Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Broj pozvanih gostiju vs. konačni broj gostiju

PostPostao/la Iva dana uto stu 04, 2008 10:41 pm

ja radim u žeskom odjelu i tak razgovaramo o svadbama i veli meni šefica, pa valjda buš nas pozvala, a njih 40 :shock1: puta muževi pa da se smrzneš :shock1: :shock1: :shock1:

mislim da bum morala otkaz dat :rofl: :rofl: :rofl:

mislim kak izbjeć takva pozivanja? mi smo si ok ( ali samo i isključivo na poslu ), ali nikako za svadbu :ne zna: i kak sad ne pozvat :ne zna: a morala bum ih poslije gledat?

pomagajte, ak imate iskustva ili jednostavno dobar savjet, ja sam uho :rofl: :rofl: :rofl:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Marketing:

PostPostao/la mare dana uto stu 04, 2008 11:03 pm

Tak je i meni bilo, oko mene na poslu valjda 30 baba i sve su govorile "Oho, moramo početi štedjeti za poklon" ili "Eh, kako ćemo se kod tebe naplesati" i slične nebuloze. To sve nisam uopće komentirala i pravila sam se luda :rofl: I onda kad su počela konkretna pitanja o vjenčanju, ja sam par puta rekla da radimo malu svadbu, SAMO ZA NAJBLIŽE PRIJATELJE I FAMILIJU, pa su se hvala Bogu malo smirile i prihvatile to tak kak je. Sad kad sam se vratila na posao svi su mi lijepo čestitali, neki su čak i kupili neku sitnicu za kuću ili sl., malo smo popričali kako je bilo i to je to. U petak ću ih sve počastiti, kolači, cuga, kava, možda nekaj slano i arrivederci! :cheer:
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

Re: Kako izabrati goste??

PostPostao/la Branči dana sri stu 05, 2008 9:09 am

Iva, mislim da bi trebala pozvati šeficu i možda nekog s kime si dobra i vidiš se i privatno.
Ostalima naglasiti da ne radiš veliku svadbu i da si ograničena brojem gostiju radi veličine sale, ali da ćeš ih obavezno iza vjenčanja počastiti kolačima na poslu.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la midva dana sri stu 05, 2008 9:16 am

ja nisam zvala nikog s posla, i na bivšem poslu ima ljudi s kojima sam si ostala super, ali pošto nismo zvali čak nit bratiće i sestrične s kojima se baš ne viđamo, nismo zvali nit ljude s posla.... hanijeva kolegica se naljutila, al mene baš briga, ne bi išla ja nit njezinom sinu na vjenčanje, ak me kužite :D
samo im se napomene da je svadba samo za najužu rodbinu i prijatelje i oni "mudriji" budu to shvatili.... a poslije ih se počasti s kolačima i nekim gablecom i to je to :mig:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la stepford wife dana sri stu 05, 2008 10:51 am

Iva je napisao/la:.......... i kak sad ne pozvat :ne zna: a morala bum ih poslije gledat? .........

jednostavno, kažeš da radiš svadbu za uski krug ljudi i bok!
cure.... to je vaša svadba, vi odlučujete koga ćete pozvati i jednostavno treba sasjeći neke stvari, kak im nije neugodno tak se pozivat na tuđu svadbu? :shock1:
ili te zezaju? mislim, ima i takvih ljudi!

smatram da se nikoga ne treba zvat ''reda radi'' :ne zna:
slika slika

GOSPOĐA
stepford wife
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Iva dana sri stu 05, 2008 5:41 pm

stepford wife je napisao/la:
Iva je napisao/la:.......... i kak sad ne pozvat :ne zna: a morala bum ih poslije gledat? .........

jednostavno, kažeš da radiš svadbu za uski krug ljudi i bok!
cure.... to je vaša svadba, vi odlučujete koga ćete pozvati i jednostavno treba sasjeći neke stvari, kak im nije neugodno tak se pozivat na tuđu svadbu? :shock1:
ili te zezaju? mislim, ima i takvih ljudi!
smatram da se nikoga ne treba zvat ''reda radi'' :ne zna:

da bar :neznamkakoti:

najrađe bi pobjegla u Las Plitvice :rofl: :rofl: :rofl:
slika
Iva
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ivancica dana sri stu 05, 2008 8:29 pm

I mi imamo sličan problem. Od dragog se sad udavala kolegica na poslu i pozvala je samo dvoje ljudi i svi su komentirali kako je nepristojna i nije sve pozvala :shock1: . Svi su rekli kao da je to trebala napravit iz pristojnosti, nije da bi oni kao išli.

