Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Gdje sa gostima za vrijeme slikanja?

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Gdje sa gostima za vrijeme slikanja?

PostPostao/la Mina dana čet vel 12, 2009 11:14 am

Ono što mene jako muči, curke moje, je to da ne znam gdje da pošaljem goste poslje vjenčanja dok se mi slikamo. :shock1:
Vjenčanje je u 18, a večera u 20. Znači od nekih pola 7 do pola 8 je slikanje... gdje sa gostima u to vrijeme??? HELP!!! :shock1: :shock1: :shock1:
slika
Mina

Marketing:

Re: Gdje sa gostima za vrijeme slikanja?

PostPostao/la tangerina dana čet vel 12, 2009 11:16 am

ili ih pošalješ malo ranije u restoran, na druženje.. neznam kako je to kod vas običaj... pa kad vi stignete, onda dernek!
ili ih smjestiš kod vas doma na tih sat vremena!

naša svadba je u 3 i nakon toga se mi idemo slikat, gosti čekaju kod mene, pa idemo do dragog... malo će tamo čekat (iako ovo sad izgleda strašno, nije toliko) i svi zajedno za restoran! :cagam:
tangerina

PostPostao/la taja.dj dana čet vel 12, 2009 11:34 am

To i mene muči: ako ne uspijemo dobiti prostor jednog malog restorana u mom kvartu u Zg, dok mi odemo u Botanički koji nije daleko, gosti će morati čekati....negdje...u parku? strašno... Vjenčanje je u 17h, pa bi se poslikali malo i na Gornjem gradu...gdje onda?? jaooo muko moja :neznamkakoti:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la tangerina dana čet vel 12, 2009 11:35 am

meni se frendica sad udaje, pa se sjetih njezine "ideje"... dakle, dok se oni slikaju, ostavljaju goste u jednom caffe baru, napravit će im tamo malu zakusku i cugicu... tako da gosti mogu mirno čekat večeru... isto dobra ideja... tako možete bilo gdje napravit, bitno da imaju što za prigrist a i popit...
tangerina

PostPostao/la taja.dj dana čet vel 12, 2009 11:41 am

Taj "restoran" gdje planiramo napraviti prijem gostiju se nedavno zatvorio zbog slaog prometa valjda i sada se navodno preuređuje, mogao bi biti i kafić neki, ne znam, držim fige da se uopće otvori da imamo brigu manje.

Inače...sumnjam da bi nam dali "prostor" parka, koji se nalazi u centru grada, moglo bi i 100 ljudi dođi, ako ne i više, i onda stolovi nasred parka i onda se prikupe i lokalni manijaci i alkoholičari buahahha :rofl:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la princessmo dana čet vel 12, 2009 11:51 am

Mi planiramo vjenčanje u 18.30 u crkvi na gornjem gradu, pa oko 19h se malo poslikamo na gornjem gradu, a uzvanici krenu prema autima (planiramo da ih ostave u garaži na Tuškancu) - jer se više ne može gore s autima (osim mladenaca) i neka krenu prema Jarunu (neće biti kolone ni sl.) U Lidu ih dočekuju kokteli i apritivi (ispred uz baklje, ako bude lijepo vrijeme), taman oko 19.30, pa dok se smjeste za stolove...taman mi stižemo oko 20h u restoran...i dernek! :ples:
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet vel 12, 2009 12:25 pm

Da i meni je nekako najbolja solucija da iako je večera zakazana u određeni sat, da se dogovori sa restoranom da uzvanici mogu doći pola sata ranije pa u to vrijeme piju neki aperitivčić, npr. u predvorju ili ako je lijepo vrijeme na terasi ili u vrtu restorana.
Recimo 15-tak minuta traje taj dio druženja i aperitiva, a onda drugih 15-tak minuta ih osoblje restorana pomalo upućuje da se sjednu na svoja mjesta, i točno kao što je Princeza Mo napisala, dok se smjeste taman dolazite vi!
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Reina dana čet vel 12, 2009 12:33 pm

jedna od opcija bi bila da dragi dragi dođe ranije po tebe.
npr. vjenčanje u 18., dragi sa svojim gostima dođe po tebe u pola 4. malo se družite, poslikate s ljudima i sa fotografom odete na slikanje.
u međuvremenu se gosti druže, pijuckaju i klopaju. vi se vraćate nakon sat i pol, najkasnije do pola 6. i onda se svi uputite u crkvu.
ionako ćete se još u crkvi slikati i malo izvan crkve, ali sve s gostima. i onda odete svi u restoran.

i nemaš beda.

tako je bilo na većini svadbi na kojima smo bili. :thumbsup:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana čet vel 12, 2009 12:34 pm

Branči je napisao/la:Recimo 15-tak minuta traje taj dio druženja i aperitiva, a onda drugih 15-tak minuta ih osoblje restorana pomalo upućuje da se sjednu na svoja mjesta, i točno kao što je Princeza Mo napisala, dok se smjeste taman dolazite vi!

