Marketing:

torba za rodilište

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

torba za rodilište

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 9:59 am

khm... dakle... pričale smo u više navrata o tome na trudnicama i vamo i tamo, no, sve se to zagubi, pa da možda imamo i neku temu koja bi bila samo za to :misli: :D

Kopala sam po netu, nešto mi poslala jedna frendica, nešto druga, nešto sam sama "izmislila" :zubo: i u principu došla sam do neke moje tablice, koju sam složila od više njih.
Pa eto, budem ju napisala tu, a onda bi voljela koji komentarček od mamica, koje su sve to prošle, ili trudnica koje imaju nešto drugo u planu da nose... ili ili bilo koga tko ima neku pametniju ideju od mene same. Jer, iskreno, više neznam niš, po ovome tu mi treba šleper :lol: :lol:

dakle, popis za veliku torbu :zubo:
2 bočice vode na dudicu
blok i olovka (iako mi nije jasno čemu, zar da crtam :misli: :zubo:)
britvica
Byvacin sprej za rane (sad nešto drugo nude :misli:, što preporučate da tražim-ne mogu nać o čemu se već pisalo :ne zna: )
čarape (kad već djetetu nisam ništa kupila novog, kupila sam sebi čarape na garfielda :lol: da budem fensi mama)
četkica za zube + pasta
dezodorant
fotić + baterija+ punjač
gaćice -jednokratne 5-6 komada
gaćice -obične (koliko komada cca? :misli: )
gel za tuširanje + šampon+ balzam
grudnjak 2 komada
higijenski ulošci - chicco (jedno veliko pakovanje)
higijenski ulošci - Vir 80 (njih sam uzela 4 pakiranja i 2 lola lady po savjetima s foruma :ne zna: pa ćemo da vidimo)
izdajalica
japanke-plastične (bome, ja si budem nosila svoje crocsice sa sobom, jer mi barem noga ne pleše ko i u japankama)
jastučići za dojenje min 10
krekeri :klopa: :zubo:
krema za njegu dojki (koja :misli: ? )
kućni ogrtač (neki kažu da treba, neki da ne treba :ne zna: )
labello ili melem
lekadol
maramice za ruke+ tekućina :misli:
mobitel + punjač
osobna iskaznica
papirnate maramice
papuče
plastične čaše (za što :misli: :zubo: posluživanje gostiju :ne zna: :huh: )
povijest bolesti
ručnik - mali 2 kom
ručnik - veliki
sapun
spavaćice 2 kom
toaletni papir
uputnica za rodilište, zdravstvena, osobna, trudnička knjižica, nalazi
vlažne maramice
vlažni toaletni
vrećice najlonske u boji
zdravstvena iskaznica
češalj, mali fen
vrećice prozirne
kanotijera, potkošulja

onda imam popis te malene torbe, koja ide u rađaonu :misli: (molim riječanke da potvrde što od ovoga treba ili smije se nositi unutra)
svi dokumenti, zdravstvena knjižica
wc papir
intimne maramice
mobitel (koliko sam shvatila, riječke mame ovo ne smiju nositi :zubo:)
fotić (a ovo sam shvatila da možemo i velikog tegliti (npr tata)
bočica sa vodom pumpica
energetske pločice :misli: inače to ne jedem, pa? :ne zna:
ev. mali ručnik i gel za tuširanje, ulje za masažu međice (kakvo ulje :misli:???)

i na kraju, što nosimo za bebicu sa sobom, za izlazak iz bolnice
1 košuljica ili body
1 odjelce
1 kapica
2 pelene tetra
1 švedska pelena (trokut)
1 jednokratna pelena
1 čarapice
1 dekica
1 plahta ili pelena
nosiljka
gaza

valjda sam nekome pomogla sa svim ovim silnim stvarčicama :dani:
tangerina

Marketing:

