Marketing:

Popis pjesama - repertoar za svadbu

Bandovi i dj-i iz cijele Hrvatske, orguljaši, zborovi, pjevači, klape i pjesme za crkvu, plesne škole, vrste plesa, prvi ples, klasični plesovi i lude ideje za otvaranje plesa.

Re: Popis pjesama - repertoar za svadbu

PostPostao/la Rally_MO dana pon stu 08, 2010 6:30 pm

Nisam ja branila da se sviraju dvije pjesme od istog izvođača, već da budu zaredom. Nismo došli na nečiji koncert. I to sam naglasila iz razloga što smo malo prije naše bili u svatovima gdje je bio isti bend, i gdje su odsvirali 5 pjesama Novih fosila, sve jednu za drugom. Osjećala sam se ko da sam na koncertu a ne u svatovima...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana pon stu 08, 2010 6:32 pm

ma daaa, to i govorim. ok mi je ajde ako je to njihova autorska, ko od ovih mojih (iako stvarno nemam pojma jel se ponovilo da sviraju dvije odjednom). al da mi fosile udre zaredom :roll: ili bilo koga :roll:
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana pon stu 08, 2010 6:37 pm

Upravo tako, imaš čitavu večer, rasporedi pjesme a ne ih zaredati...
Iako su ljudi stvarno pohvalili glazbu u svatovima, čak i oni koji vole narodnjake... Čak mi je i prijateljica rekla da je bila glazba super, a njen muž svira u bendu kojeg sam ja htjela za svatove, samo su bili zauzeti

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana uto stu 09, 2010 10:16 am

Rally_MO je napisao/la:A što se tiče kakva bi trebala biti glazba, mislim da bi prvenstveno trebala biti ogledalo ukusa mladenaca... A gosti se trebaju zabavljati i plesati bez obzira sviđa li se to i njima. Ja uvijek plešem u svatovima, bez obzira na moj glazbeni ukus. Došla sam se proveseliti s mladencima, a ne na koncert

:amen:

90% muzike koja je na svadbama se meni ne sviđa (i uključuje prije navedene), a da ne spominjemo da 80% tih pjesama nikad nisam čula.
i svejedno plešemo, zezamo se i tak. očekujem isto i od drugih na našoj svadbi jer neće biti ništa manje zabavno zato jer se ne sviraju pjesme tih izvođača.

i ne smatram da kompliciramo, nego jednostavno radimo onako kako se nama sviđa. ako to ne mogu na svojoj svadbi, nego mora bit nešto za široke mase zato da ne bi slučajno bilo da gosti na jednoj svadbi nisu plesali na tompsona ili mišu, onda ju neću ni imat. :kava:
slikaslika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Rally_MO dana uto stu 09, 2010 10:37 am

Ja sam sad bila u svatovima gdje mi je muzika bila grozna (bend je OK, dobro je svirao, al izbor pjesama nije po mom ukusu)... Al mi je i bez obzira na to bilo super, bili su jako veseli svatovi, i ja sam plesala bez obzira što mi se ne sviđaju pjesme... Općenito, ne volim kad dođe netko u svatove i neće da pleše zato što mu se glazba ne sviđa

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Re: Diskusija općenito + ZNA LI TKO ŠTO O BENDU? SVI upiti o

PostPostao/la Martin dana uto stu 09, 2010 1:15 pm

Pozdrav grupi na forumu.
Ja sam glazbenik i to neću skrivati, ali se neću ovdje niti reklamirati. Zanima me jedna stvar. Tokom vremena glazba se mijenja, dolaze nove pjesme, novi glazbenici i domaći i strani. Koju vrstu glazbe današnja mlade generacije najradije slušaju i koju bi vrstu domaće i strane glazbe najradije slušali na svom vjenčanju. Znam, svi bandovi, pa tako i ja samo kažemo mladencima, nakon preliminarnog dogovora, neka se opuste i prepuste sve nama. Međutim, rado bih poboljšao taj dio svoje usluge, pa vas molim za malu pomoć. Da li više svirati domaće zabavne i rock stvari ili odsvirati samo nešto i moderno strano ili malo više... Znam, ovisi o mladencima, ali kad pogledam na youtube i vidim one silne milijune klikova na nekim stranim izvođačima (eminem, lady gaga, shakira...) poželim i ja to ponuditi, a opet se u isto vrijeme pitam kako će većina na to reagirati.
Molio bih da mi malo pomognete u odluci, a možda i ja vama jednog dana budem u prilici pomoći...
Hvala, Martin
Martin

