Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

PostPostao/la Ciklama dana ned tra 18, 2010 7:50 pm

Ma ovo 2 po pozivnici se ne odnosi na užu rodbinu. Pa naravno da želim da mi dođe i teta i tetak i rođaci i njihove obitelji (ako ih imaju). Ovo se odnosi na one malo dalje rođake i na prijatelje obitelji... odnosno, ako moji roditelji žele neke svoje prijatelje pozvati to je ok, ali to ne znači da na vjenčanje trebaju doći i njihova odrasla djeca sa obiteljima. kužite? naravno, ako smo mi dobri s tom "djecom" pozvat ćemo ih posebno... Ma mene su mučile situacije poput ove: moji su roditelji bili na vjenčanjima djece nekih svojih prijatelja, na neke smo bile pozvane i ja i sestra. Znači li to da ja moram zvati sve te ljude?! Ali tu sam dilemu riješila s mamom (to i je onaj dio uzvanika za koje su "odgovorni" ona i tata). Tu zovemo uglavnom samo roditelje. Ma, da nije tako na piru bi mi bilo 500 ljudi od kojih ja više od polovine ne bih ni poznavala.
Samo napominjem da sam iz malog mjesta pa su ove stvari jaaaako bitne... mene nije previše briga jer ne živim više tu, ali mama i tata su još tamo pa im ne želim komplicirati život svojim kompliciranjem. Ma kad je bal nek je maskenbal...
02.10.2010
slika
[/url]
Ciklama

Marketing:

PostPostao/la lunna dana ned tra 18, 2010 7:54 pm

Ciklama je napisao/la:Ma ovo 2 po pozivnici se ne odnosi na užu rodbinu. Pa naravno da želim da mi dođe i teta i tetak i rođaci i njihove obitelji (ako ih imaju). Ovo se odnosi na one malo dalje rođake i na prijatelje obitelji... odnosno, ako moji roditelji žele neke svoje prijatelje pozvati to je ok, ali to ne znači da na vjenčanje trebaju doći i njihova odrasla djeca sa obiteljima. kužite? naravno, ako smo mi dobri s tom "djecom" pozvat ćemo ih posebno... Ma mene su mučile situacije poput ove: moji su roditelji bili na vjenčanjima djece nekih svojih prijatelja, na neke smo bile pozvane i ja i sestra. Znači li to da ja moram zvati sve te ljude?! Ali tu sam dilemu riješila s mamom (to i je onaj dio uzvanika za koje su "odgovorni" ona i tata). Tu zovemo uglavnom samo roditelje. Ma, da nije tako na piru bi mi bilo 500 ljudi od kojih ja više od polovine ne bih ni poznavala.
Samo napominjem da sam iz malog mjesta pa su ove stvari jaaaako bitne... mene nije previše briga jer ne živim više tu, ali mama i tata su još tamo pa im ne želim komplicirati život svojim kompliciranjem. Ma kad je bal nek je maskenbal...

u tom slucaju to je OK :mig:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Branči dana pon tra 19, 2010 2:23 pm

Ciklama je napisao/la:Ma ovo 2 po pozivnici se ne odnosi na užu rodbinu. Pa naravno da želim da mi dođe i teta i tetak i rođaci i njihove obitelji (ako ih imaju). Ovo se odnosi na one malo dalje rođake i na prijatelje obitelji... odnosno, ako moji roditelji žele neke svoje prijatelje pozvati to je ok, ali to ne znači da na vjenčanje trebaju doći i njihova odrasla djeca sa obiteljima. kužite? naravno, ako smo mi dobri s tom "djecom" pozvat ćemo ih posebno...