Re: torba za rodilište

PostPostao/la Ness dana sub ruj 18, 2010 10:25 am

2 bočice vode na dudicu - obavezno
blok i olovka (iako mi nije jasno čemu, zar da crtam :misli: :zubo:) - meni nije trebalo
britvica - ne
Byvacin sprej za rane (sad nešto drugo nude :misli:, što preporučate da tražim-ne mogu nać o čemu se već pisalo :ne zna: ) - nema ga više za kupiti, ja sam koristila octenisept, ali tek kad sam došla doma
čarape (kad već djetetu nisam ništa kupila novog, kupila sam sebi čarape na garfielda :lol: da budem fensi mama) - Ja rodila krajem svibnja i nisam ih nosila, a i da mi je bilo hladno ne znam kako bi ih obukla jer se nisam mogla sagnuti do nogu niti sjesti
četkica za zube + pasta da
dezodorant da
fotić + baterija+ punjač da
gaćice -jednokratne 5-6 komada to bi trebalo biti dosta, jer i u ormariću u bolnici dobiješ par komada, a ja sam znala i iste 2 dana obući, ako ih ne bi zakrvarila, inače, te mrežaste gaćise sam i doma nosila, potrošila sam sve skupa 2 paketa + ono iz rodilišta i još mi je teta donjela što je sestrični ostalo kad je rodila, sve skupa jedno 18 komada
gaćice -obične (koliko komada cca? :misli: ) ne trebaju ti uopće poslije poroda, ako ležiš na 4 katu na čuvanju trudnoće onda da
gel za tuširanje + šampon+ balzam gel za tuširanje da, a kosu ja u rodilištu nisam prala, mislim da nema potrebe ta 3 dana, ne možeš kasnije leći s morkom kosom, a ne možeš ni dugo stajati da ju osušiš
grudnjak 2 komada imala 2 u torbi, nisam koristila
higijenski ulošci - chicco (jedno veliko pakovanje) :svakacast: :svakacast: najbolji na svijetu
higijenski ulošci - Vir 80 (njih sam uzela 4 pakiranja i 2 lola lady po savjetima s foruma :ne zna: pa ćemo da vidimo) ako budeš 3 dana u bolnici, bit će ti dosta samo chicco, al s obzirom da tvoji nisu blizu, bolje si uzmi
izdajalica imala i koristila
japanke-plastične (bome, ja si budem nosila svoje crocsice sa sobom, jer mi barem noga ne pleše ko i u japankama) ja nosila crocsice koje nisam mogla obući koliko su mi noge bile otečene i japanke u kojim sam bila cijelo vrijeme, a bome sam i bosa po sobi hodala, jer mi je bio napor obući šlape
jastučići za dojenje min 10 nisam koristila
krekeri :klopa: :zubo: imala kekse, donjela doma zapakirane
krema za njegu dojki (koja :misli: ? ) po meni je to nepotrebno, imala sam iz dm-a mast za bradavice, onu od 12 kn, ali mi je pedijatrica u viziti rekla nek ne mažem to, nego da poslije podoja samo namažem bradavicu mlijekom i pustim na zraku da se suši, i ragada mi je za čas prošla
kućni ogrtač (neki kažu da treba, neki da ne treba :ne zna: ) nisam koristila, u bolnici je vruće
labello ili melem ja bez labella ni u zahod ne idem
lekadol ja sam imala lupocet, premda se može i u bolnici dobiti i injekcija i tableta, dobro je imati i sasobom
maramice za ruke+ tekućina :misli: ja sam imala samo maramice
mobitel + punjač yes
osobna iskaznica yes, premda me nitko nije tražio osobnu
papirnate maramice yes
papuče po meni dovoljno crocsice/japanke
plastične čaše (za što :misli: :zubo: posluživanje gostiju :ne zna: :huh: ) ne, nego da imaš iz čega piti čaj, ali ja nisam pila iz čaše, nego sam si čaj točila u bočicu s dudicom, tako da sam imala 3 komada, jednu za čaj, jednu za vodu i jednu za ispiranje piške
povijest bolesti yes
ručnik - mali 2 kom yes
ručnik - veliki yes - 2 komada pomogućnosti
sapun yes
spavaćice 2 kom yes, možda čak i 3 ako imaš doma kakvu u rezervi
toaletni papir imala jednu rodlu, nije mi trebalo, bilo je uvijek papira u wc-u
uputnica za rodilište, zdravstvena, osobna, trudnička knjižica, nalazi da
vlažne maramice to već imaš gore - maramice za ruke, ne treba duplo
vlažni toaletni po meni ne treba, ja sam ispirala vodom, i brisala običnim papirom
vrećice najlonske u boji a zašto to? ja sam imala vrećicu za prljavi veš jedino
zdravstvena iskaznica yes
češalj, mali fen češalj sam imala, nisam se ni jednom počešljala, čak ni kad sam išla doma, a fen nisam nosila
vrećice prozirne ???
kanotijera, potkošulja

onda imam popis te malene torbe, koja ide u rađaonu :misli: (molim riječanke da potvrde što od ovoga treba ili smije se nositi unutra)
wc papir
intimne maramice
bočica sa vodom pumpica
ev. mali ručnik i gel za tuširanje, ulje za masažu međice (kakvo ulje :misli:???)
Riječke mame ne nose NIŠTA u rađaonu, osim šlapa i eventualno labella, kad dođeš na prijem, oni tvojoj pratnji vrate torbu i dobiješ ju kad dođeš na odjel nakon što rodiš, mobitel i fotoaparat ti može pratnja donjeti u box ako će prisustvovati na porodu, a ostalo ništa. U rađaoni se dobije voda u plastičnoj čašici

