Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i dr.

Sklapanje braka u građanskom (matičarskom) i vjerskom obliku, rokovi za prijavu i dokumenti, potvrde, zakoni, običaji na vjenčanjima: hrvatski i strani običaji, nove lude ideje za nove običaje...

Re: Isprave potrebne za sklapanje braka + vrijeme prijave i

PostPostao/la **Anchy** dana ned srp 10, 2011 9:47 pm

Meni su opcini za crkveno vjenčanje rekli da moramo doci oboje sa:
-domovnicama
-osobnama
-izvadak iz matice rođenih ne stariji od 3mj (uzela biljege za 20kn i još 5kn platila na licu mjesta)

jedino me sad zanima hocemo li još kaj morat platit kad dođemo u opcinu to sve predat?
A i zanima me kaj sa kumovima,jel oni moraju kaj donesti,ili samo imena i prezimena i adresa?
Nitko nam nista nije rekao pa sad moze biti bilo kaj
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PostPostao/la Oluja dana ned srp 10, 2011 10:41 pm

anci1987 je napisao/la:Meni su opcini za crkveno vjenčanje rekli da moramo doci oboje sa:
-domovnicama
-osobnama
-izvadak iz matice rođenih ne stariji od 3mj (uzela biljege za 20kn i još 5kn platila na licu mjesta)

jedino me sad zanima hocemo li još kaj morat platit kad dođemo u opcinu to sve predat?
A i zanima me kaj sa kumovima,jel oni moraju kaj donesti,ili samo imena i prezimena i adresa?
Nitko nam nista nije rekao pa sad moze biti bilo kaj

za kumove vi morate donit kopiju osobne, ili samo izjavit maticarki u zapisnik njihova imena i prezimena i adrese (zavisi kako di, al obicno traze kopiju osobne, jer mora bit vazeca) kumovi ne moraju s vama. njih nista nece pitat :kava:
sta se placanja tice, placaju se jos neki biljezi i/ili pristojbe na licu mista ako se dobro sicam, al prolistaj malo ovu temu, stvarno ne znam tocno
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana ned srp 10, 2011 10:52 pm

Mi smo u Hr imali samo sudbeno vjenčanje, i platili smo, čini mi se oko 300 kn :misli: :misli: :misli: nisam sigurna... Ne znam kako je za crkveno vjenčanje..
A za kumove su nam tražili kopije osobne da donesemo, i na kraju su iz njih zapisali adrese,a u osobnoj kume ne piše adresa (nije mi palo na pamet da ih traže zbog adrese :budala: )
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana ned srp 10, 2011 11:58 pm

rally manje se placa za sudbeno, nije to isto (zato popu placas misu koja je duplo skuplja :roll: )
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la lunna dana pon srp 11, 2011 8:42 am

anci napisala sam ti ja stanicu prije:placas 140kn biljega,al to ce ti reci i oni u maticnom kad dodes :thumbsup:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la **Anchy** dana čet srp 14, 2011 1:03 pm

Evo me sa friškim informacijama..Bili smo u opčini išli smo samo po parir za crkvu,dali sve potrebne dokumente,domovnicu i osobnu samo na uvid a izvadak iz matice rođenih je ostao kod njih.Potpisali smo neke papire i samo je pitala jel uzimam prezime od buduceg muza.
Kaj se tice kumova trazila je samo imena i prezimena i adresu stanovanja i to je to.Platili smo na licu mjesta 160kn i to je sve.
Isto tako bili smo i u crkvi,išli smo sve predati i kumovi netrebaju nista,samo nas je tražio ime i prezime kumova.
Ovo sve je u opčini susedgrad
slikaslika Siguran u to da te volim,sigurna u to da si stvoren za mene,sigurni u to da smo jedno i da sve je drugo manje vrijedno-OVE LJUBAVI
**Anchy**
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana čet kol 25, 2011 6:24 pm

Drage..dajte pomažite...sad sam tek skužila da se mora 30 dana prije prijavit u matičara,....mi još nismo..tj prijavit ćemo se 22 dana prije jer ted tada dragi dolazi dolje..kaj sad??????????????????? e tresem se...
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana čet kol 25, 2011 6:47 pm

mislim da je najranije 30 dana...a posto imate vjersko vjencanje (mislim, ne znam) samo dodjete jedan dan i kazete zelju. morate biti oboje prisutni sa papirima..tako da mislim nece biti problema
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la mia_m dana čet kol 25, 2011 6:50 pm

nema mi smisla da je najranije 30 dana ako ti papiri vrijede tri mjeseca.