Tak je moj dragi odlučil da će on ostavit jednu pozivnicu za sve, pa ako netko bude htio ić, ok. Iako, mislim da 90% njih ne bi išlo jer bi morali putovat 500 km.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet stu 06, 2008 10:28 pm

Ivančice, a kak ćete onda javiti točan broj gostiju u salu? Onda će on pitati njih s posla dal tko dolazi tj. potvrđuje ili kak? :ha:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la ivancica dana pet stu 07, 2008 4:06 pm

Branči je napisao/la:Ivančice, a kak ćete onda javiti točan broj gostiju u salu? Onda će on pitati njih s posla dal tko dolazi tj. potvrđuje ili kak? :ha:

Namjerava ostavit i listu na koju se trebaju stavit do xy datuma i napisat u kojem broju dolaze; sami il s bračnim drugovima. Važan mi je popis i zbog busa, tako da će se to sve morat na vrijeme znat.
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la mia_m dana čet pro 04, 2008 6:23 pm

ja se uzasno dvoumim koga zvati iz firme ali ima jedno pet-sest ljudi sa kojima sa bliza pa cu onda njih zvati. jedini problem mi je sto ja imam direktno troje ljudi koji rade u mom odjelu, i jedan je novi i nisam bas tako dobra sa njim, on me stvarno dozivljava ko seficu, samo sto mi ne govori vi, pa mislim da njega ne bi zvala ali ne znam kako ce reagirati kad vidi da sam druge zvala. a od drugih mislim da se oni koji nisu pozvani nece uvrijediti jer privatno se nadjemo tu i tamo ali ne bas tako cesto i nisu ni oni mene zvali (iako to bezobrzno zvuci) pa necu ni ja njih!
dovoljno mi je rodbine koja se samo skuplja i skuplja, jer nas puno ima!!tako i da zovem samo uzu obitelj, opet dodjem do bar stotinjak ljudi
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet pro 05, 2008 7:20 am

nas ima 10ak kolegice koje smo stalno između ovih par zidova, a planiram zvati samo jednu, koja je u mom odjelu iako sam i s drugima ok... ali s ovom dijelim sve, tako da se osjećam da bi je trebala zvat. što se tiče ostalih, tu je nekolicina prijatelja i rodbina... nismo se previše širili što se tiče rodbine... čisto ljudi s kojima smo si dobri... nekih 100komada smo nabrojali ukupnog naroda :)
tangerina

PostPostao/la theonly dana pet pro 05, 2008 9:04 am

Ivek, pa budes rekla da je uza obitelj i par prijatelja sam na svadbi, sumnjam da bas ocekuju od tebe da bus ih zvala. to se tak veli, al pa kam bi dosli da zovemo sve s kojima smo si ok..
doneses im kolace prije svadbe i budu vec skuzile..

Ja imam jako veliku familíju, i sam od tu nas je 100 :shock1: jos par prijatelja i 116. a dragi pak bi najradje zvao svakog. nekak si umislja i da oni s kojima je zadnji put prije 10 let popio pivu da su mu frendovi i da ih treba zvat :izivciran: al morali budemo sasjeci malo, njegova lista je 70 ljudi, ja bum predlozila 50 (i to je vec jako puno s obzirom da ga neki od tih ljudi isto tak nisu zvali na svadbe..)
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Francesca dana ned sij 04, 2009 12:06 am

nas je u firmi 15 ali zvat ću samo 3 kolegice sa kojima sam bliska i koje od početka sudjeluju u pričama oko naše veze i tak - upoznate su sa svim...