1 košuljica ili body
1 odjelce
1 kapica
2 pelene tetra - 1 tetra pelena
1 jednokratna pelena
1 čarapice
1 dekica
1 plahta ili pelena
nosiljka
gaza

Ja sam boldano napisala komentare što je meni trebalo/nije trebalo
Zadnja izmjena: Ness; sub ruj 18, 2010 10:31 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
slika
slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana sub ruj 18, 2010 10:27 am

ja imala sve u jednoj torbi jer mi u rađaonu nije bilo dopusteno nista nositi.. :ne zna: :ne zna: :ne zna:
- boca vode velika (iako sam nakon poroda imala caja za piće - bolnica osigurala, a prije na drugom katu neznam jer sam tamo kratko boravila... )
- britvicami nije trebala jer sam ja to doma obavila...
- tyrosur prasak(bebi za pupak)
- čarape (za mene i bebu - bebi za rucice)
- stvari za osobnu higjenu (četkica za zube, pasta za zub, šampon za tusiranje, wc papir obavezno...)
- fotoaparat, punjac za mob, mob
- gacice jednokratne (ja imala dva pakiranja jer sam ih bacala nakon svake promjene jer je uvijek nesto procurilo)
- obicne gacice mi bas i nisu trebale ali imala 2 kom
- grudnjak mi nije trebao imala 1 kom za dojenje
- higjenskii ulosci vir imala 4 pakiranja (njig nikad dosta :lol: :lol: :lol: )
- japanke za tusiranje
- jastucici za dojenje
- nesto slatko obavezno, krekeri naravno
- krema za dojke (preporucam dm-ovu baby love)
- dobro je ponjeti i kucni ogrtac
- vlazne maramice, obicne maramice
- papuce
- plasticne case
- rucnike 2 (ali posto ih nisam kamo imala ostavljat da se suse dragi mi svaki dan donio 2 cista)
- spavacice za dojenje 2 kom
- pidama ako se ide prije u bolnicu dobro je imati
- najlonska vrecica za prljave stvari
- papiri i dokumenti (osobna, nalazi za vrijeme trudnoce, trudnicka knjizica... )
- balzam za usta

za bebu mi je trebalo:
-pelene
-krema
-tyrosur prasak za pupak
-vlazne maramice (ili ona vatica)
- to bi bilo to cini mi se

za izlazak:
- odjelce
- tetra pelene
- dekica
- jastuk za iznosenje bebe ili ona kosara od kolica
- bodi benkica (dugi rukav)
- kapica
- carapice
- trokut marama

tablete protiv bolova dobili smo u bolnici ako je tko htio, isto tako ako je beba imala zacepljen nos oni bi dali fiziolosku otopinu (ili kako se to vec zove)

u radaoni nisam smjela pit vode jer nakon klistira nema nista... jedino je sestra tu i tamo namocila vatu i stavila mi na usta... (blazene kapljice vode )

evo ja to nosila nadam ako se jos nesto sjetim napisem

za rodiliste u Puli!!!

btw.. za masiranje medice to imaju samo povlastene rodilje a posto ja nisam bila među njima... nista... ko mi je kriv mogla sam sama :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: mozda bademovo ulje neki kazu da je to ok!! ali ja neznam
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 10:36 am

ness, s tobom se uvijek valjam od smijeha i tim tvojim piškanjem :lol: :lol:
a ovo za vrećice u boji, kao za prljavi veš, a prozirne kao da ne šetaš s ulošcima do wc-a :ne zna: :D ž

i drago mi je da ne moram tegliti nikakvu dodatnu torbu u rađaonu.
vode si budem opskrbila, isto tako na tu pumpicu, da lakše pijem. onda mi praktički čaše ni ne trebaju, jer i inače mi draže pit iz male boce :D
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana sub ruj 18, 2010 10:38 am

meni je osobna trebala cisto za sekud da potvrde da sam to ja dosla rodit ne moja sestra... :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana sub ruj 18, 2010 10:51 am

blablaca je napisao/la:ness, s tobom se uvijek valjam od smijeha i tim tvojim piškanjem :lol: :lol:
a ovo za vrećice u boji, kao za prljavi veš, a prozirne kao da ne šetaš s ulošcima do wc-a :ne zna: :D ž

i drago mi je da ne moram tegliti nikakvu dodatnu torbu u rađaonu.
vode si budem opskrbila, isto tako na tu pumpicu, da lakše pijem. onda mi praktički čaše ni ne trebaju, jer i inače mi draže pit iz male boce :D

