Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Izbor prezimena

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Izbor prezimena

PostPostao/la Smotana dana pon lis 04, 2010 11:04 am

Pitanjce :ha:

Kad se vjenčamo kod matičara (i koliko se to unaprijed uopće radi?) ja se sa novim prezimenom ( i svojim i njegovim) potpisujem u crkvi? :pop:
slika

Gospe moja, obuci mi bilo, to mi dobro stoji, pa da sa njim budem jedno tilo, učini ga mojim...
Molit ću te stoput, ispuni mi želju, samo jednu, da sam blizu njemu, da je moj u svemu...
Smotana

Marketing:

PostPostao/la tangerina dana pon lis 04, 2010 11:08 am

pa ne trebaš se vjenčati kod matičara, osim ako ne živiš u drugoj državi ili tako nešto :misli:
dakle, ako se samo udaješ u crkvi, onda se odmah i potpisuješ tamo s novim prezimenom
tangerina

PostPostao/la Rally_MO dana pon lis 04, 2010 11:12 am

Ako je crkveno vjenčanje u Hr, onda vam nije potrebno prethodno obavit sudbeno, ali možete ako hoćete, nitko vam ne brani... Al u svakom slučaju, poslije vjenčanja potpisuješ se s novim prezimenom (i na sudbenom, i na crkvenom vjenčanju)
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana pon lis 04, 2010 8:21 pm

Iako mi se moje prezime sviđa, kratko je, ipak sam se odlučila da ću uzet samo njegovo!
ne da mi se komplicirat pa da si skratim muke odlučila sam se samo za njegovo, a vidim da je i on nekako sav ponosan kad sam mu to rekla...
a ti muški...
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la aurora dana uto lis 05, 2010 8:30 am

Kako mi se čini, ja ću ostavit svoje i dodati od dragog.... on se ne buni..samo da djeca imaju njegovo prezime i onda sve 5 :belj:
aurora

PostPostao/la Dina84 dana čet lis 07, 2010 9:15 pm

Ne znam jesam li već napisala, no ja sam nakon dugog razmišljanja odlučila uzeti njegovo prezime. Često sam mislila kako ću ostaviti svoje, no na kraju ipak ne. :D
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la Dani 26 dana sub stu 13, 2010 8:33 pm

Ja moram priznat da i nakon 2,5 godine braka ponekad se na telefon moram predstavit sa starim prezimenom jer ljudi jednostavno neznaju s kim pricaju :neznamkakoti: To mi se dogadja pretezno na poslu ali ponekad i nevezano za posao kad npr. zovem neke poznanike :o Kad ima kazem svoje prezime, nastane muk i onda ja dodam "bivsa Š" i tek onda skuze :lol: :lol: :lol: No, nije mi zao sto nisam ostavila i svoje prezime iako mi je bilo puno lakse za potpisati se. Inace, ime mi ima 8 slova, djevojacko prezime 4 a sadasnje prezime 9 :dani: Dok se ja potpisem, prodje baba s kolacima :roll:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la suzan_a dana sub vel 12, 2011 12:37 pm

imam pitanje...možda će zvučati smiješno ali mi je važno...ja i dečko se mislim vjenčati kod matičara samo, za sada, a za koju godinu u crkvi...da li je moguće da sad uzmem svoje prezime, a kad se budemo u crkvi vjenčali da uzmem njegovo i onda da nje njegovo za stalno??? da li je to moguće...??? hvala
suzan_a