a mozda je 30dana ako imas bas vjencanje kod maticara,ono sa ekipom a ne ovo kad samo tamo dodjes bez kumova ikog i dobijes papire za nosit u crkvu

kao sto sam ti napisala na chatu, nas frend je pet dana prije pira dosao s broda i sve uspio obavit
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana čet kol 25, 2011 6:52 pm

mia_m je napisao/la:nema mi smisla da je najranije 30 dana ako ti papiri vrijede tri mjeseca.

a mozda je 30dana ako imas bas vjencanje kod maticara,ono sa ekipom a ne ovo kad samo tamo dodjes bez kumova ikog i dobijes papire za nosit u crkvu

kao sto sam ti napisala na chatu, nas frend je pet dana prije pira dosao s broda i sve uspio obavit

znaci ne mozes doc 35 dan jer je prerano :D :D to sam mislila reci
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la dalmašica dana čet kol 25, 2011 6:53 pm

JOj umrit ću do sutra dok mama ne ode do matičara..ne znam kad sam see zadnji put ovako rasplakala
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la mia_m dana čet kol 25, 2011 6:58 pm

ali ako ti pir 1.10,a ti mozes doci najranijeb1.9. tj kao 30 dana prije, cemu onda smisao da ti papiri vrijede tri mjeseca (frendica se udaje 1.10. u zd,jucer je isla u zupaniju to sve prijavit i rekli joj da papiri vrijede tri mjeseca)
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana čet kol 25, 2011 7:03 pm

mia_m je napisao/la:ali ako ti pir 1.10,a ti mozes doci najranijeb1.9. tj kao 30 dana prije, cemu onda smisao da ti papiri vrijede tri mjeseca (frendica se udaje 1.10. u zd,jucer je isla u zupaniju to sve prijavit i rekli joj da papiri vrijede tri mjeseca)

ha onda ne znam... tu se stalno pricalo dase ide 30 dana prije.. uostalom sigurno ce nam dalmasica reci sto se moze :D :D
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana čet kol 25, 2011 7:03 pm

mia_m je napisao/la:ali ako ti pir 1.10,a ti mozes doci najranijeb1.9. tj kao 30 dana prije, cemu onda smisao da ti papiri vrijede tri mjeseca (frendica se udaje 1.10. u zd,jucer je isla u zupaniju to sve prijavit i rekli joj da papiri vrijede tri mjeseca)

:ne zna: glupa pravila.
znaci papiri vride tri miseca. to je tocno. ovako dalmasice, posto ne znamo jel ti imas i crkveno i maticno vjencanje ja ti mogu samo napisat u slucaju da imas samo crkveno : po papire u maticni mozes doc i dan prije vjencanja onda sta se njih tice, tj nisi zakasnila. nemoj panicarit. ako imas i maticno vjencanje onda si zakasnila, jer se njima moras najavit najmanje 45 dana prije, bar je tako u mom maticnom
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana čet kol 25, 2011 10:50 pm

Evo šta stoji u zakonu:
Članak 13.

(1) Matičar će u dogovoru s nevjestom i ženikom koji žele sklopiti brak u građanskom obliku, dan za sklapanje braka odrediti u pravilu u razdoblju od tridesetog do četrdesetpetog dana od dana prijave namjere sklapanja braka.

(2) U iznimnim slučajevima kada za to postoje opravdani razlozi matičar može odobriti sklapanje braka prije tridesetog dana od dana prijave namjere sklapanja braka.

(3) Matičar će nevjesti i ženiku preporučiti da do dana sklapanja braka posjete savjetovalište za brak i obitelj.

Članak 20.

(1) Nevjesta i ženik koji žele sklopiti brak u vjerskom obliku pribavit će od matičara potvrdu o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje braka propisane ovim Zakonom.

(2) U potvrdi iz stavka 1. ovoga članka matičar će navesti da je nevjestu i ženika upoznao s osobnim pravima i dužnostima u braku, s mogućnošću uređenja imovinskih odnosa prema odredbama ovoga Zakona, te njihove izjave o sporazumnom izboru prezimena.

(3) Potvrda iz stavka 1. ovoga članka važi tri mjeseca od dana izdavanja.

(4) Matičar će upozoriti nevjestu i ženika da je izvadak iz državne matice vjenčanih dokaz da njihov brak sklopljen u vjerskom obliku ima učinke građanskog braka.

(5) Ministar nadležan za poslove opće uprave propisat će sadržaj i oblik potvrde iz stavka 1. ovoga članka.

Dakle, mora biti između 30 i 45 dana, osim u iznimnim slučajevima ako se radi samo o sudbenom vjenčanju, ako je cvrkveno potvrda od matičara vrijedi 3 mjeseca.