:grli: :grli:
znaš kamo sam ja nosila uloške do wc-a, zataknula bi si u gornji dio spavaćice, kakva vrećica, do wc-a ima 3 koraka, usotalom nakon poroda ti je tako svejedno hoće li te tko vidjeti i u kakvuom izdanju!
Još sam se sjetila da je dobro uzeti par žličica, jer se popdne dobije jogurt, onaj čvrsti, a redovito im fali žlica, pa sam si ja puštaa veliku žlicu od ručka za jogur, i meni je kuma donjela Hippov aj za dojilje u granulama, jer predvečer za nestati bolničkog čaja, pa bi si ja u bočicu smućkala ovaj hippov.
slika
slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 11:48 am

ma i mislila sam se da mi je svejedno za te najlončeke, makar, ok, uvijek par vrećica mogu imati kraj sebe, nek se nađe, i za prljavu robu i to.
spavaćicu mi budu donijeli ako mi zatreba još koja, moja mama ima toga doma za cijelu bolnicu i piđama i spavaćica, a ionako će mi mužek doć svaki dan, pa što mi zatreba, dotegli :thumbsup: a i tu je moja pitura, da mi nešto hitno treba :grli:

taman si budem išarala sad taj svoj popis :raspa: :D

a gaće jednokratne sam si uzela dva pakovanja, jer su pakirana po 4, pa mi bilo glupo da mi fali, vidiš, dobro da jesam, neće propast :ne zna:
tangerina

PostPostao/la zelenooka-007 dana sub ruj 18, 2010 11:58 am

o majketimile, ja nisam mislila da sve to treba teglit sa sobom... makar ajde, popis izgleda ko da ćeš šleper uzet sa sobom, a večinom su to male stvarčice... hvala bogu...

nego, imam pitanje... di se kupuju te jednokratne gaćice?
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana sub ruj 18, 2010 12:03 pm

zelenooka-007 je napisao/la:o majketimile, ja nisam mislila da sve to treba teglit sa sobom... makar ajde, popis izgleda ko da ćeš šleper uzet sa sobom, a večinom su to male stvarčice... hvala bogu...

nego, imam pitanje... di se kupuju te jednokratne gaćice?

U ljekrani, Abri net se zovu, 17 kn 5 komada
slika
slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 12:15 pm

ja sam svoje uzela u dm :ne zna: nisam se ni sjetila ljekarne, ove su chicove, mislim da su bile malo skuplje :zubo:

no, možda ih i plodine imaju, ako se ne varam
tangerina

PostPostao/la Dani 26 dana sub ruj 18, 2010 12:22 pm

Hebate, vi kao da idete na ljetovanje 15 dana :dani:
Masu toga ne morate nositi odmah u bolnicu (kao npr. fen, sampon, balzam). Mene su tek drugi dan pustili da se idem istusirat jer sam se rusila a o pranju kose nisam ni razmisljala a o susenju iste, jos manje. Treci dan sam isla kuci pa stvarno nije imalo smisla.
Ja sam ponesla ovo:
1 veliki rucnik
1 mali rucnik
2 paketa jednokratnih gacica
2 paketa ulozaka (kasnije mi je muz donesao jos)
2 spavacice (jedna je bila za baciti nakon poroda)
1 flasicu vode (bez ikakve dudice)
1 Vic krekere
gel za tusiranje
tekuci sapun za ruke
2 role toaletnog papira
1 paket vlaznih maramica
izdajalica
jastucici
cetkica za zube i kaladont
roll on (koji sam koristila i u trudnoci)
cetka za kosu
kucni ogrtac (koristila sam ga iskljucivo za izlazak iz sobe kad su posjete jer sam imala ultra kratku spavacicu... ipak sam ja jedna sexi mama :lol: :lol: :lol: )
Purelan krema za bradavice
Mobitel i punjac
2 para japanki (jedne za tusiranje, jedne umjesto papuca)

Fotic nisam nosila, sta ce mi, njega je muz nosio kad je dolazio u bolnicu.
Nikakve sprejeve za ranu nisam koristila, tako su nam i rekli u bolnici da je bolje da to ide prirodno. Takodjer, nisam nosila niti ikakve ljekove, protiv bolova smo dobivali tamo ako smo htjeli.