PostPostao/la mala zaggy dana sub vel 12, 2011 1:07 pm

pa mislim da je mogue...
ali ne biras novo prezime u crkvi, nego ces svaki put na opcini morati davati zahtjev za promjenom imena...i mijenjati dokumente
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana ned vel 13, 2011 12:46 pm

suzan_a je napisao/la:imam pitanje...možda će zvučati smiješno ali mi je važno...ja i dečko se mislim vjenčati kod matičara samo, za sada, a za koju godinu u crkvi...da li je moguće da sad uzmem svoje prezime, a kad se budemo u crkvi vjenčali da uzmem njegovo i onda da nje njegovo za stalno??? da li je to moguće...??? hvala

u crkvi se ne uzima prezime,to se uzima samo ako ne ides u maticara,pa se u crkvi sve obavi,al maticar ti je onaj kod kojeg mijenjas ili ne mijenjas prezime...dakle sada mozes ostaviti svoje prezime,a nakon sta se vjencate u crkvi mozes dati zahtjev za promjenom prezimena i onda uzeti njegovo... :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la šljokica. dana ned vel 13, 2011 12:50 pm

ja nemam problema sa uzimanjem prezimena od dragog :raspa:
dapače to mi je baš želja :cagam:
a što se tiče dužine imena i prezimena..oba su pre duga i biti će :lol:
slika

(●•) (●•)
/█\♥ /█\ i & a
< sa usana ću tvojih čitat priču svog života i neće biti boli, laži ni sramota. Budi za me tu, budi za me čist i kad budeš star meni bit ćeš isti! >
šljokica.
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la wedding.dress dana pon vel 14, 2011 11:25 pm

ja cu uzeti prezime od dragog :cerek: :cerek:
You fill up my senses like a night in a forest, like the mountains in springtime, like a walk in the rain, like a storm in the desert, like a sleepy blue ocean. You fill up my senses, come fill me again.
wedding.dress
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la plava_mlada dana čet vel 17, 2011 9:12 am

ja ću uzeti prezime od dragog, ali i ostaviti svoje.. jednostavno ne mogu zamisliti da se više ne prezivam onako kako se prezivam gotovo polovicu svog života..
ne znam, imam osjećaj da bi samu sebe izdala.. :ne zna:
dragom to baš i nije bilo milo, on ima neku šovinističku groooooooznu teoriju da su sve žene s dva prezimena žene zmajevi (wtf???) ali mi se čini da se nekako pomirio s time..
a i kad smo počeli živjai skupa, odmah sam za vrata dala izraditi pločicu sa oba prezimena da se polako privikne :rofl:
slika
plava_mlada

PostPostao/la prinči dana pet tra 01, 2011 11:44 am

Ja ću uzeti njegovo prezime....jer od tog dana sam njegova :ljubav:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la šljokica. dana sub tra 02, 2011 8:54 pm

ja cu uzet od dragog prezime, da nam djecu ne resetaju puno u skoli jer je njegovo pri kraju abecede(i i menika) a moje pri početku :lol: :lol: :lol:

Nisam niti razmišljala o mogućnosti da ostavim svoje, ja sam ja, bez obzira promjenim li ime, prezime, boju kose ili državu :ne zna:
Mislim da nije uopće važno kakvo prezime uzimaš...Sve je to stvar osobnih gledišta. važno je ono šta izgradiš pod "nekim" prezimenom.Nek si ga moj brat nosi :cerek:
i ime i prezime mi je dugo :D čak je s njegovim za slovo krace..15 slova djevojačko a 14 gospođasto :lol: :lol: :vjencanje1:
slika

(●•) (●•)
/█\♥ /█\ i & a
< sa usana ću tvojih čitat priču svog života i neće biti boli, laži ni sramota. Budi za me tu, budi za me čist i kad budeš star meni bit ćeš isti! >
šljokica.
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sub tra 02, 2011 10:09 pm

Evo službeno je - prezivati ćemo se isto, gospođa matičarka je pitala prvo njega kako će se prezivati, on je odgovorio: svoje prezime moje prezime, pa je mene pitala, pretpostavila je da ću ja obrnuto, ali biti će isti redoslijed. Još nekak nemrem vjerovati da je to -to. :D :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la amy6 dana ned tra 17, 2011 6:32 pm

mislim da ću ja uzeti oba. ali u potpisu će prvo biti njegovo pa onda moje. ustvari mi ljepše zvuči samo s njegovim, ali ja imam jako često ime, a on jako često prezime i stvarno mi se ne da uvijek imati administrativne zavrzlame. doduše, moj brat je jedini još s 'našim' prezimenom pa ga želim imati i zbog njega (tata nam je poginuo prije nekoliko godina), a i ne mogu se zamisliti BEZ svog prezimena. kad izgovorim samo svoje ime i njegove prezime - to je osoba koja ne postoji :ne zna: barem ju ja ne poznajem :mig:
slika slika
amy6