ostali će dobiti neke plate narezaka i kolače i bogu mir...
Francesca

PostPostao/la mijica dana sri lip 24, 2009 1:23 pm

imat cemo vjencanje cc 250-300 ljudi.prvo smo pisali obitelj i uzu rodbinu (ali samo one s kojima smo u kontaktu ),moj najnajuzi rod cc 100 ljudi, zatim smo prijatelje i njihove pratnje,a morali smo staviti i sve one koji su nas zvali.Ja i dragi smo zajedno 7 godina i bili smo na preko 20 pireva zajedno (samo to je preko 40 ljudi). :kava:
slika
mijica

PostPostao/la mijica dana sri lip 24, 2009 1:30 pm

iz firme necu zvati nikoga jer radim tamo tek 10 mj ,kad se vratim nakon vjencanja na posao donjet cu malo kolaca,prsuta ,sira i tih gluposti i to je to. :klopa:
slika
mijica

PostPostao/la aurora dana sri srp 01, 2009 8:06 am

Ma i ja se mislim..prvo sam htjela šeficu i šefa sa partnerima, onda moram i kolegu iz sobe i imam jednu frendicu s kojom sam išla na fax..sam skupa radimo, bile smo super dok nismo počele skupa radit, sad je taj odnos nimalo privatan..većinom se priča na poslu i ne viđamo se više van radnog vremena... tako da ako budem zvala samo najuže neću nikaoga zvati od njih....
nekako si mislim, što ako tu prestanem radit i te ljude nikad u životu ne vidim...ipak hoću neke najdraže da budu taj dan uz mene....
aurora

PostPostao/la bubamara dana sri srp 01, 2009 9:47 am

ja i dragi smo to ovako odlučili - samo smo razmislili koga taj dan želimo gledati i imati uz sebe. bez obzira da li je to bliža ili daljnja rodbina, susjed ili šta god... bilo je tetki koje su se naljutile zbog toga što nisu pozvane i više ne pričaju s nama. 2 muhe jednim udarcem.
slikaslika
bubamara
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto srp 07, 2009 5:01 pm

ja neznam sta da ucini mo tom pitanju..nezelim veliko vincanje..prijatelji i moji ce bit tu...za rodbinu se jos mislim upravo radi toga sto nezelim veliko vincanje a rodbine imam ko u prici..a opet neke od rodbine bi stvarno tila da mi budu tu,al nezelim da se ovi drugi naljute...srecom imam vise od godinu dana do vincanja pa stignem i razmislit i smislit se...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pet srp 17, 2009 11:31 am

Ja sam već svima rekla da ćemo raditi malo vjenčanje za samo najuži krug rodbine i prijatelja. Za sada niko nema problema sa time, ali vidit ćemo što će biti kada se počmu djeliti pozivnice jer se možda neki smatraju užim djelom obitelji i prijatelja a ja ih ni nacrtane ne mogu vidit. Ali nije mene puno briga. Neka se ljuti ko god hoće. Uglavnom, od rodbine će biti roditelji i braća i sestre, od mojih roditelja sestre, njihovi muževi i djeca i njegov barba s dvoje djece i unukom. To će biti 40ak osoba. Što se tiče prijatelja, biti će oni koji su obilježili naše živote i sa kojima smo baš dobri. Isto njih 40ak. Ljude koji su nas zvali, a sa njima nismo dobri nećemo zvati.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Tisa-Iskra dana pet srp 31, 2009 7:10 pm

Curke -imam VEEELiki problem (bar je u mojoj glavi velik)
Naime, u trenutku dok smo se družili sa jednim ljudima, smo ih pozvali na svadbu.. U međuvremenu je bilo manjih nesuglasica, pa se više baš i ne družimo previše - jednostavno smo skužili da si ustvari ipak ne pašemo više... I sada što :ne zna: ? POzivnice još nikome nismo podijelili, i sada ne znam da li da ih ipak zovemo ili se pravimo da smo zaboravili.. ak ih zovemo, plaćamo za nekoga s kim se baš i ne družimo, ak ih ne zovemo nije baš jako pristojno i lijepo... Opet ak ih pozovemo (a oni baš i ne znaju većinu naših prijatelja) temeljem šeme "bar će nešto donijeti" - opet ne znam..
Još bi im možda i smještaj morali smisliti... (iako su rekli da bi ga imali)..
HELP! :ha:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Plavuša_90 dana sub kol 01, 2009 4:14 pm

