Marketing:

Šivanje vjenčanice (savjeti, preporuke, pitanja...)

Stilovi vjenčanica, saloni vjenčanica, savjeti i slike, haljine iza ponoći, za kume, mame i djeveruše, cipelice i sandale...

Šivanje vjenčanice (savjeti, preporuke, pitanja...)

PostPostao/la Malavida dana ned lip 01, 2008 1:08 pm

Za sad su mi jos sve opcije otvorene sto se tice vjencanice: najma,kupovine i sivanja.
Samo sto mi se cijela ta prica oko najma bas i ne svidja previse pa bih se nekako najradije odlucila za sivanje.

Zanima me da li netko ima iskustva,dakle da li ste dobile onakvu vjencanicu kakvu ste trazile,jeste bile zadovoljne,kako se krecu cijene i sl.

Ja sam s rijeckog podrucja i vidjela sam krojacki salon Sally (ima ga u Uzasrskoj i u toweru) pa ako netko zna nesto o njima (ili nekome drugome tko siva vjencanice na tom podrucju) bila bih zahvalna na bilo kojoj informaciji.
23.05.2009.
Malavida

Marketing:

Re: Šivanje vjenčanica

PostPostao/la Katriona dana ned lip 08, 2008 9:38 pm

ništa ti još konkretno ne mogu napisati jer ću se baciti u rješavanje vjenčanice poslije ljeta...zasad sam jako puno čitala o tome što kažu druge cure, većinom sa starog foruma, i preporučile su tu u zg Annu Rizzo, da ona sašije vjenčanicu po slici i onako kako je ti želiš i da ispadne super..gledala sam i njene slike po internetu, sviđa mi se kako radi a i kažu da nije preskupa, najam malo bolje vjenčanice i šivanje kod nje ispadne otprilike isto...ali pročitah da si u Rijeci pa ne znam koliko ti je to isplativo...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Malavida dana pon lip 09, 2008 12:03 am

Ok.Tnx.
Ma vidjet cu jos.
Za sada ispitujem razlicite opcije.I ja cu nakon ljeta znati konkretnije.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la gogivtc dana sri srp 02, 2008 10:09 pm

Katriona je napisao/la:ništa ti još konkretno ne mogu napisati jer ću se baciti u rješavanje vjenčanice poslije ljeta...zasad sam jako puno čitala o tome što kažu druge cure, većinom sa starog foruma, i preporučile su tu u zg Annu Rizzo, da ona sašije vjenčanicu po slici i onako kako je ti želiš i da ispadne super..gledala sam i njene slike po internetu, sviđa mi se kako radi a i kažu da nije preskupa, najam malo bolje vjenčanice i šivanje kod nje ispadne otprilike isto...ali pročitah da si u Rijeci pa ne znam koliko ti je to isplativo...

Prije nego se odlučiš na šivanje probaj obući negdije šivanu haljinu mislim od nekog krojača kod nas i probaj obući orginal vjenčanice neki modnih kreacija moj savjet da probaš obući MAGGIE SOTTERO , ILI SOTERO MIDGLEI pa sama zakljući koja haljina dobro stoji i u kojoj se bolje osječaš .
gogivtc

Re: Šivanje vjenčanice (savjeti, preporuke, pitanja...)

PostPostao/la elegant dana sub ruj 27, 2008 5:15 pm

Moju haljinu su šivali prema slici i moram reći da sam i sama ostala iznenađena koliko je dobro kopirana :10od10:

Cure u salonu Banovac bile su beskarjano simpatične, korektne, ugodne ... moji zahtjevi su bili .... khhmmmmm .... brojni i konkretni (lijepo rečeno) ... i moram im priznati sizifovsko strpn+ljenje kojim su ih podnosile :rofl:

Na kraju cijena je bila čak i niža od dogovorene i mogu ih svima od srca preporučiti :cheer: :10od10: :cheer:
udala se i ja ... jest da su mnogi sumnjali, ali kaj je, tu je .... i dobroooo jeeeeeeeeeeee!!!!
elegant

PostPostao/la Dani 26 dana pon ruj 29, 2008 10:36 am

Malavida je napisao/la:Za sad su mi jos sve opcije otvorene sto se tice vjencanice: najma,kupovine i sivanja.
Samo sto mi se cijela ta prica oko najma bas i ne svidja previse pa bih se nekako najradije odlucila za sivanje.