To je sve koliko se sjecam :misli:

E sad, ja sam bila 3 dana i isla kuci, da sam kojim slucajem trebala ostati duze, muz bi mi donesao sta fali. Takodjer, on mi je svaki dan bio u posjeti pa mi je donosio voce i tekucinu a i dobivali smo u bolnici.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sub ruj 18, 2010 12:24 pm

Ness je napisao/la:U ljekrani, Abri net se zovu, 17 kn 5 komada

aha... ockej, hvala... :thumbsup: :thumbsup:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sub ruj 18, 2010 12:38 pm

slazem se sa dani..
ja jedino nisam nosila ni spavacice ni ogrtac..zarucnik se nesicam...kod nas se spavacice i ogrtac dobiju u bolnici.. :D
kosu prati..neeeee..ja sam ju oprala cini mi se tek kad smo maloga isli prijavit :crvenise:
a da ni gel za tusiranje nisam koristila vec sapun :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana sub ruj 18, 2010 12:40 pm

dobro, recimo da ću izdržati s prljavom kosom, upisala sam si jednu špangicu malenu još :lol: pa si budem kosu dizala u to :D (ili da se još jednom pošteno ošišam na kratko :misli: :zubo: :lol: )
a koliko su riječanke pričale, kod nas se isto dobije spavaćica, samo su neke debele, pa kažu da je bolje neku svoju imati :ne zna: imam 2, pa za dalje budemo, a i nadam se da budem došla doma brzo :ne zna:

eh da, a sapun za intimno pranje? tekući?
tangerina

PostPostao/la osma putnica dana sub ruj 18, 2010 12:48 pm

ja sam obicni koristila...neznam vise koji sam bila uzela..eno ga stoji u kupatilu :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana sub ruj 18, 2010 1:35 pm

blablaca je napisao/la:dobro, recimo da ću izdržati s prljavom kosom, upisala sam si jednu špangicu malenu još :lol: pa si budem kosu dizala u to :D (ili da se još jednom pošteno ošišam na kratko :misli: :zubo: :lol: )
a koliko su riječanke pričale, kod nas se isto dobije spavaćica, samo su neke debele, pa kažu da je bolje neku svoju imati :ne zna: imam 2, pa za dalje budemo, a i nadam se da budem došla doma brzo :ne zna:

eh da, a sapun za intimno pranje? tekući?

Dobiješ jednu spavaćicu u kojoj rodiš i još jednu koje te dočeka u ormariću. Meni to nije dosta za 3 dana :ne zna: Ali te bolničke su dosta debele, ja sam se preporodila kad sam se u svoju preobukla. A za intimno pranje bolje ništa, samo čista voda.
slika
slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana sub ruj 18, 2010 2:12 pm

bolnicke spavacice su :visi: :visi: :visi: :visi: katastrofa ja je imala jedan dan i sva se izgrebla posto se doslovce vukla po krevetu koji je i sam bio ona brus papir... katastrofa najbolje uzet svoju... :thumbsup:
za intimno pranje je dosta obicna voda ja se sapunom dole oprala tek nakon mjesec dana.. nisam se usudila stavljat sapun jer me sve peklo.. katastrofische... i tako... izdrzala i ja s masnom kosom pa moze svatko!!! :rofl: :rofl: :rofl:

a neznam kako su se zvale ove moje gachice ja isla u ljekarnu i pitala za jendokratne gache i dobila... nisu puno kostale... :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kabica dana sub ruj 18, 2010 7:13 pm

ja danas dofurala doma kofer od mm-ovih. imaju jedan baš zgodni manji. naime, mm me već nekoliko puta pitao jesam li ja to već konačno spakirala :rofl:
hm da, gaćice sam kupila, ali ih pametna nisam probala. baš bih i mogla da vidim jesam li dobru veličinu uzela...
meni su cure rekle da nikako ne nosim kućni ogrtač, a za početak da obavezno uzmem njihovu spavaćicu jer ću svoju baciti nakon svega... to su mi rekle ove što su u Vinogradskoj rodile. kažu da svako jutro stave nove spavaćice i da je dobro odmah si dograbiti dvije. :ne zna:
mama mi je donijela jednu, ali ću si ju morati skratiti.
crocsice i japanke su spremne.
za uloške ću vidjeti hoću li cijeli paket odmah uzeti jer je ogroman! ovi cchicovi. lako mi mm donese.

znači da si neke stvari izdvojim za rađaonu, ako sam dobro shvatila.
17.05.:) don't believe me if i tell you
:cerek: *KoKa-handmade* :cerek:
kabica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sub ruj 18, 2010 7:33 pm

za radjaonu mozes izdvojit mobitel i vodu i labelo..ja sam samo to nosila sa sobom..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sub ruj 18, 2010 9:28 pm

Zene, ovisi Vam od bolnice do bolnice sta nosite u radjaonu! Npr. ja sam nosila cijeli kofer doslovno u box! Kad su mi rekli da ostajem, muz je donesao kofer gore i ja sam imala jos svoju trobu prek ramena. Kad sam se presvukla i isla u box, sestra je zamnom furala kofer. Ja na stol, kofer ispod stola! Takodjer, nakon poroda, izvezli su me iz boxa i opet moj kofer zamnom... Dakle, kofer je cijelo vrijeme bio samnom u radjaoni i cijelim putem... Tak da, ovisi vam... Meni je cak i mobitel zvonio tocno kad sam radjala jer mi je ostala budilica namjestena od dana ranije.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la dabrica dana pon ruj 20, 2010 1:09 pm

