Marketing:

dokumenti za vjenčanje u inozemstvu

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

dokumenti za vjenčanje u inozemstvu

PostPostao/la dora8 dana ned stu 22, 2009 8:14 am

pa ovako: namjeravamo se vjenčati u SAD-u (nismo konkretno mjesto još odredili ali nije ništa tipa Las Vegas). samo znam da je drzava california ili nevada, ako je to bitno. pa me zanima zna li koja od vas što nam je potrebno od dokumentacije da bi to bilo valjano? ili, gdje to trebam pitati? u hrvatskoj ambasadi u SAD-u možda?
Zadnja izmjena: Anonymous; ned stu 22, 2009 11:12 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: izmjena naslova
dora8

Marketing:

Re: dokumenti za vjenčanje u inozemstvu

PostPostao/la Branči dana ned stu 22, 2009 11:24 am

dora, jeste vi već tamo (imate vizu) ili se namjeravate ići vjenčati tamo?
ako ste već u SAD, da li je jedno od vas dvoje državljanin SAD?

ako ste oboje hrvatski državljani možete sklopiti brak u hrvatskom konzulatu ili ambasadi, s time da vam sigurno trebaju putovnice i izvadci iz matice rođenih ne stariji od tri mjeseca, moguće i domovnice.
moguće je i vjenčanje izvan konzulata, no najbolje je kontaktirati njih direktno i pitati što vam konkretno treba - znam da ako se radi o vjenčanju izvan konzulata da morate dobiti vjenčani certifikat sa apostil pečatom i da se to onda nosi sudskom tumaču na prijevod te u matični ured u hr prema prebivalištu da bi se dobio hrvatski vjenčani list.

naravno, najbolje je nazvati ambasadu i pitati za konkretne informacije, ovo je prema iskustvima nekih parova koji su se vjenčali vani.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la dora8 dana ned stu 22, 2009 6:35 pm

zahvaljujem na odogovoru branči! :buket: oboje smo HR građani, tu smo u Hrvatskoj, u SAD idemo turistički za 4 mjeseca i tad se želimo tamo vjenčat. OK, budem se raspitala u ambasadi. thx!
dora8

PostPostao/la Happy Ivy dana čet ožu 18, 2010 10:35 pm

Evo, ako ikome zatreba popis dokumenata za vjenčanje u inozemstvu - u ovom slučaju NJEMAČKA.
Oboje hrvatski državljani, s tim da on ima stalno boravište tamo.

Za sudbeno vjenčanje kod njemačkog matičara treba:
- internacionalni rodni list za oboje (vađen u mjestu rođenja)
- potvrda o slobodnom bračnom stanju (također se vadi u mjestu rođenja) (ta dva papira s biljezima ukupno 65kn)
- na općinskom sudu ovjeriti potvrdu o slobodnom bračnom stanju (apostila) (50kn biljeg)
- prijevod obiju potvrda o slob. brač. stanju (kod sudskog tumača u inozemstvu - jer navodno, prijevodi naših sudskih tumača nisu uvijek priznati u inozemstvu) (2 x 60€)

Za prijavu termina vjenčanja trebaju oboje biti prisutni kod matičara, a vjenčanje se može odražati minimalno 14 dana nakon prijave.
Ukoliko jedan od mladenaca ne može biti prisutan pri prijavi, na netu se sa stranice matičnog ureda može skinuti punomoć za prijavu, pa je dovoljno da dođe jedan, s tom punomoći i može prijaviti vjenčanje.

Za samo vjenčanje ipak moraju obje strane biti prisutne :rofl:
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la liegli dana pet ožu 19, 2010 10:04 pm

Jao Ivy gdje si par mjeseci ranije sa informacijama. Al eto teskom mukom uspjela sam sve srediti. u svakom slucaju kolege SVICARCI imaju jos dodatnih protjeva kao npr. potvrda iz suda de se ne vodi nikakav proces protiv(preveden naravno),prijavit se moras u ured za migracije te donijeti od njih potvrdu da si tamo kao turist kad dolazis na vjencanje :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika
liegli

PostPostao/la Happy Ivy dana sub ožu 20, 2010 5:29 pm

Prije par mjeseci mi nije trebalo :rofl: a eto, mukom smo sredili sad sve potrebno, za početak.
sad čekamo papire da se prevedu, pa da dođe termin sastanka - za određivanje termina vjenčanja.. :neznamkakoti: :neznamkakoti:

za vjenčanje u njemačkoj isto nije potrebna nikakva viza unaprijed, već se turističkom vizom može ući i vjenčati, znači ne trebaš se nigdje prijavljivati ni da si turist, ko ovo što ti kažeš za švicarsku.
jedino onda za kasniji boravak papirologija, naravno. To još ne znam sve
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana ned tra 18, 2010 9:46 pm

