Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dohrana beba

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dohrana beba (+ alergeni)

PostPostao/la malabuba dana sri srp 14, 2010 6:02 pm

mi smo prije nešto više od 2 tjedna počeli s rižinim i kukuruznim pahuljicama za večeru, od jučer papamo i mrkvicu za ručak... princeza uživa ko malo prase.. :cheer: :cheer: popapa sve što joj se da i stalno traži još... sve mi se čini da će biti mali buco.. :budala: s voćem krećemo tek za 2-3 tjedna kad isprobamo tikvice, korabicu i blitvu...

nama je pedica rekla da prvo uvedemo žitarice, zatim povrće pa tek onda voće... dala nam je i nekakvu listu s namirnicama koje beba smije jesti s koliko mjeseci... :cerek:

glede mlijeka.. mi joj sve radimo ili s mojim izdojenim ili adaptiranim hipoalergenim..postoje i pripravci tipa čokolino od hipa na bazi riže ili/i kukuruza koji se rade s vodom... inače za one koji nisu za to da se djeci odmah daje kravlje mlijeko postoje i tzv. prijelazna mlijeka koja su prilagođena određenoj dobi djeteta...
slikaslika
malabuba
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PostPostao/la dabrica dana sri srp 14, 2010 6:25 pm

malabuba je napisao/la:mi smo prije nešto više od 2 tjedna počeli s rižinim i kukuruznim pahuljicama za večeru, od jučer papamo i mrkvicu za ručak... princeza uživa ko malo prase.. :cheer: :cheer: popapa sve što joj se da i stalno traži još... sve mi se čini da će biti mali buco.. :budala: s voćem krećemo tek za 2-3 tjedna kad isprobamo tikvice, korabicu i blitvu...

nama je pedica rekla da prvo uvedemo žitarice, zatim povrće pa tek onda voće... dala nam je i nekakvu listu s namirnicama koje beba smije jesti s koliko mjeseci... :cerek:

glede mlijeka.. mi joj sve radimo ili s mojim izdojenim ili adaptiranim hipoalergenim..postoje i pripravci tipa čokolino od hipa na bazi riže ili/i kukuruza koji se rade s vodom... inače za one koji nisu za to da se djeci odmah daje kravlje mlijeko postoje i tzv. prijelazna mlijeka koja su prilagođena određenoj dobi djeteta...

probali. nece. :kava:

prijelazno mlijeko i pijemo. hipp 2.
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri srp 14, 2010 6:52 pm

mi smo sasi probali dati ono od hippa za laku noc na bazi jabuke sta se mjesa sa vodom..povratia..a probali smo i s onim u bocici isto od hippa..nece..
uzela bi mu ja keksolino ali se bojim da nece tit..pomjesala bi mu sa svojim ili kravljim mozda...
nama njegova pedijatrica na zadnjem pregledu ni k o kasicama nije rekla..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana ned srp 18, 2010 9:04 am

nisam imala pojma da lubenica spada u jake alergene. :ne zna: prekjučer sam dala Erin komadić da siše, prvo je bilo bljak, a onda njam-njam. Al sad sam malo ostala paf. :huh:

a kaj se tiče -lina, čitala sam negdje da nije dobro davati hranu koja sadrži gluten što dulje je moguće, a jedini -lino koji ne sadrži je gluten je rižolino. Jel to točno?
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned srp 18, 2010 12:28 pm

mishka je napisao/la:nisam imala pojma da lubenica spada u jake alergene. :ne zna: prekjučer sam dala Erin komadić da siše, prvo je bilo bljak, a onda njam-njam. Al sad sam malo ostala paf. :huh:

a kaj se tiče -lina, čitala sam negdje da nije dobro davati hranu koja sadrži gluten što dulje je moguće, a jedini -lino koji ne sadrži je gluten je rižolino. Jel to točno?