2 bočice vode na dudicu treba, obavezno
blok i olovka (iako mi nije jasno čemu, zar da crtam :misli: :zubo:) ja nisam crtala a bome ni cula za blok i olovku :zubo:
britvica zasto? u radjaoni te ionako obriju s jednokratnom, izvade je iz paketa pred tobom, kad zavrse, bace u smece...btw. nemas brige oko brijanja, tete u radjaoni to strucno odradjuju.
Byvacin sprej za rane (sad nešto drugo nude :misli:, što preporučate da tražim-ne mogu nać o čemu se već pisalo :ne zna: ) mi nismo nista stavljali na ranu, rekli su nam najbolje isprati cistom vodom nakon svake velike nuzde, barem jednom dnevno
čarape (kad već djetetu nisam ništa kupila novog, kupila sam sebi čarape na garfielda :lol: da budem fensi mama) to ok, iako meni ni to nije trebalo, u radjaoni dok mi je bilo zima u trudovima, pokrili su me jorganom, a u sobi je toliko toplo da smo mi nakon vizite otvarale prozore
četkica za zube + pasta treba
dezodorant treba
fotić + baterija+ punjač jako treba
gaćice -jednokratne 5-6 komada moze
gaćice -obične (koliko komada cca? :misli: ) ako nosis jednokratne, mislim da ti ne trebaju obicne, ja sam imala samo jednokratne, a njih ionako ne mijenjas sa svakim mijenjanjem ulozaka, osim ako bas jako procuris
gel za tuširanje + šampon+ balzam to sam i ja nosila
grudnjak 2 komada da, svakako, ja sam nosila onaj za dojenje
higijenski ulošci - chicco (jedno veliko pakovanje) da
higijenski ulošci - Vir 80 (njih sam uzela 4 pakiranja i 2 lola lady po savjetima s foruma :ne zna: pa ćemo da vidimo) da
izdajalica jako jako jako treba, preporucam svim srcem, ja nisam nosila i pogrijesila
japanke-plastične (bome, ja si budem nosila svoje crocsice sa sobom, jer mi barem noga ne pleše ko i u japankama) da, to ti je za kupanje, da ne stajes u kadu bosom nogom, jest da je sve cisto i uredno, ali zlu ne trebalo
jastučići za dojenje min 10 ja sam imala one jednokratne bolnicke gazice, ali, treba svakako, kad mlijeko krene
krekeri :klopa: :zubo: da, iako su meni nosili i kompote svaki dan od doma, a bome sve smo imale litru mlijeka uz sebe - inace nema sanse da ga pijem samog, a tamo mi je islo, 2 l sam strusila u 4 dana
krema za njegu dojki (koja :misli: ? ) ja sam imala od dm-a, ali nije potrebna, reci ce ti i oni tamo da ti je najbolje prije podoja samo namazati klostrumom
kućni ogrtač (neki kažu da treba, neki da ne treba :ne zna: ) treba, kad ides u setnju po hodniku (budes li munjena ko ja) kad dodje posjeta, jer ja sam naravno svih htjela vidjeti :D
labello ili melem da
lekadol moze, i ne moras, moja cimerica je pitala nesto protiv bolova kad je dosla u sobu i malo se umirila radi kontrakcija maternice, pa su joj dali, a meni su nakon poroda odmah spicili inekciju voltarena jer sam dobila temp. tako da nisam bolove ni osjetila :D
maramice za ruke+ tekućina :misli: imas to sve u sobi
mobitel + punjač da
osobna iskaznica ??? tog dijela se ne sjecam, mislim da meni nije trebala
papirnate maramice da
papuče svakako
plastične čaše (za što :misli: :zubo: posluživanje gostiju :ne zna: :huh: ) da, da pijes caj iz njih, i mlijeko i ostalu tekucinu
povijest bolesti meni je to bila trudnicka :D
ručnik - mali 2 kom da
ručnik - veliki da
sapun da
spavaćice 2 kom da, taman
toaletni papir jedna rola eventualno, nama nikad nije prifalilo papira, osim na samu novu godinu ujutro
vlažne maramice mozes
vlažni toaletni ja nisam imala
vrećice najlonske u boji kakvoj boji, cemu sad to? :ha:
zdravstvena iskaznica meni se podrazumjevalo
češalj, mali fen ja nosila, al mi nije padalo na pamet ni cesljanje ni feniranje :D pocesljala sam se prvi put kad sam isla doma, svezala kosu i to je to :D
vrećice prozirne zasto sad to?
kanotijera, potkošulja ok, iako ni to ne kuzim, tamo je toplo...jako toplo dapace

wc papir
intimne maramice
bočica sa vodom pumpica

za radjaonu ti ne treba nista, ja sam nosila labello i orbit bombone i to je sve, sve ti posalju na odjel, cak i ako nemas pratnju, cekat ce te na odjelu kad dodjes.

