je skuplji, ja sam se uputila pitati koliko je iznajmljivanje. uglavnom, set koji se sastoji od naušnica, ogrlice, narukvice i prstena iznajmljivanje košta oko 500 kn. nakit se može zadržati u tom slučaju tjedan dana. nakit je inače sav na ovu foru slikica koje stavljamo pod ovaj topic.. :10od10:
Zadnja izmjena: Anonymous; ned vel 07, 2010 6:06 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: premješteno u odgovarajuću temu, korisnici izdano upozorenje
čekamo...
slika slika
slika
MAŠA
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tigerin dana ned vel 07, 2010 7:29 pm

mi smo nase kupili kod Marica u ZG na Tresnjevci i mogu reci da covjek ne da ima izbor nego... ima izbor! i jos nam je dao na rade da mu platimo, nas su izasli 2200 kn, malo zaobljeni, sa krivuljom (meandar) kombinacija zuto bijelo, 8 mm
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la delfin dana ned vel 14, 2010 10:01 pm

zaručnički prsten je kupljen u zagsu u zgu i koma i katastrofa!!!
dan nam je prsten koji je bio napukao i to kao prvo a onda nakon što im je dan na smanjivanje su ga uništili skroz! :shock1:
tražili smo novi i 2 broja manji i rečeno da će bit gotov za 6 tj.no naravno da nije bio već tek nakon 10tj.i bili su vrlo bezobrazni i neugodni i to najviše šefica! :thumbsdown:
i povrh svega dali su nam prsten koji nije 2 broja manji nego 2 broja veći!!! :thumbsdown:
slika
delfin

PostPostao/la lilly dana čet ožu 04, 2010 3:08 pm

samo bih ovdje htjela pohvaliti zlatarnu Koci! :svakacast:
mi smo našli na netu prstenje kakvo bi htjeli i pošto je malo neuobičajeno i zahtjeva ručni rad, nismo se baš mogli odlučiti na izradu jer nismo znali kako će ispasti.
uglavnom, sad čekamo da probni bude gotov, Koci je rekao da će ga napraviti bez ikakve daljnje obveze, ako nam se svidi, uzmemo, ako ne, njemu ostane jedan novi model. svaka čast!!! :svakacast: :svakacast: :svakacast:
sretno udana... 05.06.2010.
lilly

PostPostao/la zagorka dana pon ožu 08, 2010 12:06 pm

mi smo se zaljubili u prstenje zlatarne križek i tamo ćemo uzeti prstenje, samo još treba odlučiti koje, jer nam se jedno 6 pari svidjelo...
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika slika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la malena_4you dana pon ožu 08, 2010 8:26 pm

znadete li možda koju zlatarnu na području varaždina ili čakovca za preporučit?
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana pon ožu 08, 2010 9:30 pm

malena_4you je napisao/la:znadete li možda koju zlatarnu na području varaždina ili čakovca za preporučit?

mi smo naše uzeli u čakovcu u zlatarni dominik, u onoj ulici gdje je arkus...ne ona mala i uska, neg ona veča, mislim da je pokraj nekog dućana s naočalama...uglavnom i cijena i usluga :10od10: mi smo trebali neku obradu da se čim manje izrabi zbog posla kojim se dragi bavi pa su nam neš složili (namam pojma koja je vrsta obrade) i za sad nemamo ni jednu ogrebotinu, a imamo ih 8 mjeseci :thumbsup: :thumbsup:

i imaju najljepše prstenje u gradu, baš su svi neki posebni :thumbsup:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tasha dana uto ožu 09, 2010 12:42 pm

Mi smo nase prstene uzeli kod Dodica i mogu reci da sam odusevljena i uslugom, a i cijenom :10od10:
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la malena_4you dana uto ožu 09, 2010 5:45 pm

atalya je napisao/la:
malena_4you je napisao/la:znadete li možda koju zlatarnu na području varaždina ili čakovca za preporučit?

mi smo naše uzeli u čakovcu u zlatarni dominik, u onoj ulici gdje je arkus...ne ona mala i uska, neg ona veča, mislim da je pokraj nekog dućana s naočalama...uglavnom i cijena i usluga :10od10: mi smo trebali neku obradu da se čim manje izrabi zbog posla kojim se dragi bavi pa su nam neš složili (namam pojma koja je vrsta obrade) i za sad nemamo ni jednu ogrebotinu, a imamo ih 8 mjeseci :thumbsup: :thumbsup:

i imaju najljepše prstenje u gradu, baš su svi neki posebni :thumbsup:

znam koja je to zlatara i prstenje im je :vau: :vau: :vau: :vau: :vau:
a i cijene su :thumbsup:
5.05.2012.
ko lavica još borim se za ono sve što moje je i ako treba život zato dajem
malena_4you
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilly dana čet ožu 25, 2010 10:02 am

imam neki letak od Kocija sa sajma na kojem ne piše ni godina ni koliki je popust na prstene. bijeli je s nekim koncentričnim kružnicamama na prvoj strani, uzela sam ga na sajmu prošle godine. da li netko zna dal taj popust još uvijek vrijedi i koliki je uopće? unaprijed hvala! :cubice:
lilly

PostPostao/la vrazichka dana čet ožu 25, 2010 10:07 am

cure nevjerojatno al trebam iskustvo.. jel ko cuo za zlatarnu križek iz velike gorice..ako je netko uzeo tamo prstenje pliz javite jeste li zadovoljni :svakacast: :svakacast:
lily i ja imam taj letak al mi nisu rekli da letak nosi popust samo kao reklama :ne zna: :ne zna:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana čet ožu 25, 2010 11:16 am

mislim da na letku koji smo mi dobili na sajmu vjencanja od njih pishe da se moze upotrijebiti do kraja ove godine :ne zna: pogledat cu ti kad dodjem kuci. meni ne triba, pa ti ga mogu poslat ako vrijedi za popust
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lilly dana čet ožu 25, 2010 11:23 am

na mom piše iza na poleđini da nosi popust na vjenčano prstenje.
Oluja, ajde molim te pogledaj pa javi. meni će to trebat idući tjedan kad će prstenje biti gotovo.
hvala vam, curke!! :grli1: :grli1:
lilly

PostPostao/la lilly dana pon ožu 29, 2010 1:42 pm

eto, ja podigla prstenje... letak mi donio 20 % popusta! :cheer: :cheer: :cheer:
lilly

PostPostao/la zagorka dana uto svi 11, 2010 11:53 am

mi smo svoje prstenje isto uzeli kod križeka u vg... prstenje je super (vidjele ste ga) jedino ne znam kak će bit kad ga budem nosila, to ću vam reć za jedno 6 mj. :lol: :lol: , ali inače usluga je super i bili su gotovi kad su nam rekli da budu (letak smo iskoristili i dobili 20% popusta)...
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika slika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Vjenčano i zaručničko prstenje, manžete i ostali nakit za vjenčanje

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.