Meni je mama rekla da se to rješava tako da se pri uručenju pozivnice kaže "pozivamo tebe i suprugu/a" i da se na pozivnice napišu imena i prezimena ljudi na koje se pozivnica odnosi. I ovo što je Oluja rekla o broju rezerviranih mjesta.
To se naravno odnosi na tako neke "dalje" ljude s kojima niste bliski, te kolege s posla.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tangerina dana pon tra 19, 2010 2:25 pm

mi smo isto tako davali pozivnice i rekli da je to za "vas i suprugu" ako su imali manju djecu. Odrasla djeca, koja već imaju svoju obitelj, se podrazumjevaju da nisu pozvana :ne zna: barem kod nas, jel...
tangerina

PostPostao/la lunna dana pon tra 19, 2010 2:27 pm

blablaca je napisao/la:mi smo isto tako davali pozivnice i rekli da je to za "vas i suprugu" ako su imali manju djecu. Odrasla djeca, koja već imaju svoju obitelj, se podrazumjevaju da nisu pozvana :ne zna: barem kod nas, jel...

tako je i kod nas.... :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon tra 19, 2010 2:29 pm

ma mi hvala bogu nemamo nikog ko nam nije bliža rodbina ili dobri prijatelji... od rodbine zovemo svih, a od ekipe nitko nije oženjen, nema dječice... tako da nama to stvarno nije predtavljalo nikakav problem! nema kolega s posla, nema dalje rodbine, nema neznam ni ja već koga... :jig: :jig:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pon tra 19, 2010 5:57 pm

mi isto mislimo da je najpametnije tocno naslovit pozivnicu da nebi bilo zabune :kava: znaci ako ih zovemo sve, pozivnica ce glasit na obitelj tu i tu, a kod ovih daljjih ce glasit na tog i tog da nebi bilo zabune. al mislim da imamo dvoje takvih :ne zna:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana pon tra 19, 2010 10:23 pm

Mi smo malo ljudi slali pozivnice, a tada smo na kuverti napisali imena ljudi koji su pozvani.
Ali, kad smo npr. neku rodbinu zvali rekli smo "ovo je za tebe i suprugu", kad oni nama, zgranutim očima :shock1: zar ne i naša djeeeeca? A djeca imaju 4 i 6 godina.
Neka dođu, što sad... :roll:
Ali najbolji su mi bili neki kojima smo isto to rekli i oni nama: a naša dijete? A djetešće 6 mjeseci! Pa kud će njega vući na svadbu! I rekli su da je dijete bilo s njima na 5-6 svadbi, da je jelo krumpire u 3 ujutro...
Mučenje i roditeljima i djetetu.
Strašno! :ne zna:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto tra 20, 2010 6:30 am

s obzirom da bi nama bilo puno klinaca, da smo zvali svih tih do 10ak godina, jednostavno smo morali to "srozati".. i rekli ljudima da smo se radi sale (jer smo najprije mislili imat manju) odlučili da zovemo samo prve bratiće i da nam je žao, ali da ako dolaze, dolaze bez djece.
malo je ružno zvučalo, pogotovo kad sad to gledam, al je nekako bilo najrealnije i najbolje. barem kod nas, izuzev ovih vaših svadbi, gdje se zaista poziva i sva rodbina i djeca i svi. nama je to nekako "normalnije" da pozoveš samo dio obitelji.
i nismo imali probleme, zaista su svi to prihvatili bez većeg gunđanja, barem kad smo im to rekli :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la ribica08 dana uto tra 20, 2010 12:48 pm

pa ovako sto se tice cjele dalje obitelji...
mi bili pozvani na jednu svadbu i to ovako: bez pozivnice (nema veze) rekli dodite vas cetiri na svadbu... Inace trebali zvati jos 4 osobe iz obitelji ali posto radili manju svadbu pozvali 4 osobe... i nismo im nista zamjerili... ima puno roda i ko bi za sve radio vjencanje bilo bi doslovce previse... a neki ti nisu dragi.. tako da smo i ja i dragi rekli da cemo radit manju svadbu oni koji su nam ok idu svi a oni koji ne jednostavno kad im urucimo pozivnicu reci cemo neka dodu 2 ili 4 ovisno o obitelji i neka oni izaberu koji... Nama svejedno... Mislim da se nitko ne moze naljutit ako ne zoves svih... a sto se djece tice ako roditelji nemaju kamo s njima naravno da ce doci na svadbu, ali meni bi bilo i drago da bude djece samo sto kod nas ce biti vecina mojih prijatelja i njegovih tako da male djece bas nece biti... :mig: ali ja nemam nista protiv... uh krivo biti ce barem jedno a to je nas mali Matija!!! :lol: :lol:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ciklama dana pet tra 23, 2010 11:41 pm

