Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

dohrana beba

Kutak za razgovor i probleme udanih gospođa, trudnica i mladih mama

Re: Dojenje i prehrana

PostPostao/la osma putnica dana ned tra 11, 2010 10:13 am

svak ide prema svom...ako je djete na nesto alregicno bit ce na to alergicno i sa 4 miseca i sa 4 godine..tu nema pomoci...
ja se veselim avanturama s kasicama i ciscenju cjele kuce i bebaca nakon hranjenja :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned tra 11, 2010 1:02 pm

mare je napisao/la:
Ness je napisao/la:... Sad u novo vrijeme fantaziraju kako ne smije beba ništa do 6 mj, a meni mama davala juhice već s 3 mjeseca. Samo bi trebalo postepeno uvoditi namirnice, tipa tjedan dana sokić od mrkve, pa tjedan dana sokić od jabuke ili čega već, ne miješati namirnic ei postepeno uvoditi da vidiš kako beba reagira na koju namirnicu.

Draga, nemoj se ljutiti, ali ne bih baš rekla da je to "fantaziranje". Isključivo dojenje do 6. mjeseca života preporučuje Svjetska zdravstvena organizacija, a oni su ipak proveli neka istraživanja o majčinom mlijeku i dojenju.
A ove sve savjete "tako sam i ja tebe hranila i što ti fali", to ja sve uzimam onako, uz malo opreza, najblaže rečeno. Pa ipak je medicina u 30 godina napredovala i otkriveno je tristo čuda, lijekova, bolesti i svega i svačega. Uz sve poštovanje i ljubav prema mojoj mami koja ide s najboljom namjerom, ja ipak vjerujem suvremenoj znanosti...

Potpisujem mare
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana ned tra 18, 2010 8:03 pm

evo samo da prijavim - papali smo prvu kasicu od mrkvice i jako smo zadovoljni :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana ned lip 06, 2010 9:53 pm

mi smo jucer poceli sa kasicama..dajumo mu krusku...
volila bi damimame koje su prosle te pocetke s kasicama prosle napisu kako i s cim su pocimale..i kada su jedan obrok na sisi/boci zamjenile kasicom...
ja sad njega podojim i pola sata do sat nakon toga mu dam malo kasice..i zasada nas ide..slaze neke face,al logicno mi to ipak mu je to nesto novo i nepoznato...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned lip 06, 2010 10:03 pm

osma putnica je napisao/la:mi smo jucer poceli sa kasicama..dajumo mu krusku...
volila bi damimame koje su prosle te pocetke s kasicama prosle napisu kako i s cim su pocimale..i kada su jedan obrok na sisi/boci zamjenile kasicom...
ja sad njega podojim i pola sata do sat nakon toga mu dam malo kasice..i zasada nas ide..slaze neke face,al logicno mi to ipak mu je to nesto novo i nepoznato...

Mi smo poceli sa mrkvicom :zubo: Ja sam njoj prvo davala povrce :zubo: Ispocetka tek po par zlicica i kad smo vidjeli da nema nikakve reakcije, onda sam joj pocela davati po pola male flasice kao obrok. Nisam joj oduzimala jedan mlijecni obrok, nego bi joj jednostavno napravila malo veci razmak izmedju hranjenja :thumbsup: Sa cca 7 mjeseci sam joj pocela davati kasicu bas kao obrok i ukinula joj jedan mlijecni... Sada smo vec na samo 2 mlijecna obroka (ujutro i navecer prije spavanja) a prek dana jede kasicu povrce+meso, zatim kasicu voce i frutolino/medolino i sl... I naravno da papa keksice ili nekakve grickalice :thumbsup:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana ned lip 06, 2010 10:10 pm

tako i mi njemu..po par zlica sada..ja sam pocel sa kruskom...tako mi savjetovala jedna prijateljica..
jel ko koristi/o od hipp-a za laku noc u kutiji..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned lip 06, 2010 10:14 pm

osma putnica je napisao/la:tako i mi njemu..po par zlica sada..ja sam pocel sa kruskom...tako mi savjetovala jedna prijateljica..
jel ko koristi/o od hipp-a za laku noc u kutiji..

Ja probala Leoni al nije bila odusevljena :roll: No, ona je meni inace povracala sva mlijeka pa joj morali davat Novalac protiv vracanja hrane, mozda joj zbog toga nije ni ovo za laku noc odgovaralo! Sad jede frutolino i medolino i sve je ok! Iako, adaptirano mlijeko je i dalje Novalac... Uskoro cemo na obicno mlijeko pa nema veze :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana ned lip 06, 2010 10:16 pm

uuu vidis to mi nije palo na pamet..i on je nama povratia bia i bebimil i hipp mliko kad smo mu probali dat...al ovo ide ka s vodom...a nis budemo vidili...
ovo je ka na bazi jabuke..pa sad neznam kad da mu to pocmemo davat jer jabuku jos nije proba...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana ned lip 06, 2010 10:21 pm

osma putnica je napisao/la:uuu vidis to mi nije palo na pamet..i on je nama povratia bia i bebimil i hipp mliko kad smo mu probali dat...al ovo ide ka s vodom...a nis budemo vidili...
ovo je ka na bazi jabuke..pa sad neznam kad da mu to pocmemo davat jer jabuku jos nije proba...