Nisam ni ja znala da je lubenica alergena... Leona ju tamani svaki dan :rofl: :rofl: :rofl: Kaj se tice Lina, ja sad gledala na kutijama od frutolina, keksolina i ljesnjak čokolina i nigdje ne pise gluten :ne zna: Iako, ja sam joj pocela davati i kasice od hippa koje sadrze gluten (one su za iznad 10 mjeseci a mi ih koristima vec mjesec i pol) i nije bilo reakcije... A zasto nije dobro davat gluten? Ja uvijek ispitivam :o al me bas zanima :o
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana pon srp 19, 2010 11:27 am

dani ima od hippa kasica s glutenom i za manje bebe..ja uzela bila jednu zitarice i kruska i s glutenom je...al nismo je jos iskoristili..upravo radi glutena..
a zasto se ka nebi smilo ni ja neznam...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pon srp 19, 2010 11:57 am

negdje sam čitala da bebe nemaju dovoljno razvijeni imunitet pa je lako razviti alergiju na neke stvari tipa jagoda, limun i sl. Što se ranije daje hrana koja sadrži gluten moguće je razviti alergiju na isti, pa zajeb za cijeli život u obliku celijakije.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana pet srp 30, 2010 9:17 am

Mi smo krenuli s jabukom. Prvo sam joj dva dana miksala domaće i bilo joj je fuj, pa smo kupili Frutek kašicu i to joj je prvi dan bilo tak-tak, a jučer njam-njam. Danas je više nemamo, pa ćemo opet miksat, budemo vidjeli.
Koliko ste vi toga davali na početku? Ja joj dam samo malo na vrhu žličice i tako par puta, al jučer bi ona valjda bez problema pol kašice pojela, al mi je bilo glupo joj davati toliko odjednom, da joj ne bi bilo previše.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pet srp 30, 2010 9:19 am

tako smo i mi na pocetku...dali bi mu malo izmedju podoja..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana pet srp 30, 2010 12:04 pm

Ajme mishka, već ste krenuli? :ha:
Ja sve nekako čekam tih 6 mjeseci, iako sam danas kupila Hipp kašicu od jabuke i Milupinu kutiju rižinih pahuljica...hmmm....vidjet ću hoćemo li izdržati do idućeg vikenda ili ćemo već sutra ujutro svo troje doručkovati zajedno... :mig:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Miška dana pet srp 30, 2010 12:31 pm

pa kajjaznam, svi oko mene su krenuli s četiri i pol mjeseca, mi smo čekali 5. :ne zna: Idući tjedan ionak idemo pedijatrici pa ću vidjet kaj ona kaže.
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pet srp 30, 2010 12:40 pm

mishka nama je nasa rekla ne prije 6 miseci..kao nem potrebe dobiva sve preko mlika mog...al ja sam vidila da on meni pada na kilazi..
sa 1kg misecno je pao na 500-600g misecno tako da smo mi poceli sa 5 miseci i par dana.. :D
znam da je normalno da pocmu gubit na kilazi nakon nekog vremena,odnosno manje dobivaju misecno..al on je non-stop bio na sisi..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet srp 30, 2010 12:42 pm

nama su na tečaju pričale da tamo negdje oko 4-5 mjeseci bebe padaju na kilaži i da lagano možemo uvoditi papicu sa strane. taman da se privikavaju lagano :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la osma putnica dana pet srp 30, 2010 1:05 pm

blablaca je napisao/la:nama su na tečaju pričale da tamo negdje oko 4-5 mjeseci bebe padaju na kilaži i da lagano možemo uvoditi papicu sa strane. taman da se privikavaju lagano :thumbsup:

tako smo mi i poceli :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet srp 30, 2010 1:07 pm

ma bitno da se nema problema ni s jednim voćem/povrćem ili čim god i sve ostalo, vjerujem, s vremenom se super stabilizira
tangerina

PostPostao/la osma putnica dana pet srp 30, 2010 1:39 pm

da stabilizira..
sasa sad jede sta god mu se da..sve mu pase..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet srp 30, 2010 9:46 pm

Zasto se ceka 6 mjeseci? :ha: Mi poceli sa 4 mjeseca... Nemajka :neznamkakoti:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana sub srp 31, 2010 7:22 am

Dani 26 je napisao/la:Zasto se ceka 6 mjeseci? :ha: Mi poceli sa 4 mjeseca... Nemajka :neznamkakoti:

I mi ćemo sa 4, jedva čekam da krenemo, kad sam joj davala sab simplex na žličicu se sva oblizivala. A kad dida krene mladu teletinu nosit iz mesnice, već ga vidim kakve će komade birat za svoje suce (srce) :lovestruck:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Dani 26 dana sub srp 31, 2010 7:25 am