Polesana je napisao/la:Ali najbolji su mi bili neki kojima smo isto to rekli i oni nama: a naša dijete? A djetešće 6 mjeseci! Pa kud će njega vući na svadbu! I rekli su da je dijete bilo s njima na 5-6 svadbi, da je jelo krumpire u 3 ujutro...
Mučenje i roditeljima i djetetu.
Strašno! :ne zna:

Ajme, i ja sam to već doživila... i to već od 2 osobe. Ukratko, na pir koji je 200km od njihova grada dva će para dovesti bebe, jedna će imati niti godinu dana, druga 6 mjeseci... Ok, jasno mi je...bebe su premalene da bi ih ostavili doma kad je pir daleko, a jako smo bliski pa stvarno žele doći na pir... hvala Bogu što nam hotel daje sobu za mladence - pretvorit ćemo je u sobu za bebe...

:cerek: :cerek:
02.10.2010
slika
[/url]
Ciklama

PostPostao/la Sue0204 dana sri svi 05, 2010 10:37 pm

Joj kad vidim s čim se vi cure borite, počne me bolit glava! Mi stvarno nemamo problema oko toga koga ćemo zvati jer oboje imamo male obitelji, tj. ja ih s tatine imam dosta ali s njima nismo u nikakvom kontaktu tako da ih nemam namjere ni zvati! A što se tiče frendova zovemo samo one najbliže, glupo mi je zvat nekog s kim se vidim tri puta godišnje!
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la kayla dana pon svi 17, 2010 9:35 pm

ja imam problem kaj moja mama i ja zivimo u zgu a sva njena rodbina na selu tako da ja osobno nekog prevelikog kontaktra sa daljnjom rodbinom nemam, prakticki ih ne poznam.....a svaki taj rodak ima po dvoje djece i kad se uracuna pratnja to je 6 ljudi po obitelji...katastrofa :budala: mene ne dira micat neke ljude s popisa a mama se boji da kaj al se ova naljuti kaj njena kcer nije pozvana :roll: ne zelim prec brojku od 120 ljudi al kak izgleda bit ce sigurno 10-15ljudi vise :ha:
kayla

PostPostao/la Dianora dana sub svi 22, 2010 2:22 pm

Ja i dragi smo od samog početka odlučili da ćemo imati vrlo mali broj gostiju.
Ja pozivam samo svoj najuži rod - strica sa obitelji i tetku sa obitelji, bake djedove, i to je 15 ljudi.
U međuvremenu smo ja i moji roditelji pozvani na jednu svadbu, pa moram pozvati te mladence i njezine roditelje, što i nije toliki bed s obzirom da smo obiteljski prijatelji i da je moja mama bila kuma na vjenčanju njezine mame - 4 osoba.
Pozivam još jednu obitelj s kojima smo jako dobri prijatelji i ja sam dobra prijateljica s kćerkama - 4 osoba.

Uzevši u obzir da je moj dragi stranac i da njegova obitelj dolazi ovdje na svadbu iz inozemstva, pozvali smo njegove roditelje i brata - 3 (ili 4 ako njegov brat povede curu.)

Što se prijatelja tiče, ja sam odlučila pozvati samo najbolje prijateljice s kojima sam se i najviše družila u proteklih godinu dana - između 5 i 10.