Happy Ivy je napisao/la:Prije par mjeseci mi nije trebalo :rofl: a eto, mukom smo sredili sad sve potrebno, za početak.
sad čekamo papire da se prevedu, pa da dođe termin sastanka - za određivanje termina vjenčanja.. :neznamkakoti: :neznamkakoti:

za vjenčanje u njemačkoj isto nije potrebna nikakva viza unaprijed, već se turističkom vizom može ući i vjenčati, znači ne trebaš se nigdje prijavljivati ni da si turist, ko ovo što ti kažeš za švicarsku.
jedino onda za kasniji boravak papirologija, naravno. To još ne znam sve

ja se morala prijaviti da tu zivim :ne zna:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Happy Ivy dana čet svi 20, 2010 8:08 pm

ja se vjenčala ko turist :ne zna:
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana čet lip 17, 2010 3:52 pm

Evo, napisat ću i koja je procedura nakon sklapanja braka u inozemstvu, pa nek se nađe ako kome zatreba...

- dakle, nakon vjenčanja, dobili smo internacionalni vjenčani list i jedan njemački izvadak iz matične knjige vjenčanih.
- morali smo otići u ured za strance i tamo izvaditi "Verpflichtserklärung" u našem slučaju - dakle list kojim se moj muž obvezuje da će me uzdržavati tak dugo dok ne nađem posao, a koji mi treba za dobivanje vize (nije navedeno pod obaveznim papirima, ali su nam tete u uredima rekle, da bi to odveć moglo pomoći)

po povratku u Hrvatsku, ja sam morala
- internacinalni vj.list (original) ostaviti u svom matičnom uredu, da nas upišu u hrv. knjigu vjenčanih
- promijenila sam sve dokumente na novo prezime i novo prebivalište - sve to s hrvatskim vjenčanim listom
- kad je putovnica gotova, u ambasadu u zg podnijeti zahtjev za vizu - što sve od dokumenata treba, možete lako naći na stranici svakog veleposlanstva, kao ovdje npr. http://www.zagreb.diplo.de/Vertretung/z ... hrung.html
rekli su mi da od datuma podnošenja zahtjeva traje 2 mjeseca dok se on ne odobri

napomenula bih da su mi u hrv. trebala dva primjerka internacionalnog vjenčanog lista u originalu (matični ured i ambasada) što recimo ja nisam znala, dobila jedan i s time došla u hrv. pa sam morala naknadno čekati da mi dragi izvadi i pošalje drugi.
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dianora dana sri lip 23, 2010 4:22 pm

Zanima me gdje treba uzeti potvrdu o slobodnom bračnom stanju?
Je li se to izdaje kod matičara pa ju trebam potvrditi na sudu ili potvrdu i apostil dobivam odmah od samog suda??
Dianora

PostPostao/la maybelline dana sri lip 23, 2010 6:44 pm

Dianora je napisao/la:Zanima me gdje treba uzeti potvrdu o slobodnom bračnom stanju?
Je li se to izdaje kod matičara pa ju trebam potvrditi na sudu ili potvrdu i apostil dobivam odmah od samog suda??

u maticnom uredu izvadis,a u sud po apostile
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dianora dana sri lip 23, 2010 9:24 pm

Hvala!
Imam namjeru promjenit prezime nakon vjenčanja u inozemstvu.
Sad me zanima da li prvo moram ići u matični ured i tamo prijaviti da sam promjenila prezime pa tek onda raditi novu putovnicu i ići u ambasadu zatražiti boravišnu dozvolu ili mogu to i obrnutim redom?
Dianora

PostPostao/la maybelline dana sri lip 23, 2010 9:35 pm

Dianora je napisao/la:Hvala!
Imam namjeru promjenit prezime nakon vjenčanja u inozemstvu.
Sad me zanima da li prvo moram ići u matični ured i tamo prijaviti da sam promjenila prezime pa tek onda raditi novu putovnicu i ići u ambasadu zatražiti boravišnu dozvolu ili mogu to i obrnutim redom?

prvo moras u maticni ured odnijet vjencani list (vi se vjencavate u hrv ak se dobro sjecam :misli: )
jer s tim vjencanim listom mijenjas osobnu i putovnicu(prvo osobnu i onda mozes s onim zutim kartoncicem zatrazit putovnicu)
kad dobijes putovnicu onda zapici za ambasadu :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dianora dana sri lip 23, 2010 9:40 pm