Baš si to dobro prevela... :bravo: :cerek: sad tek kužim kako sam ja to konfuzno napisala... :mig: :rofl:
To naravno može upaliti ako ne planirate imati kolonu vozila...koju trebate predvoditi...
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet vel 12, 2009 12:41 pm

princessmo je napisao/la:To naravno može upaliti ako ne planirate imati kolonu vozila...koju trebate predvoditi...

samo jedna stvar... ne mora značit da za kolonu moraju bit potrebni mladenci.. na posljednjoj svadbi je nas predvodio mladoženjin tata, jer su oni zmaglili na slikanje... i baš je bilo fora jer je imao onu ludu sirenu (koja svirucka)... a tu istu je imao kad se on ženio... baš nam je bilo :cagam:
tangerina

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet vel 12, 2009 2:10 pm

a kako izvesti ovo? mi se dogovorili da se sa gostima nađemo kod crkve. dakle svi dođu pred crkvu a ja i dragi zadnji dolazimo pa bude vjenčanje i onda slikanje! sad je problem što sa gostima? kamo ih smjestiti? čitala sam da mogu do restorana al što ako to nije moguče? sjećam se da je slično bilo na bratičevoj svadbi,završilo vjenčanje , oni se otišli fotkat a mi gosti smo čekali ispred crkve dok oni nisu bili gotovi... fotograf se užasno žurio,nastala je zbrka,panika... ma katastrofa! pošto ni doma nemamo nikakav doček što mislite da bi bilo najbolje? mi ćemo na slikanje u park iza crkve te park 5 min udaljen od crkve a goste da pošačjemo u kafiće???? to mi se nikak ne sviđa
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la taja.dj dana čet vel 12, 2009 3:33 pm

princessmo je napisao/la:Mi planiramo vjenčanje u 18.30 u crkvi na gornjem gradu, pa oko 19h se malo poslikamo na gornjem gradu, a uzvanici krenu prema autima (planiramo da ih ostave u garaži na Tuškancu) - jer se više ne može gore s autima (osim mladenaca)

Nemoj se šaliti da su ukinuli parking za svadbe? Bar je pisalo tako gore da se može kad sam zadnji put bila :shock1: ajmeee
još problema.... :neznamkakoti:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la Katriona dana ned vel 15, 2009 2:39 pm

mi smo se zato pametno :D dosjetili da nećemo imati jedno duže veliko fotkanje, nego ćemo to razlomiti na par dijelova...prvi put se idemo fotkati na njihovu plažicu dok su gosti okupljeni u dvorištu, oni slušaju muziku, pijuckaju i super im je, i to prije nego krenemo u crkvu...drugi put se fotkamo poslije crkve, jer će vjenčanje biti u samostanu pa imaju atrij gdje je predivno, to isto neće trajati dugo, 15-20 minutica, a inače je i običaj dolje da se neko vrijeme bude pred crkvom nakon vjenčanja.....a treće fotkanje će biti nakon što odemo u centar mjesta poslije vjenčanja, tamo ćemo se zadržati sat i pol, bit će muzike, kanapeića, vina i puno pjesme i za to vrijeme ćemo se mi fotkati malo u centru mjesta a malo na lukobranu, što je :lovestruck: :lovestruck: :cerek: ...tu će se gosti, ako budu željeli, moći fotkati i s nama... pa ćemo se još poslije fotkati kod hotela, nadamo se uloviti zalazak sunca, a hotel ima i predivan parkić koji je osvijetljen pa ćemo i tamo snimiti koju fotkicu dok se budu pijuckali aperitivi...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Tasha dana ned vel 22, 2009 12:16 pm

Mi smo isli sa frendovima na slikanje i napravili smo takav tulum na parkingu dok su se oni slikali..i to pol svadbe...ekipa iz drugih auti je pocela zaustavljati aute i plesati sa nama...