Zanima me da li netko ima iskustva,dakle da li ste dobile onakvu vjencanicu kakvu ste trazile,jeste bile zadovoljne,kako se krecu cijene i sl.

Ja sam s rijeckog podrucja i vidjela sam krojacki salon Sally (ima ga u Uzasrskoj i u toweru) pa ako netko zna nesto o njima (ili nekome drugome tko siva vjencanice na tom podrucju) bila bih zahvalna na bilo kojoj informaciji.

Sivanje da ali obavezno prije toga u pohod na salone vjencanica!!! Prvo nadji nesto sto bi htjela pa tek onda idi sivati... Nesto sto na slici izgleda fantasticno nemora znaciti da ce isto tako biti i kad ju obuces! Ja sam sivala sebi vjencanicu al sam prije toga probala par razlicitih modela da vidim sto mi stoji a onda sivala po slici. No dobro, ne bas po slici al odprilike. Naime, ja sam nasla vjencanicu koja mi se svidjala al sam zeljela neke promjene. Dok napravis jednu malecku promjenu, to vise nije ista vjencanica. Dovoljno je da promjenis boju npr. iz sampanj u bijelu... Toga moras biti svjesna i onda ce biti sve uredu. :cerek:

Ja to drzim fige! :cerek: :cerek:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana uto lis 07, 2008 12:30 pm

cure trebam pomoc, ne znam da li bas ovdje pripada ovaj post, ali trebam kupiti materijal za haljine za djeveruse? buduci da im moram kupiti materijal i poslati da mogu sasiti haljine ali ne znam gdje u zagrebu da idem gledati materijale?
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sri lis 08, 2008 9:53 am

Mia, otiđi u altos u vlaškoj, u tekstil-ka u av.dubrava, i ima još jedna velika trgovina tekstilom na slavonskoj, ali se ne mogu sjetiti kak se zove :ha:
uglavnom, prije policije u heinzlovoj se skrene u ulicu koja siječe prema slavonskoj... dosta veliki centar tkanina i tekstila.
slikaslika
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la mia_m dana sri lis 08, 2008 4:03 pm

Hvala!

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la petra23 dana pon vel 16, 2009 3:19 pm

moju vjencanicu je sivala teta u salonu Miss B.... u tratinskoj u zgb...imate na slikama, ja sam objasnila kaj hocu...... a ispala je :lovestruck: :lovestruck: :cheer:
26+
petra23

PostPostao/la mia_m dana pon vel 16, 2009 3:21 pm

Miss B je super, ja sam tamo sebi sivala vecernju haljinu i djeversue i kuma tamo sivaju, i kolegici je sivala vjencanicu i zena je super, svaka preporuka. i stvarno ima dobro oko sto nekom stoji a sto ne

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la petra23 dana pon vel 16, 2009 3:23 pm

mia_m je napisao/la:Miss B je super, ja sam tamo sebi sivala vecernju haljinu i djeversue i kuma tamo sivaju, i kolegici je sivala vjencanicu i zena je super, svaka preporuka. i stvarno ima dobro oko sto nekom stoji a sto ne

slazem se!! :bravo:
26+
petra23

PostPostao/la Katriona dana ned vel 22, 2009 1:00 pm

a koliko se kreću cijene u Miss B za šivanje?
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la mia_m dana ned vel 22, 2009 8:53 pm

ne znam za vjencanice, ja sam haljine placala od 1000 do 2000kn sa njenim materijalom

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la petra23 dana pon ožu 30, 2009 10:38 am

Katriona je napisao/la:a koliko se kreću cijene u Miss B za šivanje?

ja sam svoju platila 3000....
26+
petra23

PostPostao/la mia_m dana pon ožu 30, 2009 10:43 am

ja sam vecernju haljinu 1200kn

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la rospija dana sri tra 15, 2009 9:07 pm

Bok cure. Tražim gdje mogu kupiti ili sašiti korzet. Imam ideju za kombinaciju suknje i korzeta ali neznam gdje naći korzet. Ako neko zna za koji dućan ili salon koji šiva molim da se javi. Hvalaa
rospija