Tisa,pa zakaj bi zvala nekog kog ne želiš?? ajd da je to rodbina al prijatelji... chil out,zaboravili ste na njih i to je to :thumbsup:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Branči dana sub kol 01, 2009 7:17 pm

Tisa, pitanje je i dal bi vam oni (zbog novonastale situacije) i došli? :ha:

Sve ovisi, ak ste im to najavili prije godinu dana, ak niste u kontaktu, možda su i zaboravili... a uvijek im možeš pozivnicu dati onak, malo prekasno :zubo:

A što se tiče smještaja, napravi se blesava, u stilu: "ja sam računala na to da ste rekli da ćete imati smještaj pa nisam ništa organizirala za vas" :raspa:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Nanaelle dana sub ruj 19, 2009 5:22 pm

Ovak...mi smo odlučiti malkice tjerati svoj "hir", koji u biti i nije hir, bar ne u našim očima. Ja i moj D dogovorili smo se zvati ljude s kojima smo dobri najdalje na mjesečnim bazama i rodbinu. :ne zna: nikako nam ne pada na pamet dati njegovim ili mojim roditeljima popis u ruke :nene: to je naš pir, dakle dan "D" za nas dvoje...oni su svoj imali prije 20-ak godina. naravno da ćemo pozvati ljude koji su najbliži, tzv. "kućni" prijatelji, i koji su u kuću dolazili od kada sama znam za sebe, no nikako ne susjedi, mamine daaavne frendice s folklora, ćaćine šah partnere ili one s kartaškog popisa :neznamkakoti:
taj dan želim biti okružena ljudima koji će se ludo veseliti mojoj sreći, mome danu, a ne onima koji će doći "pro forme", kako bi kvantitativno uvećali broj... jer je red... :pop: kakav crni red?? ta to je moj dan, i ne pada mi na pamet razbijati glavu nekakvim regulama.
na svadbici bi trebali imati oko 120 ljudi, u koje smo ubrojali najbliže prijatelje ( dakle one s kojima se uistinu družimo i volimo - ne one s kojima smo se družili...voljeli...nekad davno :nene: ), te najužu rodbinu, do 3. koljena ( minus oni koji nisu pitali za zdravlje zadnjih godinu dana / plus oni koji možda spadaju u 4. koljeno, ali su se zanimali za naše živote do ovoga trenutka.

mislim da nam ne gine turbo zabava :cheer:, jer ovi koji će doći su zbilja "THE BEST OF...", kakvi, na kraju krajeva i zaslužuju dijeliti sreću sa nama na taj dan :loveflag: :vjencanje1:
slika
Nanaelle

PostPostao/la Babygirl dana uto ruj 22, 2009 7:36 am

mi zovemo samo prijatelje,i to s kojima smo si bolji-dakle uzi krug...
od rodbine zovem samo one koji su mi bliski..
od kumova nazalost moram zvat firmenu kumu,makar mi se ne zove jer mi se ne gleda nj ukiseljena faca... :roll:
a sa posla,faxa nikoga ne zovemo...
i to ce biti svadba od cca 50 ljudi... :cagam:
Babygirl

PostPostao/la atalya dana pet pro 18, 2009 11:34 am

ja sam u moralno dilemi... s tatine strane su svi :huh: njegovi roditelji ni sestre nisu bili ni na svadbi mojih roditelja, a mene čak nisu ni nazvali kad sam im rodila prvu praunuku...zvati ih ili ne??
mislim, meni je najmanji problem poslat pozivnicu, al iskreno, mislim da nakon svega to ne zaslužuju...
enibadi???
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.