A što se tiče papira, papiri potrebni za sklapanje braka vrijede 3 mjeseca, inače im je rok trajanja pola godine...
Mi kad smo došli kod matičara da se prijavimo (imali smo odvojeno sudbeno i crkveno vjenčanje) žena je zapisala datum točno 30 dana od toga datuma, iako smo mi mislili tjedan poslije... Al nismo se bunili
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana ned kol 28, 2011 1:52 pm

Mi smo prijavili namjeru sklapanja braka točno 44 dana prije građanskog vjenčanja. (btw na prvi april :lol: :lol: )

I još jedna stvar, kad se prijavljuje sklapanje braka u građanskom obliku, tada se određuje dan za sklapanje braka, a kada se prijavljuje namjera sklapanja braka u vjerskom obliku tada se samo dobiva potvrda da se može sklopiti brak koja vrijedi tri mjeseca, nigdje ne stoji da se s matičarem treba odrediti dan kao u prvom slučaju... mislim da smo OZ već nekoliko puta citirali.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la slatkica:) dana čet stu 17, 2011 7:07 pm

Cure,pomoć!

Kad sam išla u svoju crkvu tražit otpusnicu jer ćemo se vjenčat u crkvi koja nije ni moja ni zaručnikova,pitao me je svećenik da gdje ćemo obaviti pripremu za brak :huh: Ja sam rekla da smo zaručnički tečaj obavili a on je reko da to nije to. :ne zna:

Na kraju mi nije dao nikakvu otpusnicu jer kaže da oni nemaju veze s tim. E sad meni nije jasno kaj je ta priprema za brak i kam to moram ić :ha:

Znam da sam ga trebala malo više ispitat al kaj god sam probala saznat gledao me ko da sam opala s Marsa kak ja to ne znam pa mi je sve bilo neugodno dalje ispitivat :budala:
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet stu 17, 2011 7:12 pm

nikad cula za to slatkice, imas temu o promjeni crkve i o zarucnickom tecaju , predlazem da ih prolistas, mozda nađes nesto :ne zna:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana čet stu 17, 2011 7:18 pm

mozda je ta priprema za brak ono kad moras kod svecenika na dogovor o samom cinu i ostalo... probajte pitat u crkvi u kojoj se zelite vjencat za tu pripremu pa svojem sveceniku recite da cete pripremu za brak napravit u toj crkvi, zupi di se budete vjencali,.. :mig: dakle svaki svecenik ima neku svoju politiku :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet stu 17, 2011 10:32 pm

ribica08 je napisao/la:mozda je ta priprema za brak ono kad moras kod svecenika na dogovor o samom cinu i ostalo... probajte pitat u crkvi u kojoj se zelite vjencat za tu pripremu pa svojem sveceniku recite da cete pripremu za brak napravit u toj crkvi, zupi di se budete vjencali,.. :mig: dakle svaki svecenik ima neku svoju politiku :mig:

Ovaj moj je rekao da ta priprema traje 2-3 mjeseca 1-2 puta tjedno :ne zna:

Otići će dragi u svoju župu pitat,možda oni imaju drugu politiku :pop:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la ribica08 dana pet stu 18, 2011 1:32 pm

svaki svecenik ima svoju politiku, ali moj savjet vam je za sve se dobro raspitati u zupi kod dragog ali i tamo gdje se mislite vjencat.... :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dalmašica dana pet stu 18, 2011 3:04 pm

Nama je isto naš svećenik reko da dođemo na tu pripremu tjedan dana prije vjenčanja, i na kraju je ispalo da je to ono ispunjavanje papira kod njega...tak da ne znam na šta je taj svećenik mislio a da traje par mjeseci...
slika

dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana pet stu 18, 2011 8:26 pm

:cheer: Dragi je dobio otpusnicu :cheer:

Njegov mu nije ni spominjao pripreme za brak :ne zna:

Sad moramo u crkvu u kojoj se hoćemo vjenčat i vidjet šta dalje.
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maroline dana ned stu 20, 2011 12:39 pm

može se otići u bilo koji matični ured ili se mora u neki određeni?!
znači, ako sam dobro shvatila, treba otići točno mjesec dana ranije tamo sa domovnicom, rodnim listom, osobnom i osobnom od kumova?! plaća se tamo teti koja to sve radi i onda kad se nekaj ispotpisuje ti papiri koji se od nje dobiju se nose u crkvu?!
14.4.2012.
slika
slika
maroline

PostPostao/la Oluja dana ned stu 20, 2011 1:32 pm

tako je maroline, ne morate misec dana prije, mozete i manje ako je samo crkveno vjencanje u pitanju, inace ti papiri od maticara vride 3 miseca. ne znam mora li bit odredjeni maticni ured, mi smo isli u svoj, al zivimo u maloj sredini di i postoji samo jedan, pa se nisam raspitivala za to.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Obred sklapanja braka i običaji na vjenčanjima

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.