PostPostao/la pitura dana sri tra 15, 2009 9:22 pm

rospija je napisao/la:Bok cure. Tražim gdje mogu kupiti ili sašiti korzet. Imam ideju za kombinaciju suknje i korzeta ali neznam gdje naći korzet. Ako neko zna za koji dućan ili salon koji šiva molim da se javi. Hvalaa

ja znam jedan salon u karlovcu koji super siva. znam da si je moja sestra tamo sivala korzet i bila je jako zadovoljna, a i moja kuma je tamo sasila korzet i suknju za moje vjencanje i kaze da joj je super napravljeno sve
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la getting married dana sub lis 17, 2009 6:39 pm

Da li netko ima iskustva s radom Matije Vuice. Vidjela sam na ovogodišnjem Cro-a-porteru predivnu haljinu pa me zanima zna li netko kako joj se kreće cijene? Nisam iz Zagreba pa se ne mogu odšetati do salona! Hvala...
getting married

PostPostao/la Cosmo007 dana ned lis 18, 2009 11:58 am

Pročitala sam nedavno u jednom članku da se haljine Matije Vuice kreću od 500-1000 eura, i kako dalje piše, svaka je unikat i izrađena od vrhunskih materijala...
Nisam bila u njezinoj trgovini tako da ovo ne znam provjereno. Samo prenosim što sam prošli tjedan pročitala u jednom časopisu. Nadam se da sam pomogla. :grli:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Tasha dana pon lis 19, 2009 7:51 am

haljine od Matije Vujice se krecu izmedju 10000-15000kn...nazalost
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana pon lis 19, 2009 8:46 am

getting married je napisao/la:Da li netko ima iskustva s radom Matije Vuice. Vidjela sam na ovogodišnjem Cro-a-porteru predivnu haljinu pa me zanima zna li netko kako joj se kreće cijene? Nisam iz Zagreba pa se ne mogu odšetati do salona! Hvala...

ako te zanima konkretna haljina najbolje je poslati upit baš za nju ili se ipak uputiti do salona i vidjeti iz prve ruke, jer ti ova nagađanja ne mogu dati konkretan odgovor. :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la getting married dana pon lis 19, 2009 6:57 pm

Hvala cure!
getting married

Re: Gdje i koju vjenčanicu odabrati? (savjeti i razgovor)

PostPostao/la black_magic dana uto lis 27, 2009 3:03 am

ima li netko iskustva da mu je mama/poznanica sila vjencanicu? zanima me koliko otprilike kosta platno... meni ce mama sit, to je odavno dogovoreno, jer sam ja perfekcionist po tom pitanju i ocu nesto unikatno...
Zadnja izmjena: Anonymous; uto lis 27, 2009 7:02 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: premješteno u odgovarajuću temu
slika
black_magic
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Re: Gdje i koju vjenčanicu odabrati? (savjeti i razgovor)

PostPostao/la Tisa-Iskra dana uto lis 27, 2009 7:33 am

black_magic je napisao/la:ima li netko iskustva da mu je mama/poznanica sila vjencanicu? zanima me koliko otprilike kosta platno... meni ce mama sit, to je odavno dogovoreno, jer sam ja perfekcionist po tom pitanju i ocu nesto unikatno...

Kakvo platno?
Mene bi svila (da je nisam dobila na poklon) koštala nekih 100 - 120 kn po metru (za moju vjenčanicu je trebalo samo 2 m jer je bila kratka i nije trebalo puno materijala).
Til sam kupovala po cca 40 kn po metru (imaš u Pamigu u Draškovićevoj lijepog).
E sada - ustvari moraš specificirati što ti točno treba i kakvu ćeš haljinu imati. Metar svile, ovisno o tipu, vrsti tkanja, firmi koja ju je napravila, da li još ima i vez gore ili ne, etc etc. te može doći od 65 kn po metru do 300 (pa i više) kn po metru.
Čipka ti dođe (koliko se sjećam) isto oko 100 -200 kn/m - opet ovisno o xy faktora...
Ako bi radila kratku haljinu u stilu 50-tih kakvu sam ja imala dosta ti je cca 2 - 3 m svile + till (3 m) + viskoza za podsuknju + još neki detaljići.. Ako hoćeš dugu haljinu, trebalo bi ti 3 - 5 m možda i više.. To opet ovisi o tvojoj građi/visini.
Ako ti mama i inače šije najbolje ti se sa njom konzultirati - ona će znati koliko će ti trebati materijala za koji tip haljine/vjenčanice. I onda put pod noge i po dućanima sa materijalima dok ne nađeš nešto što ti se sviđa.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Vjenčanice iz snova, haljine, odjeća za kume, djeveruše, mame i iza ponoći, cipele

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.