I to je to :cheer: 31 - do 40 uzvanika :cheer:
Dianora

PostPostao/la Keiko dana sub svi 22, 2010 8:59 pm

dainora - zakon!!! mala svadba :thumbsup:
i'm jealous! (šalim se..)
slika
Keiko

PostPostao/la lulu dana pet lis 29, 2010 9:35 am

Izabereš ljude do kojih ti je stalo (i koje moraš pozvati) i amen,zašto zvat 1000 ljudi za koga??
lulu

PostPostao/la Nessa87 dana sri stu 17, 2010 4:02 am

Baš sam se dobro nasmijala dok sam čitala al imam i ja jednu za smjeh.Ali prvo od početka njegovi su rekli da će zvati 80 ljudi i to je to.Idemo dalje,mama,tata i ja radili popis i napravili s naše strane 350 ljudi,ok a u salu stane 320 maksimun,a gdje da onda stavimo njegove??heheh,morali mi izbaciti ljude s popisa,došli na 250,pa opet izbaci malo, i onda dok smo pozivali pa su neki rekli da neće doći ubacili smo druge,a to su sve ljudi s kojima se družimo kroz godinu,tako da na kraju je super isaplo.A sad od mog tate bratići (dva brata) s jednim si je tata dobar a s drugim ne baš,jer moji su se trudili zvali ih al ovi baš ne reagiraju i šta ćeš im,a ovaj s kojim si je dobar njega je zvao,i svečano su mu obećali da će doći i u petak su još zvali da potvrde ali nisu došli,nema veze,a sad pazi ovo drugi brat koji živi u jednom selu ali ne u našoj županiji je proučio po svom poštaru da se ljuti na njega (kad imamo trgovinu a taj poštar dolazi k nama) mi smo se cijeli dan hitali od smjeha,ja sam rekla da imam veliko društvo i da mi je jako bitno da mi društvo bude na svatima a ne neki rođak kojeg nisam vidjela od svoje deste godine.hehehehehe njima.A šta se tiče djece,s naše strane 90% njih ima malu djecu ali ih nisu vodili na svate jer inače nemaju naviku voditi djecu na svate,super za nas,a ostali nisu imali izbora jer im je ostatak obitelji isto bio na svatima,pa nisu imali kome ostaviti djecu na čuvanje.Tako da nije baš bilo puno djece s obzirom koliko je moglo biti.Ja sam pozvala sve svoje društvo,moj brat svoje jer smo si dosta bliski.Starci moji su zvali svoje prijatelje ali bez djece,i rodbinu i komove s kojima smo si ok,i poslovne partnere koji su se već prije sami pozvali na svate hehehehe.....pa nam je bilo neugodno ne zvati ih(da napomenem,oni su dali dosta debele koverte).I žao mi je šta nam još neki nisu stali na listu al šta ćeš!
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Kaliopa dana uto vel 08, 2011 10:50 pm

Ja nemam puno rodbine, tako da u 60 ljudi stane malo rodbine i porodicni prijatelji. Dragome je bas problem posto ima jako puno rodbine.
Ima 60 sigurnih koje ce pozvati a oko ostali se nervira jer ne zna koga da izbaci sa spiska.On sam ima blizih oko 150, a treba ih sabiti u 85 ljudi.
A ti koji se ne pozovu ce se "naravno" uvrediti. Neki koje nije ni planirao pozvati su vec najavili obustavu medjuljudskih odnosa ako se ne pozovu :neznamkakoti:
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la ivancica dana uto vel 08, 2011 11:15 pm

Kako mrzim kad netko sam sebe pozove u nečije svatove :shock1: :shock1: :shock1:

Pa ja i kad mi se rođeni polubratić ženio nisam smatrala da MORAM biti pozvana :neznamkakoti: :neznamkakoti:
Dobro, znala sam da mogu očekivat, ali da mi kaže da ne radi svadbu ili da će imat sveukupno samo 30-50 ljudi niš ne bih prigovorila. Pa samo moja mama ima 36 bratića i sestrični bez njihove djece i partnera :neznamkakoti: :neznamkakoti: Ne možeš napravit svadbu malu ni da hoćeš...
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la prinči dana uto vel 08, 2011 11:25 pm