PostPostao/la amorfia dana pet stu 12, 2010 3:30 pm

Martin je napisao/la:Pozdrav grupi na forumu.
Ja sam glazbenik i to neću skrivati, ali se neću ovdje niti reklamirati. Zanima me jedna stvar. Tokom vremena glazba se mijenja, dolaze nove pjesme, novi glazbenici i domaći i strani. Koju vrstu glazbe današnja mlade generacije najradije slušaju i koju bi vrstu domaće i strane glazbe najradije slušali na svom vjenčanju. Znam, svi bandovi, pa tako i ja samo kažemo mladencima, nakon preliminarnog dogovora, neka se opuste i prepuste sve nama. Međutim, rado bih poboljšao taj dio svoje usluge, pa vas molim za malu pomoć. Da li više svirati domaće zabavne i rock stvari ili odsvirati samo nešto i moderno strano ili malo više... Znam, ovisi o mladencima, ali kad pogledam na youtube i vidim one silne milijune klikova na nekim stranim izvođačima (eminem, lady gaga, shakira...) poželim i ja to ponuditi, a opet se u isto vrijeme pitam kako će većina na to reagirati.
Molio bih da mi malo pomognete u odluci, a možda i ja vama jednog dana budem u prilici pomoći...
Hvala, Martin

u potrazi za bendom naše je iskustvo bilo da nam je večina bila tipično svatovska. ima puno bendova koji u repertoaru imaju našu zabavnu, dalmatinsku, slavonsku, zagorsku, narodnu...muziku, ali malo njih je koji imaju kvalitetan strani repertoar i vokale koji to mogu otpjevati (ne mislim nužno na kvalitetu glasa već loš engleski koji ruku na srce, kvari dojam ... primjer, bili na svadbi, bend krene sa Sex bomb i gosti padaju od smijeha kako je to zvučalo).
imali smo raznolike goste na svadbi, različitih glazbenih ukusa, ali povratne informacije su bile i više nego pozitivne... u repertoaru smo imali Sony & Cher I got you babe, Guns & Roses Sweet child of mine, AC&DC You shook me all night long, Queen I wan't to break free, Janis Joplin Me and Bobby McGee, Tracy Chapman Give me one reason... i upravo su te pjesme inače netipične za svadbe najviše ljudi digle na noge...
slika
amorfia

PostPostao/la Martin dana čet pro 09, 2010 1:26 pm

amorfia je napisao/la:
Martin je napisao/la:Pozdrav grupi na forumu.
Hvala, Martin

u potrazi za bendom naše je iskustvo bilo da nam je večina bila tipično svatovska. ima puno bendova koji u repertoaru imaju našu zabavnu, dalmatinsku, slavonsku, zagorsku, narodnu...muziku, ali malo njih je koji imaju kvalitetan strani repertoar i vokale koji to mogu otpjevati (ne mislim nužno na kvalitetu glasa već loš engleski koji ruku na srce, kvari dojam ... primjer, bili na svadbi, bend krene sa Sex bomb i gosti padaju od smijeha kako je to zvučalo).
imali smo raznolike goste na svadbi, različitih glazbenih ukusa, ali povratne informacije su bile i više nego pozitivne... u repertoaru smo imali Sony & Cher I got you babe, Guns & Roses Sweet child of mine, AC&DC You shook me all night long, Queen I wan't to break free, Janis Joplin Me and Bobby McGee, Tracy Chapman Give me one reason... i upravo su te pjesme inače netipične za svadbe najviše ljudi digle na noge...

Iskreno, danas sve više mladenaca dolazi sa upitom o modernijoj glazbi i prilično sam iznenađen s tim. Traži se rock i zabavnjaci koji vuku na rock, a ne oni cile mile... Ja znam da se samo s tom glazbom ne može odsvirati svadba i da se tu mora ubaciti i zabavnjaka, starogradskih, tamburaških isl. pjesama. Osobno, na AC/DC ili na I want to break free uopće ne znam tko bi plesao, eventualno skakao, ali dobro, svakome po ukusu. Ne kažem da ti glazbenici nemaju pjesama koje bi odgovarale, ali kako svojoj baki, stricu, i sličnim starijim gostima objasniti samo takvu glazbu. Osobno sam rocker u duši i ta mi glazba najbolje odgovara i da mogu samo bih takvu glazbu svirao, ali još nisam bio na takvoj svadbi gdje bi se samo takva glazba svirala. Čak predlažem ljudimada da se svira Lady Gaga, Beyonce i takvi izvođači puni modernih hitova i na kraju ispada da je to opet druga krajnost.
Martin

