Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Kako izabrati goste za vjenčanje + problemi

PostPostao/la Tasha dana pet tra 11, 2008 2:34 pm

Po kojem ste kriteriju birali goste koji će uljepšati vaš najsretniji dan?? Koga ste križali ako ste shvatili da vam je broj gostiju totalno nadmašio budžet?

Znam da je sastavljanje popisa gostiju ustvari najteži dio priprema..jer se uvijek svi bojimo da nekoga ne povrijedimo ako ga ne pozovemo itd...

Pa me bas zanima kako ste vi taj segment rijesili :cheer: :bokic: :cagam:

Iako ja jos ni nemam datuma, vec okvirno znam koga cu zvati na svadbu...i evo, jucer sam neke ljude maknula s popisa i to obitelj..jer nemam moralnih obaveza zvati ih na svadbu...
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Kako izabrati goste??

PostPostao/la Debeljucka dana pon tra 21, 2008 11:59 am

goste smo stavljali na popis vrlo lako... stavljali smo ljude s kojima smo i inace povezani i one koji su nam jako blisko.... nikoga nismo izbacili sa popisa iz razloga sto smo rezali budget.... bilo nam je bitno da svi koji trebaju biti budu i pozvani.... tako smo i dosli do brojke... sada je samo hrka sto ako nam svi ne dodju.. i sv ene ispadne samo malo veci tulum.. ali ne zelim razbijati glavu takvim stvarima... jer i ovako sam vise luda od svega
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Ness dana pon tra 21, 2008 2:20 pm

Mi smo križali neke ljude s popisa......kojeg smo sastavili na način da smo napisali najširi mogući popis kojeg smo se mogli sjetiti, na kojem su bili rodbina i prijatelji, a onda smo križali neke ljude s kojima nismo stvarno dugo u kontaktu, a našli su se na popisu "jer su oni nas negdje zvali pred 10 godina" a od tada ih nismo vidjeli ni čuli...... a dodali smo neke druge ljude kojih smo se u međuvremenu sjetili..... i tako smo opet negdje na istom :ne zna: i mene malo brine da mi ne dođu svi koje ću tek zvati...... ne bi baš htjela praznu salu premda tu u rijeci moj pir i ne spada u malene, a vrtimo se oko 100 ljudi
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Studentica24 dana pon tra 21, 2008 7:09 pm

Ajme, bilo bi bolje da bježim s ove teme :rofl: :rofl:
Ovako, dragi i ja smo došli na 100-tinjak prijatelja (s pratnjama, naravno) i kolega s posla...
Onda smo papir dali roditeljima u ruke i došli na :horor: :horor: 350 ljudi minimalno...
Znam da ćete mi reći kako je to moja svadba, a ne mamina i tatina, ali što da napravim?? Ne možemo dozvoliti da naši roditelji spuštaju glavu pred kolegama s posla, rodbinom i sličnima koji su njih zvali na svadbe svoje djece, a da nas dvoje te iste ljude ne zovemo... Što se mene tiče, ja sam uspjela srezati popis jaaakooo (jedna baka 11 braće i sestara - zovem obitelji od 4, druga 9 - zovem obitelji od 4..djedovi po 5 - i jebo te, svi su živi!!!!!!!!!! - naravno, ne zovem njih, već njihovu djecu ili unučad), stari mi ima 50 kumstava u životu i većina tih ljudi mi je jako draga...
Eto, moj doprinos temi i, da nadodam, ja se nadam da neće baš sviiii doooćiiii!!! :rofl: :rofl: :rofl:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la princessmo dana sri tra 30, 2008 1:08 pm