Ness je napisao/la:
Dani 26 je napisao/la:Zasto se ceka 6 mjeseci? :ha: Mi poceli sa 4 mjeseca... Nemajka :neznamkakoti:

I mi ćemo sa 4, jedva čekam da krenemo, kad sam joj davala sab simplex na žličicu se sva oblizivala. A kad dida krene mladu teletinu nosit iz mesnice, već ga vidim kakve će komade birat za svoje suce (srce) :lovestruck:

Nemajka :neznamkakoti: :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sub srp 31, 2010 8:08 am

bebe koje su na a aptiranom mljeku pocinju sa 4 mjeseca..a za bebe koje su na sisi se govori a netreba prije 6 mjeseci..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana sub srp 31, 2010 8:13 pm

u ja sam stvarno nemajka... prije 2 dana dala mu 2 žlicice soka od jabuke i to mu je bilo po faci sto si mi to dala... danas opet pa opet ista faca... danas sam mu dala na bocicu rizine pahuljice i pojeo cjelu bocicu 200ml za par minuta dok mlijeko pijemo dosta dugo (na bocicu), racunam da mu je pasalo te sam mu opet za vecericu dala rizine pahuljice to je pojeo i zaspao... pocela sam s dohranom jer nam je dok rekla na pregledu da nismo dovoljno dobili na tezini... za sada cu tako a poslije cemo vidjeti... sutra ribam mrkvicu (domacu) pa cu mu probat dat zlicicu da vidim kako ce reagirati... inace hranili smo ga zlicicom s tim pahuljicama da vam ne pricam gdje ih je sve bilo pa stavila u bocicu i onda je sve pojeo.. :ne zna: :ne zna: :ne zna:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sub srp 31, 2010 9:35 pm

osma putnica je napisao/la:bebe koje su na a aptiranom mljeku pocinju sa 4 mjeseca..a za bebe koje su na sisi se govori a netreba prije 6 mjeseci..

Nema to nikakve veze s dojenjem i AD mlijekom! :nene: :nene: :nene:
Unicef i Svjetska zdravstvena organizacija pišu o važnosti čekanja, što možete pročitati u njihovim brošurama o dohrani... :pravila:
Između ostalog (npr.alergija zbog nezrelosti organizma-to podrazumijeva pojavu alergija na namirnice koja se možda ne bi javila npr. poslije 6.mj...) probavni sustav djeteta nije dovoljno zreo da ga opteretimo dohranom, on sazrijeva prvih 6 mjeseci i prije nego je spreman na razgradnju krute hrane može uzrokovati neke neugodne reakcije (npr.gušterača još ne razgrađuje škrob, ne mogu se probaviti žitarice kao ni vlakna iz povrća, budući da im još nije razvijena za to potrebna bakterijska flora i sl.)...
Znam da ćete sad svi reći da piše na kašicama da može od 4.mj i da ste ranije počele dohranjivati svoju djecu ranije i nije im ništa... I Hvala Bogu na tome :svakacast: to je bio vaš izbor.
Ja pišem ovo jer mislim da se svatko treba informirati prije dohrane iz pouzdanih izvora i biti svjestan mogućih problema koji mogu nastati preranom dohranom. :ne zna:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sub srp 31, 2010 9:37 pm

sve ja to znam...
al ima veze sa mljekom jer majcino i adaptirano nisu isti i majcino je bogatije potrebnim stvarima...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sub srp 31, 2010 9:38 pm

Sad da još dodam da smo mi danas krenuli s par žličica Hippa od jabuke i grimase su bile presmiješne...nakon tih par žličica smo zatvorili usta i završili s hranjenjem...hehehe!!!! :rofl: Mm i ja smo umirali od smijeha i slikali ga cijelo vrijeme, mislim da je Mali Princ mislio da smo poludili :jesilud:
Sutra opet novih par žličica, baš se veselimo! :cheer:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sub srp 31, 2010 9:40 pm

osma putnica je napisao/la:sve ja to znam...
al ima veze sa mljekom jer majcino i adaptirano nisu isti i majcino je bogatije potrebnim stvarima...

Naravno da je bogatije ali je i AD mlijeko dovoljno prvih 6 mjeseci i nije preporučljivo uvoditi dohranu zbog gore navedenih razloga!!!! :nene:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.