Ajoj koje gnjavaže s tim papirima. Ma vjenčanje je u inozemstvu, pa sam ja mislila odmah po povratku ići u ambasadu u zagrebu, al očito niš od toga. Moram se vratiti doma na tjedan / dva pa opet u zagreb :shock1:
Hvala na info Maybelline :grli:
Dianora

PostPostao/la maybelline dana sri lip 23, 2010 9:57 pm

Dianora je napisao/la:Ajoj koje gnjavaže s tim papirima. Ma vjenčanje je u inozemstvu, pa sam ja mislila odmah po povratku ići u ambasadu u zagrebu, al očito niš od toga. Moram se vratiti doma na tjedan / dva pa opet u zagreb :shock1:
Hvala na info Maybelline :grli:

onda trebas internacionalni vjencani list za predati u maticni ured,pa bi vec drugi dan trebala dobiti hrvatski vjencani list i mozes ici praviti dokumente
pretpostavljam da cete dobiti internacionalni vj.list jer si ti stranac
nema na cemu :mig:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dianora dana pon kol 16, 2010 9:33 am

Nakon vjencanja sam dobila dva vjencana lista, jedan na engleskom, a drugi na njihovom jeziku.
Zanima me da li trebam imati apostille na vjencanom listu prije nego ga odnesem u moj maticni ured?
Jel mogu u maticni ured predati list na engleskom ili ga moram prije toga prevesti kod sudskog tumaca u hr.?
Dianora

PostPostao/la maybelline dana pon kol 16, 2010 10:14 am

Dianora je napisao/la:Nakon vjencanja sam dobila dva vjencana lista, jedan na engleskom, a drugi na njihovom jeziku.
Zanima me da li trebam imati apostille na vjencanom listu prije nego ga odnesem u moj maticni ured?
Jel mogu u maticni ured predati list na engleskom ili ga moram prije toga prevesti kod sudskog tumaca u hr.?

mene nisu trazili apostille u maticnom uredu,tako da to to netreba
mozes predati taj na engleskom samo ako je to internacionalni vejncani list,jer moj internacionalni je bio ako se nevaram na 3 jezika(engl.,franc. i jos jedan neznam koji)
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Greta27 dana ned stu 28, 2010 11:02 pm

Dečko mi je Tunižanin. Planiramo se vjenčati slijedeće godine u Tunisu. Pa me zanima što mi od dokumenata treba da bih se mogla tamo vjenčati? Molim pomozite. Hvala :lovestruck:
Greta27

PostPostao/la Happy Ivy dana pon stu 29, 2010 11:03 am

Imaš par postova gore listu dokumenata koja je obično za to potrebna.
Happy Ivy je napisao/la:Za sudbeno vjenčanje kod njemačkog matičara treba:
- internacionalni rodni list za oboje (vađen u mjestu rođenja)
- potvrda o slobodnom bračnom stanju (također se vadi u mjestu rođenja) (ta dva papira s biljezima ukupno 65kn)
- na općinskom sudu ovjeriti potvrdu o slobodnom bračnom stanju (apostila) (50kn biljeg)
- prijevod obiju potvrda o slob. brač. stanju (kod sudskog tumača u inozemstvu - jer navodno, prijevodi naših sudskih tumača nisu uvijek priznati u inozemstvu) (2 x 60€)

Iako od zemlje do zemlje to može i varirati. Zato ti ja preporučam da si ipak za svaki slučaj provjeriš i na stranicama tuniškog veleposlanstva. :thumbsup:
slika slika

Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la sarki dana pon pro 06, 2010 2:56 pm

Happy Ivy je napisao/la:Evo, napisat ću i koja je procedura nakon sklapanja braka u inozemstvu, pa nek se nađe ako kome zatreba...

- dakle, nakon vjenčanja, dobili smo internacionalni vjenčani list i jedan njemački izvadak iz matične knjige vjenčanih.
- morali smo otići u ured za strance i tamo izvaditi "Verpflichtserklärung" u našem slučaju - dakle list kojim se moj muž obvezuje da će me uzdržavati tak dugo dok ne nađem posao, a koji mi treba za dobivanje vize (nije navedeno pod obaveznim papirima, ali su nam tete u uredima rekle, da bi to odveć moglo pomoći)