Baš imam problen..E ovako, što se tiče moje obitelji,mala je sviju pozivam, dragi ima velikuu obitelj i svi su u inozemstvu- pola ih neće doći, roditelji su napisali svoje prijatelje koje moraju pozvat i to je OK. Ali sta cure raditi recimo sa prijateljicom, usput bila mi je najbolja prijateljica u srednjoj i na faxu), a sad vise nismo toliko dobre, jednostavno smo se udaljile kad je nasla sebi momka,koji puši travu konstantno, uličar, sirovina,ma fuj ali ona ga voli.. a ja sa takvim nisam htjela sjediti.. i to sam otkačila odmah, a prohodali su prije godinu dana i jos su skupa. I u tih godinu dana NIKAD AMA bas nikad nisam snjima dvoma sjela popila bar kafu.Snjom noramalno komuniciram preko fejsa, nekad odemo na kavu (jos smo u istom gradu),o njemu ne pricamo, a vidim da se promijenila cura 100%.Ja kad sam joj rekla za vjenčanje samo je hladno i mirno kimnula glavom, pa ok rekla. nije bilo ushicenjaa radovanjaa ničega..Onda druge sedmice joj pričam o rezervisanju restorana ,vjenčanice,benda, ona okolo gleda po kafiću..nezainteresirana je. I lijepo joj sam rekla preko fejsa, da dođe sama na vjenčanje.. Razlog pravi nisam spominjala nego sam rekla da onda moram pozvat i ostale momke od prijateljica, a bome ja nijednog od tih momaka neću zvat, zbog njih dvoje. Da ne bi bilo kako je ona neka povela svog dečka, a ja ne..TAKO sa moje strane to ce biti jedan zenski stol, njih 7-8 cura bez momaka...Jesam li ispravno postupila, to me muči kaže budući, bezveznim stvarima se opterećavas.. :budala:
slika slika
prinči
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Isabella dana sri vel 09, 2011 9:17 am

mi smo rekli svima da povedu pratnje. i ja sam kao pranja išla na svadbe s dragim na koje je on bio pozvan, donjeli smo poklon i to je to.
ako je on njezin izbor i zajedno su godinu dana, znači ne mjesec ili dva, ti bi kao frendica trebala prihvatiti to i reći joj da dođe s kim želi. ionako nećeš taj dan obračati pažnju na ljude koji ti nisu dragi.
Isabella
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la blab dana sri vel 09, 2011 9:26 am

meni bi isto bilo glupavo da mene netko pozove samu :ne zna: na kraju krajeva, frendica mi imala dečka mjesec dana, pa sam ih zvala oboje. na kraju krajeva, tko smo mi da sudimo koliko će ta ljubav trajati :ne zna:
nekad je teško odabrati goste i koga uopće zvati, počevši od tih "pratnji" do klinaca, zapravo malo većih klinaca, koji roditelje ni ne pogledaju, a čim je svadba u pitanju, rado bi se uvalili :roll:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la lunna dana sri vel 09, 2011 9:43 am

Isabella je napisao/la:ako je on njezin izbor i zajedno su godinu dana, znači ne mjesec ili dva, ti bi kao frendica trebala prihvatiti to i reći joj da dođe s kim želi. ionako nećeš taj dan obračati pažnju na ljude koji ti nisu dragi.

potpisujem :thumbsup:
meni bi isto bilo bezveze da neko pozove mene bez J. i ja idem sa njim na vjencanja i on sa menom...i na mom vjencanju ce biti momci i cure mojih prijatelja... :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la australis dana sri vel 09, 2011 10:28 am

Jedno su cure i dečki, meni je osobno malo bedasto zvati nekog, a ne pozvati njenog/njegovog partnera(icu), pogotovo ako su zajedno već neko vrijeme (mislim, mene je šogi zvala na krstitke (ok, nije ista stvar, al svejedno) nećaku, a bili smo dragi i ja skupa niti mjesec dana, što mi je bilo uberčudno).
Kad smo već kod toga, mislite da je bezobrazno nekome reći - nemoj mi dovoditi pratnju/prijatelja/fakfrenda sam zato da ne dođeš sam(a)? :ne zna:
slika
australis

PostPostao/la lunna dana sri vel 09, 2011 10:31 am

australis je napisao/la:mislite da je bezobrazno nekome reći - nemoj mi dovoditi pratnju/prijatelja/fakfrenda sam zato da ne dođeš sam(a)? :ne zna:

ja sam takva da ja to nikad ne bi mogla rec ljudima :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.