1 košuljica ili body
1 odjelce
1 kapica
2 pelene tetra - samo 1
1 jednokratna pelena
1 čarapice
1 dekica
1 plahta ili pelena
nosiljka
gaza

ovu malu torbu ne moras ti vuci, to je meni mm donio kad je dosao po nas u rodiliste, ionako zajedno idete do sestre, obuce bebicu, obuce se mama i to je to...

e, da, nije losa ideja imati nekoliko pelena uz sebe za bebu, nama nije trebalo, ali eto, za svaki slucaj...e, da i muzu spakiraj sta da ti donese kad dodje po tebe u rodiliste...meni je donio istu robu u kojoj sam isla roditi jer nisam bila sigurna u sta stanem :D

valjda sam nekome pomogla sa svim ovim silnim stvarčicama :dani:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la thinkblue dana pon ruj 20, 2010 2:09 pm

blablaca je napisao/la:
2 bočice vode na dudicu ja sam uzela jednu bocicu, bez dude i to praznu. U bolnici si lako natocis
blok i olovka meni je trebala olovka jer smo ispunjavale dnevnik dojenja, s blokom ne znam sto bi
britvica ne znam cemu. ako dodjes s neurednom frizurom, to onda odmah oni obave.
Byvacin sprej za rane ja sam tek treci dan kak sam dosla doma pocela koristiti octenisept, i prestalo me peci za tren :thumbsup:
čarape ja sam ih nosila jer me zivciralo sto mi noge skripe u crocsicama :lol:
četkica za zube + pasta naravno
dezodorant u bolnici ga nisam koristila
fotić + baterija+ punjač nisam nosila
gaćice -jednokratne 5-6 komada uzela jedan paket u dm-u, kad sam ih potrosila koristila obicne, jer su me ove bas zivcirale. Nisu mi ulozak lijepo drzale na mjestu, pa sam imala filing da cu procuriti na sve strane
gaćice -obične ja sam imala 2 kom
gel za tuširanje + šampon+ balzam uzela sam gel, al ga nisam koristila. Prala sam se s obicnom vodom
grudnjak 2 komada ja sam ga prvi put obukla kad sam isla doma
higijenski ulošci - chicco (jedno veliko pakovanje) nisam koristila
higijenski ulošci - Vir 80 mislim da sam potrosila 4 paketa u bolnici
izdajalica nisam uzela, niti mi je trebala. Tek sam doma iskusila pojam "prepunih sisa", i to sam sve rijesila rukama. Odmah si i izmasiras kvrge :thumbsup:
japanke-plastične uzela sam crocsice za tamo i japanke za tusiranje
jastučići za dojenje min 10 nisam ih koristila u bolnici
krekeri :klopa: :zubo: nisam nosila nista od klope. Kad sam dosla na odjel su mi dali da jedem i nazderala se ko zmaj :thumbsup:
krema za njegu dojki uzela purelan, nikad ga stavila nisam
kućni ogrtač nisam nosila, niti mi je trebao. I tako se svi secu u preruznim bolnickim spavacicama okolo :lol:
labello ili melem imala labello, nisam ga koristila
lekadol nisam nosila nista, u bolnici daju ako sto trebas
maramice za ruke+ tekućina uzela sam paket vlaznih za sebe i za bebu
mobitel + punjač da
osobna iskaznica nije mi trebala
papirnate maramice nisam imala, niti su mi trebale
papuče
plastične čaše meni su nosili sok u onim litrenim tetrapacima, pa su mi trebale
povijest bolesti da
ručnik - mali 2 kom da
ručnik - veliki da
sapun uzela sam samo gel za tusiranje
spavaćice 2 kom uzela sam za svaki slucaj pidjamu, al sam koristila samo bolnicke
toaletni papir nisam uzela
vlažne maramice
vlažni toaletni uzela jedan paket, bio mi je dosta
vrećice najlonske u boji ne
zdravstvena iskaznica da
češalj, mali fen ne
vrećice prozirne ne
kanotijera, potkošulja ne

ja sam rodila na sv. duhu, pa je ta torba svugdje isla za mnom. za bebu tamo su nam trebale
jednokratne pelene,
vlazne maramice i
krema za guzu

1 košuljica ili body
1 odjelce
1 kapica
2 pelene tetra
1 jednokratna pelena
1 čarapice
1 dekica
1 plahta ili pelena
nosiljka
gaza

ja sam tu natrpala svega i svacega, ovisno o vremenu kakvo ce biti kad cemo ici doma :lol: Na kraju ju obukli u bodibenkicu i gegice :lol: i isla je doma u autosjedalici (reko mi mm da se osjecao ko siroce, jer su svi dolazili po bebe s velikim kosarama. Bas me zanima dal su u autu premjestavali bebu u sjedalicu :ne zna:
10.10.2009. Nitko kao ti...