po povratku u Hrvatsku, ja sam morala
- internacinalni vj.list (original) ostaviti u svom matičnom uredu, da nas upišu u hrv. knjigu vjenčanih
- promijenila sam sve dokumente na novo prezime i novo prebivalište - sve to s hrvatskim vjenčanim listom
- kad je putovnica gotova, u ambasadu u zg podnijeti zahtjev za vizu - što sve od dokumenata treba, možete lako naći na stranici svakog veleposlanstva, kao ovdje npr. http://www.zagreb.diplo.de/Vertretung/z ... hrung.html
rekli su mi da od datuma podnošenja zahtjeva traje 2 mjeseca dok se on ne odobri

napomenula bih da su mi u hrv. trebala dva primjerka internacionalnog vjenčanog lista u originalu (matični ured i ambasada) što recimo ja nisam znala, dobila jedan i s time došla u hrv. pa sam morala naknadno čekati da mi dragi izvadi i pošalje drugi.

Imam jedno pitanje, da li se mora ici u Zg u njemacku ambasadu radi zahtjeva za vizu? ja sam cula, da se moze nakon vjencanja i kada promijenim papire u Hrvatskoj na drugo prezime, sa tim papirima podnjeti zahtjev u Njemackoj, tamo gdje cemo se vjencati, za vizu, i to je onda gotovo za par dana a ne da se ceka 2 mjeseca. I moj buduci muz ima hrvatsko drzavljanstvo, samo zivi u Njemackoj. I jos nesto da li je potrebno za vizu i dostaviti jos pocetno poznavanje njemackog jezika ili ne?
sarki

PostPostao/la maybelline dana pon pro 06, 2010 3:02 pm

sarki je napisao/la:

Imam jedno pitanje, da li se mora ici u Zg u njemacku ambasadu radi zahtjeva za vizu? ja sam cula, da se moze nakon vjencanja i kada promijenim papire u Hrvatskoj na drugo prezime, sa tim papirima podnjeti zahtjev u Njemackoj, tamo gdje cemo se vjencati, za vizu, i to je onda gotovo za par dana a ne da se ceka 2 mjeseca. I moj buduci muz ima hrvatsko drzavljanstvo, samo zivi u Njemackoj. I jos nesto da li je potrebno za vizu i dostaviti jos pocetno poznavanje njemackog jezika ili ne?

Zahtjev za vizu moras predati u zg u njemacku ambasadu :thumbsup:
neka decko nazove ured za strance u vasem gradu i pita :thumbsup:
moras imati A1 polozen i predat zajedno s ostalim papirima kad predajes za vizu :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la sarki dana pon pro 06, 2010 3:13 pm

Hvala, ali to znaci da ja necu moci biti sa njim u Njemackoj 2 mjeseca nakon vjencanja dok ne dobijem vizu, ili ?
sarki

PostPostao/la maybelline dana pon pro 06, 2010 3:16 pm

sarki je napisao/la:Hvala, ali to znaci da ja necu moci biti sa njim u Njemackoj 2 mjeseca nakon vjencanja dok ne dobijem vizu, ili ?

ovisno koliko si prije bila u njemackoj
znas za onih 3mj tamo 3mj vamo :neznamkakoti:
mozes doci u zg predat i vratit se k njem samo ako prije toga nisi bila 3mj,a ako jesi onda moras ostat u hrv :thumbsup:

posto to bas nije za ovu temu,mozes mi se obratit na pp pa cu ti sve objasnit :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la ivana31 dana ned svi 15, 2011 11:44 pm

pozdrav svima!!trebam informaciju ako ko zna..evo ovako ja sam hrvatica zarućnik isto tako živi i radi u njemačkoj ima stalnu vizu već godinama mi bi se htjeli vjenćat tamo ali me zanima koji su njihovi uvjeti tamo da bi ja i moja djeca mogli tamo dobit vizu jer ja sam rastavljena i šta mi od papira treba za mene i djecu i dal ja moram znat njemački jezik da bi mogla dobit vizu??eto hvala puno oćekujem odgovor!!
ivana31

PostPostao/la maybelline dana pon svi 16, 2011 8:07 am

ivana31 je napisao/la:pozdrav svima!!trebam informaciju ako ko zna..evo ovako ja sam hrvatica zarućnik isto tako živi i radi u njemačkoj ima stalnu vizu već godinama mi bi se htjeli vjenćat tamo ali me zanima koji su njihovi uvjeti tamo da bi ja i moja djeca mogli tamo dobit vizu jer ja sam rastavljena i šta mi od papira treba za mene i djecu i dal ja moram znat njemački jezik da bi mogla dobit vizu??eto hvala puno oćekujem odgovor!!

imas par postova tu i sve ti pise :thumbsup:
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.