PostPostao/la Galadriel dana čet pro 09, 2010 2:38 pm

slažem se da svadba mora biti vesela,ali isto tako bend najbolje može procijeniti atmosferu i kako je dignuti. najpraktičnije je raditi mixeve i u slavonski set ubaciti rockerski solo ili između magazina i severine ubaciti nešto iz prljavog plesa, sad možda napamet lupam gluposti,ali bend najbolje zna, u dobrom setu i narodnjak ok zvuči iako ih ja osobno ne slušam,ali sigurno ima ljudi koji ih slušaju. Do ponoći bi trebalo bit muzike za sve, od starogradskih, dalmatinskih zagorskih u mixu sa modernijim i stranim stvarima,a iza ponoći ako mladima tako više paše raspaliti po rocku, ponavljam uz mixeve
jer ko se ne razbaca na hajde da ludujemo?!? iako si je nikad necemo pustiti doma uz kavicu
slika slika
Galadriel
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Branči dana čet pro 09, 2010 9:48 pm

amorfia je napisao/la:

ovak, prvo bih htjela komentirati boldano, ako se nešto ne može dobro odpjevati/odsvirati, doslovce da ljudi ostanu paf nakon te izvedbe, onda se ne isplati niti to svirati.

a što se ostatka posta tiče, mislim da su se ljudi zaželjeli starih dobrih stvari, ruku na srce, 90% svatovskih repertoara je isto, čuješ jedan, čuo si sve...
a onda kada krene nešto tako netipično za svadbu (a to su pjesme koje svi jako dobro znamo) naravno da su ljudi oduševljeni.

ali naravno, izvedba je najbitnija :thumbsup:
slikaslika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Ivancica101 dana pet pro 17, 2010 4:55 pm

Ne znam zašto takve stvari ne prepustite bandu. Mi smo svom bandu rekli kaj ne smiju svirati i kaj moraju svirati, a ostalo neka sami prate atmosferu i nek se prilagođavaju. Ja sam im samo rekla da ne želim da mi gosti sjede i koji žanr preferiramo.
Ivancica101

PostPostao/la Ivancica101 dana pet pro 17, 2010 5:03 pm

Branči je napisao/la:
amorfia je napisao/la:

ovak, prvo bih htjela komentirati boldano, ako se nešto ne može dobro odpjevati/odsvirati, doslovce da ljudi ostanu paf nakon te izvedbe, onda se ne isplati niti to svirati.

a što se ostatka posta tiče, mislim da su se ljudi zaželjeli starih dobrih stvari, ruku na srce, 90% svatovskih repertoara je isto, čuješ jedan, čuo si sve...
a onda kada krene nešto tako netipično za svadbu (a to su pjesme koje svi jako dobro znamo) naravno da su ljudi oduševljeni.

ali naravno, izvedba je najbitnija :thumbsup:

Zato postoje dobri bandovi, kao i oni puno bolji. One lošije neću niti spominjati jer si ih sigurno nitko od nas ne bi odabrao za svadbu. A i lijepo kaže stara poslovica: koliko para, toliko muzike. Oni koji su bolji, znaju da su bolji i to onda i naplate. Gledali smo dragi i ja 5-6 bandova prije nego smo se odlučili i zato znam kaj pričam. Svi su oni dobri, ali oni bolji... Njima ne trebaš reći kaj da sviraju niti kada...
Ivancica101

PostPostao/la vesgo22 dana čet kol 25, 2011 11:35 am

Bok,curke!
Sve vi koje ste se već udale,malo da podijelite iskustva sa mnom,budućom udavačom.:)
Naime,da li bandovi koji na svojoj stranici imaju naveden repertoar,svejedno prihvaćaju moj popis pjesama ili ga se baš striktno držž?Imam u vidu Spicegrillse i Daddy cool.Spicegrillsi su mi prvi izbor jer mi se dopada repertoar-sve živo sviraju,a Daddy cool malo manji izbor sličan mom.Općenito,da li se isplati slati popis pjesama jer moj nije bitno različitiji,neke sam dodala,a neke s njihovog popisa,neću pa sad...Kakvi su uopće ti razvikani bandovi za dogovor oko pjesama?
Hvala!
vesgo22

PostPostao/la maybelline dana ned ruj 25, 2011 10:16 am

ja sam imala popis cisto zbog sebe,jer se u tom trenu nebi sjetila niti jedne pjesme
no na kraju sam zaboravila na njega,mislim da ga nisam ni ponijela sa sobom :misli:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la wedding.dress dana ned ruj 25, 2011 10:19 am

mozes im naglasiti da neke pjesme ne zelis da sviraju, trebali bi postivati tvoju zelju, ipak ih ti placas :thumbsup:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Glazbeni sastavi i repertoar za vjenčanje, glazba za crkvu, prvi ples i plesne škole

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.