29.7.2010. Stigla i moja druga sreca... Mihaela

slika

12.2.2013. Stigle jos dvije srecice... Bibonjceki

slika
thinkblue
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana čet ruj 23, 2010 9:11 am

kabica je napisao/la:meni su cure rekle da nikako ne nosim kućni ogrtač, a za početak da obavezno uzmem njihovu spavaćicu jer ću svoju baciti nakon svega... to su mi rekle ove što su u Vinogradskoj rodile. kažu da svako jutro stave nove spavaćice i da je dobro odmah si dograbiti dvije. :ne zna:

znači da si neke stvari izdvojim za rađaonu, ako sam dobro shvatila.

zakaj ne kućni ogrtač? Kad su posjete tam, to ti je velika gužva na malo prostoru, nije ti baš neka fora šetkarat se u spavaćici, pogotovo onim njihovim seksi koje se rastvaraju ili imaju rupe po sebi. :D ja sam bila dva dana u jednoj spavaćici jer nisam stigla uzeti si frišku pošto sam bila cijelo vrijeme u predrađaoni radi gužve na odjelu. A i ja si luda kupila toplu neku spavaćicu, skuhala bih se u njoj koliko mi je bilo vruće nakon poroda. I stalno sam bila u japankama. Imala sam i papuče, al primalja na prijemu mi je rekla "to bute mogli poslije baciti u smeće", valjda je mislila reć da će krv šikljati iz mene nakon poroda :jesilud:
Za rađaonu - hm, ja nisam ništ smjela koristiti, jedino sam si vode popila iz bočice kad mi je druga primalja dopustila, inače baš ništ, pogotovo mi nisu dali jesti il tak nekaj. Stvari sve su bile sa mnom, al to opet, kažem, jer je bila grozna gužva na odjelu pa nisu mogli odnijeti mi u sobu.
Kekse nekakve si uzmi obavezno jer klopa je tam tri puta dnevno, ak fulaš nekaj, trebaš satima čekati do drugog obroka. I vodu! Hrpu vode! Ja bih Jarun popila nakon poroda.
Sapuna za ruke uglavnom ima u wc-ima, al wc-papir ili za ruke brisat moš zaboravit, pa si uzmi mali ručnik za ruke i toaletni papir, preporučam vlažni - spasio me! Spasio!

Ja sam furala veliku sportsku torbu i ruksak, na kraju sam donesla hrpu toga doma, svaki dan sam trošila paket Vir uložaka, a uzela 6 paketa. Spavaćicu uzela, nisam ju obukla, čarape nisam uopće navukla na sebe.
Za bradavice sam imala Bepanten mast. Kupila ja sebi i Byvacin sprej za ranu, al nisam ga nikad koristila, rekli nam u bolnici da čučicu i cice luftamo na zraku. :D
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana čet ruj 23, 2010 11:45 am

Ja ogrtač nisam nosila, kod nas posjete dođu u sobu i svi izlasci su mi bili samo do wc-a, a tamo bi mi ogrtač samo smetao, doduše izašla sam i jednom na hodnik ispred osjela, kad su mi došli svekar i svekrva i to sam išla u spavaćici.
A što se tiče prljanja šlapa i spavaćica, ja nisam uopće zaprljala šlape na porodu, doduše ja nisam išla na klistir i tuširala se prije poroda jer sam to obavila na odjelu, a spavaćica u kojoj sa rodila je bila jedino znojna, nije bila krvava jer je bila zadignuta.
slika
slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana čet ruj 23, 2010 11:59 am

Ness je napisao/la:Ja ogrtač nisam nosila, kod nas posjete dođu u sobu i svi izlasci su mi bili samo do wc-a, a tamo bi mi ogrtač samo smetao, doduše izašla sam i jednom na hodnik ispred osjela, kad su mi došli svekar i svekrva i to sam išla u spavaćici.
A što se tiče prljanja šlapa i spavaćica, ja nisam uopće zaprljala šlape na porodu, doduše ja nisam išla na klistir i tuširala se prije poroda jer sam to obavila na odjelu, a spavaćica u kojoj sa rodila je bila jedino znojna, nije bila krvava jer je bila zadignuta.

tako i moja... iako sam cula da se spavacice nakon poroda mogu bacit ca.. nije mi to bas jasno.. :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.