Probaj mu prvo kasicu od jabuke dati par dana po par zlica pa ces vidjet :thumbsup: Meni je Leona do sad sve kasice dobro prihvatila... Sad vec papa i juhu i meseko s mamom, velika cura! I to joj nista ne kuham odvojeno nego onak kak nama, tak i njoj dam :D Kad sam joj kuhala odvojeno (nisam solila, samo malo) onda nije htjela ni cut al maminu juhu papa ko velika! Ima i pravo, tko bi jeo ono bljutavo :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la osma putnica dana sri lip 09, 2010 10:07 am

mi danas krecemo s papanjem banane... :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana sri lip 09, 2010 10:14 am

osma putnica je napisao/la:mi danas krecemo s papanjem banane... :D

s čim ju budeš kombinirala? Banana zatvara, kaj ne?
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri lip 09, 2010 10:40 am

mishka je napisao/la:
osma putnica je napisao/la:mi danas krecemo s papanjem banane... :D

s čim ju budeš kombinirala? Banana zatvara, kaj ne?

s nicim...zasad je proba samo krusku pa mu i nemogu s necim drugim kombinirat...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Miška dana sri lip 09, 2010 11:45 am

meni je već sad tlaka na samu pomisao dohrane, sve te kašice, pa ovakve, onakve, pa ovo smije, pa ovo ne i sl. Blah. :roll:
slika

slika

slika
Miška
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana sri lip 09, 2010 11:56 am

moje šogorice su svojoj djeci uvijek doma radile kašice... imale su one kupljene uvijek za rezervu, kad su nekud išle... al doma nikad nisu te davale... sve bi fino izmiksale sa onim ručnim ilitiga štapnim mikserom i voila... jela su djeca sve od reda... :thumbsup:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri lip 09, 2010 12:48 pm

zelenooka-007 je napisao/la:moje šogorice su svojoj djeci uvijek doma radile kašice... imale su one kupljene uvijek za rezervu, kad su nekud išle... al doma nikad nisu te davale... sve bi fino izmiksale sa onim ručnim ilitiga štapnim mikserom i voila... jela su djeca sve od reda... :thumbsup:

tako i ja svome,samo sa sjeckalicom :D
kruskicu smo mu sad jedino davali iz bocice jer je skupa za poludit trenutno...al kuci bude on papa sta mu ja napravim..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sri lip 09, 2010 1:40 pm

ja mu isto zgnjecim bananu doma i u to umrvim malo petit keksa, ali samo onako vrsak radi okusa, i smaze skoro cijelu malu bananu, svidja mu se (sto bi rekla moja prijateljica - to bi i ja jela, a kamo nece on), i malo sam mu jabuke naribala kad sam vidjela da mene gleda dok sam jela, i to je pojeo sav sretan, jeo je kasicu od hippa mrkvu, krusku i bananu i rizu i brokulu (to je smazao u 2 dana, ocito mu povrce pase)
jucer sam mu prvi put napravila keksolino, i to s mlijekom 0.9 i to mu se svidja...pomalo mu uvodim i druge namirnice, sve vise-manje doma miksam, imala sam ovih par kasica sto smo dobili i jedno 2 smo sami kupili za probu...ovako kad mu ja doma smiksam znam sto jede :)
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

Dohrana beba (+ alergeni)

PostPostao/la dabrica dana sri srp 14, 2010 12:40 pm

evo, jucer sam dobila knjizicu s receptima za dohranu...

i nasla se na cudu...znam da su mi svi govorili kako beba nikako prije godinu dana ne smije jagode, borovnice, kupine, maline, lubenicu, narancu, limun, jer su to jaki alergeni (pogotovo jagoda) i sad medju receptima nadjem ja fino da pise neka kasica od jagoda nakon 6. mj. i ostala :ha: :huh:
ok, to mi je potvrdila i sveki, radi na dermatologiji u KBC tako da je pricala s lijecnicom koja joj je potvrdila da to nikako ne dajemo bebi prije 1. rodjendana..kravlje mlijeko se ne preporuca, ali nije toliko strasno...i kamilicu isto da nikako ne bi trebalo davati bebi, zbog peludi...

dakle, cime ste vi hranili svoje bebe?