Ja sam bila ta koja je na početku vikala da ne želim više od 60, 70 ljudi na svadbi, ali kad smo krenuli s popisom (najuža rodbina i prijatelji) broj se brzo popeo na 130. Od rodbine i obiteljskih prijatelja (prijatelji staraca-jako povezani, važniji i od obitelji) zvali smo samo najuže (prvo koljeno), a od naših prijatelja samo one s kojima se družimo...znači ne neke ljude s kojma smo bili dobri u osnovnoj ili srednjoj, pa se od onda nismo čuli. Enivej, na svadbi bi trebalo biti oko 80ak mladih gostiju (naše godište) i 50ak starijih (godište roditelja).
W day 2.5.2009. Bilo je čarobno....
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana čet svi 01, 2008 5:01 pm

studentice imamo nesto zajednicko :D
mene strah i napisati kolko smo pozvali ...
poslali smo 205 pozivnica... sad racunam da svako dodje x 2 ,znaci 410 :shock1:
al to bi bilo bez djece (odrasle,teeneger i male) znaci tam negdje oko 450-460 ... dupli :shock1:

ja osobito imam jako veliku obitelj (samo ja seke,braca i njihove obitelji dodjemo na 30) a moj pokojni tata,isto ima puno brace i sestara s kojim sam jako povezana i skojim sam odrasla i slicno... znaci da moram, tj. zelim zvati tetke i striceve i njihovu djecu ... mada ima pojedinacnih koje nebi htjela da mi dodju jer znam da ce poslje biti price ,a zaboli me... ali nisam ih brisala s liste (sto sam rado htjela) jer znam da bi moj tata htjeo da budu tu,a posto on nemoze biti samnom :-( , ispunit cu mu tu zelju.
na kraju ja sam s rodbinom + prijatelje imala nekih 240 , a dragi posto nema veliku obitelj ima samo tatu mamu i seku i 2 tetke i 2 sestricne, on je zvao tj. njegovi su zvali prijatelje,i one koji su oni nekad bili u svatovima,itd... ok neke bas ni ja ni dragi nismo htjeli zvati, ali sta cemo... valjda ih necu ni primjetiti u toj gomili ljudi ...
mislim meni je moja svadba (ako svi dodju,sto se ja i dragi nadamo da nedodju ba svi :D ) normalna,jer ja nisam nikad bila na nekoj manjoj...

malo me panika hvata ako bas svi dodju treba to sve izljubit :budala: , a opet nekad mislim sta ako nedodje niko, ili kad bas neracunas na sve oni bas svi dodju i to jos i nejave da ce doci ... a moras im stolac drzat :izivciran:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Debeljucka dana pon svi 05, 2008 3:19 pm

mi smo prvo stavili na popis obitelj i najblize prijatelje... sada samo malo dopunjavamo pipis.. i to ej sve.....
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana pon svi 26, 2008 11:23 am

Nas popis smo mi zapoceli sa najblizom rodbinom i najboljim frendovima pa na dalje..Posto moj dragi ima hrpu familije i zovu se svi, moralo se malo krizati :nene: ...po principu..jako stari, ne poznamo ih/nismo ih dugo vidjeli i to...Hvala Bogu i 18 ih je u Australiji u USA od kojih ce samo 2 doci. I sa tim krizanjima smo dosli na 320 ljudi - recimo 300 bez ovih iz dalekih krajeva i jos se nadam nekih 50 da nece doci..ali isto tako ne bi htjela da nam ne dode 100 to bi mi bilo pak premalo onda za nasu salu :roll:
Joj sva sam smotana...ali svejedno kolko nam se javi mi cemo reci u restacu jos 10 manje, lako se doda stol a bas mi se ne placa za nekog tko nece doci :kava:
zeljka2905

PostPostao/la Branči dana pon svi 26, 2008 11:52 am

Mi imamo donekle spreman popis. Osnovni kriteriji su bili:

- da ili D ili ja poznajemo tu osobu
- da smo ju vidjeli ili čuli bar jednom u zadnjih 15 godina

Ja sam na taj način prekrižila hrpu svoje rodbine koju niti ne poznajem niti smo u kontaktu:
- cijelu obitelj sa tatine strane koliko god su mi oni " genetska veza" sa pokojnim ocem
- sa mamine strane njene tetke, stričeve itd koje ne poznajem ( i koji su u međuvremenu ženili djecu a nismo bili pozvani)
- moju kumu za koju i moja mama sama kaže "baš ti je dobra bila kuma kad 20 godina nije pitala za tebe"