PostPostao/la Nessa87 dana sub svi 14, 2011 3:26 am

amy6 je napisao/la:mislim da ću ja uzeti oba. ali u potpisu će prvo biti njegovo pa onda moje. ustvari mi ljepše zvuči samo s njegovim, ali ja imam jako često ime, a on jako često prezime i stvarno mi se ne da uvijek imati administrativne zavrzlame. doduše, moj brat je jedini još s 'našim' prezimenom pa ga želim imati i zbog njega (tata nam je poginuo prije nekoliko godina), a i ne mogu se zamisliti BEZ svog prezimena. kad izgovorim samo svoje ime i njegove prezime - to je osoba koja ne postoji :ne zna: barem ju ja ne poznajem :mig:

Vidiš o ovome nisam nikad razmišljala pa ni nakon godine braka a uzela njegovo prezime.
Al dobro ja sad ne mogu mjenjati jer sam tako odlučila,a onda nisam bila svjesna toga. :D :D
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la **Anchy** dana sri svi 18, 2011 11:54 pm

Principessa25 je napisao/la:Ja ću uzeti njegovo prezime....jer od tog dana sam njegova :ljubav:

POTPISUJEM :thumbsup: :thumbsup:
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kiwi dana sri kol 17, 2011 6:03 pm

S obzirom da on ima dva prezimena nemam puno izbora :( I bas sam tuzna zbog toga :roll:
My first, my last, my everything...
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la lunna dana čet kol 18, 2011 9:22 am

kiwi je napisao/la:S obzirom da on ima dva prezimena nemam puno izbora :( I bas sam tuzna zbog toga :roll:

da.. bilo bi malo previse 3 prezimena... :grli:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niko.ja dana čet kol 18, 2011 10:19 am

kiwi je napisao/la:S obzirom da on ima dva prezimena nemam puno izbora :( I bas sam tuzna zbog toga :roll:

Mislim da ni po zakonu nemreš imat tri prezimena. :visi:

Ali...ako ne želiš njegovo...zašto ne zadržiš svoje?! Mislim kao i sve ostalo, nemre te nitko puškom natjerat da mjenjaš prezime ak ne želiš. :strika:
udana gospođa od 07.05.2011. :D
Kako provodim svo slobodno vrijeme: Nina's creative crafts
niko.ja

PostPostao/la kiwi dana čet kol 18, 2011 3:46 pm

niko.ja je napisao/la:

Mislim da ni po zakonu nemreš imat tri prezimena. :visi:

Ali...ako ne želiš njegovo...zašto ne zadržiš svoje?! Mislim kao i sve ostalo, nemre te nitko puškom natjerat da mjenjaš prezime ak ne želiš. :strika:[/quote

Sta se dragog tice imam potpunu slobodu izbora, nego ne zelim se jednog dana prezivat druigacije od djece ili jos gore radit neke komjbinacije od sva 3 prezimena :/ Milsilia sam da moza mogu uzet samo jedno njegovo prezime, ali izgleda da to ne ide :(
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la vrazichka dana čet kol 18, 2011 4:37 pm

mislim da mozes... pa se dogovorite da imate dva.tvoje i jedno njegovo. treba pitati u maticnom uredu
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la kiwi dana čet kol 18, 2011 6:41 pm

zvala sam telefonski, i maticarka mi je rekla da ne mozemo, pitala sam i mogu li uzet samo jedno njegovo, bez da ostavim svoje...pa ni to ne moze. Kaze da brzo treba izaci novi zakon o osobnom imenu, pa se mozda nesto i promini u moju korist :ne zna:
slika
slika
kiwi
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.