:)

Mi cemo se slikati ispred Crkve i kasnije nesto malo u sali...tak da nece biti previse sami
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pon vel 23, 2009 10:18 am

i mene ta tema sve vise muci :o
Situacija je sljedeca..mi zivimo 15km do Cakovca, di je restoran za svadbu, vjencanje i slikanje bude u Vz-jos 15km od Cakovca (tj 30km od mene doma).
I sad, kod nas se nakon vjencanja mladenci odu fotkati, a gosti festaju kod mladenke (ili mladenca) doma..mi mislili kod mene, i onak kod mojih zivimo i imamo kucu, pa bi u dvoristu bio sator, mjuza, pice i kanapeici..
Sad je sljedece, poslje vjencanja ide povorka (kolona autima)- i tu je bitno da mladenci idu prvi, da dodju na odrediste (kod mene doma) i onda se oni idu fotkat dok gosti plesu po ulici, zaustavljaju aute i pjesake, dijele kolace i vino susjedima,bombone djecici, prolaznicima..
I sve bi to bilo izvedivo, da nema tih udaljenosti, a da ne velim da bu oko 18h mrak :budala:
Mislim, vjencanje je u 15h, recimo u 15.30 zavrsava, i sad bi se mi htjeli u Vz odmah i fotkati, a glupo da gosti nemaju di cekati, a necemo ih ni same poslat k nama doma :neznamkakoti: (jer bit tog odlazenja doma je da se mladenci tam u susjedstvu pokazu, plese se malo, i onda oni idu na fotkanje).
Sad ili nebudemo isli poslje vjencanja nigdje-mi idemo na fotkanje, a gosti natrag u salu na koktele,
ili se mi nebudemo uspjeli fotkati u Vz, nego kad dodjemo k meni doma, tam negdi u okolici-di fakat nema lijepih mjestasca za fotkanje :(
Sva sam jadna radi toga, tak bi htjela fotkanje u Vz-starom gradu, a svim je gostima uvijek najljepsi dio svadbe, taj kad se u koloni ide doma, di se onda napravi dernek kak spada..
evo, opet me trbuh zaboli dok se sjetim :(
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pon vel 23, 2009 12:02 pm

Meni je u startu bilo najbitnije da me dragi ne vidi prije vjenčanja, fotograf je odmah predložio dvije solucije (po njemu najbolje): dan poslije ili jutro na dan vjenčanja... Dragi je odmah odbio prvu soluciju, a ja drugu...
Kumovi su se vjenčavali u 10. mjesecu i prihvatili su drugu, na kraju mi je mladenka rekla da je presretna što je tako ispalo, imali su vremena, nitko nije zvao i pitao: "Gdje ste, kad ćete?", a ona sama je rekla da je jedva čekala da gosti dođu i da nema šanse da bi napustila onakvu atmosferu kad su došli po nju... Mi smo uspjeli za to vrijeme spremiti iznenađenje za njih...
Sad smo bili na piru i mladenci su otišli na slikavanje dok smo bili kod nje, moram priznati da je bilo malo dosadno bez njih, kao da gledam film bez glavnih glumaca...
Tako da smo i mi odlučili da idemo ranije, dva sata prije okupljanja idemo na slikavanje...
Budući da ste se vi odlučili za slikavanje poslije vjenčanja, mislim da bi bilo najbolje da gosti budu kod tebe ili kod njega dok se vi slikate :ne zna: :ne zna: :ne zna: :ne zna: , kad već ne mogu biti u restoranu...
Možda ti cure koje su imale takav raspored mogu više pomoći...
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pon vel 23, 2009 12:23 pm

Mislim, nikda nisam ni razmišljala o tome, uvijek sam bila na svadbama di su mladenci zivjeli 2,3min do crkve, fotkali se nakon što smo svi došli k njima doma, i niko nije primjetio da ih nema..
Povorka bez mladenaca je kod nas nezamisliva, mislim, pa samo radi toga se i radi to kod nas..dok uđeš u našu ulicu onda uspore, pol ih izađe pleše se po cesti, zaustavlja promet..onda se svi sparkiraju oko kuće i još malo fešte, oko 1h u dvorištu i ulici.. Sve to bez da mladenci dođu prvi tam-nema smisla..

Ili ću počet tražit neke lokacije kod nas doma, il ćemo morat goste slati u restoran, bez da se išlo doma :ne zna:

Ni meni slikanje prije, a ni dan poslje ne dolaze u obzir..hoću dragog iznenaditi-moram vidjeti njegov izraz lica tam u punoj sali (ajme vec mi sad srce tuce ko ludo).. a dan poslje nejde, jer mi nakon plesa mladenke dijelimo svima foto-zahvalnice..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pon vel 23, 2009 2:55 pm

theonly pa napravite neki kratki fotosession na nekom koliko toliko prigodnom mjestu (mora postojat neki travnjak i neko drvo) i tu iskombinirajte sliku za zahvalnice.... a onda pošto vam je želja slikati se po varaždinu, to obavite drugi dan (ili treći) normalno i bez žurbe...
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la theonly dana pon vel 23, 2009 4:18 pm

nešto tako ćemo morati, il će par slika na brzaka biti u Vž poslje vjenčanja il će par nji na brzaka biti u nekoj prirodi.
Mislim, dobar fotograf i na golom asfaltu napravi dobar foto :ne zna:
Uglavnom da dođem on topic, glupo je kako god negdje dugo goste ostavljat same, pa će biti valjda 2 kraća sessiona..
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la bubamara dana pon vel 23, 2009 4:27 pm