ja sam mu do sad kuhala krumpir, mrkvu, piletinu, mladu teletinu, puretinu, brokulu, rizu i par kapi maslinovog ulja...danas mu namjeravam dati kukuruzne pahuljice kad se probudi...

od voca je jeo bananu, breskvu, jabuku, marelicu...drzim se toga da je bolje neke stvari ne uvoditi prerano u prehranu...
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

Re: Dohrana beba (+ alergeni)

PostPostao/la osma putnica dana sri srp 14, 2010 12:43 pm

mi smo saši dosada...kruska,breskva,jabuka banana...krupir,mrkva,tikvice,piletina i danas poceli sa rizom...i stavimo mu u kasice od povrca maaaaalo soli i maslinovog ulja..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sri srp 14, 2010 12:46 pm

ok, ja mu soli ne dajem, jer sam citala da im bubrezi nisu razvijeni i da kasnije moze imati problema s tlakom, blabla, a i nema los okus onako bez soli, cak ni meni, pa cemu ga onda navikavati na to prerano...

ali zato u keksolino (ofkors, s kravljim mlijekom) mu uredno stavim pola zlicice secera... :o
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri srp 14, 2010 12:49 pm

ti svome si pocela s kravljim mljekom...
ja bi ovome svome haharu tila davat navecer keksolino ali mi triba cili dan da mu izdojim mliko za taj jedan dan..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sri srp 14, 2010 1:10 pm

dobili smo zeleno svjetlo od pedijatrice...rekla je da slobodno mogu, da mu nece biti nista od toga...tako da mi fino papamo keksolino prije spavanja :)

mozes probati jedan dan, najprije s onim mlijekom 0.9% mm, pa ako nema reakcije, postupno prelaziti na masnije, mi smo na 2.8
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri srp 14, 2010 1:14 pm

nama je njegova pedijatrica rekla da mu nema potrebe davat kasice prije navrsenih 6 miseci..mi poceli s 5...pocea mi puno manje dobivat na kilazi i cestoooo bit na sisi..sad smo kombinacija sise i kasica..
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana sri srp 14, 2010 1:39 pm

da, buduci da ga ti dojis, onda nema potrebe prelaziti na ista drugo, mi smo poceli sa 4 mj., i sad polako papamo sve, i isto puno manje dobiva na kilazi...ali to je normalno, rekla je pedica da je do sad rapidno rasao i dobivao na kilazi, sad ce malo manje...
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la osma putnica dana sri srp 14, 2010 1:55 pm

ma znam ja da je ok da sad dobiva manje na kilazi..ipak su sad puuuno aktivniji nego prije...ali isto kazu da kad beba pocme padati na kilazi da je vrijeme za kasice..on je poceo sa 5 miseci padat na kilazi,odnosno puno manje dobivat...sa kilo misecno na 500-600g mjesecno...mi smo mu poceli davati kasice..i jede ih samo tako..bilo voce bilo povrce...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana sri srp 14, 2010 3:56 pm

Mi smo s kasicama poceli s 4 mjeseca... Do sada smo skoro sve probali :zubo: osim jagoda (no dobro, dala sam joj malo svog sladoleda od sumskog voca :roll: ). Keksolino i cokolino joj radim s mlijekom al ja sam to njoj tek nedavno pocela davat jer je ona imala problema sa povracanjem adaptiranog pa se nisam usudila ranije. Prvi cokolino sam joj napravila s njenim adaptiranim i nije ga htjela ni prismrdit... Drugi dan joj napravila sa pola mlijeka pola vode i pojela sve! Tako sam joj radila jedno 3-4 dana i onda jednostavno pocela sa cistim mlijekom 2,8% i nema nikakve reakcije :ne zna: Do sada jos nije imala nikakvu reakciju na hranu (osim na adaptirano mlijeko dok je bila bebica) pa mislim da ni nebi trebalo biti problema. Ja sam joj pocela davat i smokice a kazu da je uz jagode i kikiriki jako alergen... No, neces sad natrpat dijete sa kilu smokica, das par komada po par dana i ak nema reakcije bogteblagoslovil! Sto se tice soli, ja kad kuham, kuham normalno, znaci onako kako mi jedemo i onda to i njoj dajem :ne zna: I juhicu i meseko, nista ne kuham odvojeno :ne zna: Uostalom, ja sam probala i svaku njenu kasicu i mogu oni pricat bajke al i tamo ima soli sigurno! Probajte skuhat u obicnoj vodi npr. puretinu, krunmpir, rizu, mrvu i onda to probajte pa usporedite okus! Ovo domace kuhano je totalno bez okusa a kasica je bas fina slana :ne zna: Secer joj jos nisam davala jer je meni i cokolino i keksolino dovoljno sladak i bez secera (i ja ga tako jedem) :jig:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Udane forumašice, trudnice i mlade mame

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.