MI ćemo svoje goste uputiti prema hotelu di je večera, a mi ćemo nepromjetno zbrisati s fotografom. Goste će dočekati welcom drink i kolači, pa se nadamo da im nećemo faliti dok ima cuge i klope... Malo prije nogo mi dođemo, goste će uvesti u salu i kad se svi smjeste ide naš veliki ulazak!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :vjencanje1:
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la princessmo dana sri vel 25, 2009 12:07 pm

taja.dj je napisao/la:Nemoj se šaliti da su ukinuli parking za svadbe? Bar je pisalo tako gore da se može kad sam zadnji put bila :shock1: ajmeee još problema.... :neznamkakoti:

Zašto misliš da bi to bio problem? :ha: Pa svi mogu ostaviti aute na jednom mjestu-u garaži Tuškanac ili gdje god žele i prošeću se do crkve-ravno 3,5min! A mladenci mogu do crkve da ne moraš trkeljati u vjenčanici po gradu i da ne umoriš cipelice! :mig: Misliš da bi 30 ili 50 auti našlo parking na Gornjem gradu? Samo bi se bezveze iživcirali od silnog kruženja po uličicama...Meni je ovo super kaj su zatvorili promet gore... :ne zna:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri vel 25, 2009 3:33 pm

Kod nas to nije veliki problem. Kapelica je blizu sale (kapelica u Novim dvorima, sala u Trajbaru)...gosti se okupljaju kod kapelice, poslije vjenčanja mi se slikamo, a gosti odlaze u Trajbar gdje će vani biti poslužen koktel dobrodošlice i grickalice (ako će padati kiša, onda će to biti pripremljeno u njihovom kafiću koji se onda zatvara). Vjenčanje je u 18, večera u 20 tako da bi sve trebalo biti ok :)
slika
slika
Principessa

PostPostao/la pitura dana sri vel 25, 2009 3:36 pm

Nama je vjencanje u 18:30 i mi cemo se slikati prije vjencanja dok su gosti kod mene doma tako da ce se valjda zabaviti nekako, a onda cemo jos na jedno kratko slikanje nakon vjencanja kad se bude islo u restoran, odn. slikanje ce biti blizu restorana jer je pored rijeke pa cemo se tamo slikati, a gosti ce za to vrijeme pijuckati aperitivcice i smijestiti se za stolove. Mislim da je to okej pa me zato ni ne lovi panika oko toga :ne zna:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la taja.dj dana sri vel 25, 2009 9:58 pm

princessmo je napisao/la:
taja.dj je napisao/la:Nemoj se šaliti da su ukinuli parking za svadbe? Bar je pisalo tako gore da se može kad sam zadnji put bila :shock1: ajmeee još problema.... :neznamkakoti:

Zašto misliš da bi to bio problem? :ha: Pa svi mogu ostaviti aute na jednom mjestu-u garaži Tuškanac ili gdje god žele i prošeću se do crkve-ravno 3,5min! A mladenci mogu do crkve da ne moraš trkeljati u vjenčanici po gradu i da ne umoriš cipelice! :mig: Misliš da bi 30 ili 50 auti našlo parking na Gornjem gradu? Samo bi se bezveze iživcirali od silnog kruženja po uličicama...Meni je ovo super kaj su zatvorili promet gore... :ne zna:

Dakle princessmo, evo frendica mi linkala članak tako da na Gornjem gradu IMA parkiranja: :cheer:

http://www.javno.com/hr/zagreb/clanak.php?id=158579

Uf, sad mi je lakše :jig:
1.5.2009.
taja.dj

PostPostao/la mia_m dana sri vel 25, 2009 10:41 pm

mi se iz dana u dan premisljamo sto i kako ali evo kako sad stvari stoje...buduci da imamo prijem u restoranu prije crkve, onda kad ja dodjem, bit cu par (ali stvaro par) min tamo i onda idemo na slikanje dok se gosti zabavljaju a onda kad se vratimo idemo u crkvu. nadamo se da slikanje u crkvi i to nece opredugo potrajati, stavit cemo hrane i pica ispred crkve pa nek se gosti zabavljaju dok mi poziramo, i onda svi zajedno u hotel, ali nek oni svi udju prvi, mali aperitiv a mi se mozemo i tamo malo vani slikati ako bude potrebno i to je to. mislim, tj nadam se da nece biti puno dugackih cekanja ali isto tako mislim da ljudi trebaju imati razumijevanja da moramo i to slikanje negdi ubacit
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.