Na taj način smo srezali listu na cca 120-130 ljudi prijatelja i rodbine najdalje do 4 i 5 koljena (4 koljeno su inače bratići i sestrične)
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Dani 26 dana uto svi 27, 2008 3:08 pm

ATE13 je napisao/la:studentice imamo nesto zajednicko :D
mene strah i napisati kolko smo pozvali ...
poslali smo 205 pozivnica... sad racunam da svako dodje x 2 ,znaci 410 :shock1:
al to bi bilo bez djece (odrasle,teeneger i male) znaci tam negdje oko 450-460 ... dupli :shock1:

ja osobito imam jako veliku obitelj (samo ja seke,braca i njihove obitelji dodjemo na 30) a moj pokojni tata,isto ima puno brace i sestara s kojim sam jako povezana i skojim sam odrasla i slicno... znaci da moram, tj. zelim zvati tetke i striceve i njihovu djecu ... mada ima pojedinacnih koje nebi htjela da mi dodju jer znam da ce poslje biti price ,a zaboli me... ali nisam ih brisala s liste (sto sam rado htjela) jer znam da bi moj tata htjeo da budu tu,a posto on nemoze biti samnom :-( , ispunit cu mu tu zelju.
na kraju ja sam s rodbinom + prijatelje imala nekih 240 , a dragi posto nema veliku obitelj ima samo tatu mamu i seku i 2 tetke i 2 sestricne, on je zvao tj. njegovi su zvali prijatelje,i one koji su oni nekad bili u svatovima,itd... ok neke bas ni ja ni dragi nismo htjeli zvati, ali sta cemo... valjda ih necu ni primjetiti u toj gomili ljudi ...
mislim meni je moja svadba (ako svi dodju,sto se ja i dragi nadamo da nedodju ba svi :D ) normalna,jer ja nisam nikad bila na nekoj manjoj...

malo me panika hvata ako bas svi dodju treba to sve izljubit :budala: , a opet nekad mislim sta ako nedodje niko, ili kad bas neracunas na sve oni bas svi dodju i to jos i nejave da ce doci ... a moras im stolac drzat :izivciran:

Ha ha ha ha! Neka, naka! I ja sam svoje sve izljubila i to vise puta :rofl: Sto bi tebi bilo bolje nego meni :rofl:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 1:51 pm

...za sada imamo oko 110 ljudi zajedno sa bendom, fotografom i kamermanom i iskreno se nadam da se ta brojka neće povećati...popis smo napravili i prije nego smo rezervirali salu i nije bilo tako teško....da nisam godinama mami punila glavu kako hoću manju svadbu vjerujem da bi sada imali puno više ljudi, a plus to što si većinu toga financiramo sami stvarno nemaju razloga za prigovor...prvo smo stavili najužu rodbinu, pa prijatelje i još par dragih ljudi i to je to....neke će mama pozvati drugi dan na ručak (one koje ne zovemo na svadbu) i to je to...
slika
slika
Principessa

PostPostao/la princessmo dana čet svi 29, 2008 10:32 am

Principessa je napisao/la:....neke će mama pozvati drugi dan na ručak (one koje ne zovemo na svadbu) i to je to...

Ma super! Mi ćemo imati posebne pozivnice samo za crkvu...za neku daljnju rodbinu i obiteljske prijatelje s kojima nismo više jako bliski, a znamo se cijeli život. Ne bih voljela nekoga izostaviti, a ne radimo veliko vjenčanje da ih mogu sve pozvati...Uostalom, čin vjenčanja je u crkvi, tako da ih zapravo pozivamo na vjenčanje. :mig:
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la mare dana čet svi 29, 2008 8:18 pm

Mi smo i prije nego smo krenuli u organizaciju vjencanja znali da ce svadba biti mala. Znaci, samo najuži obiteljski krug (roditelji, brat, sestra s obiteljima) i najdraži i najbliži prijatelji. Roditelji nisu puno gunđali, ionako smo već dogurali do 70 ljudi uz sva kraćenja i rezanja liste. Sad kad vidim koliko je sitnica i detalja i organizacije, pitam se sto bi bilo da imamo 200 ljudi :shock1: Vec bih imala živčani dva puta! ;)
25.10.2008.
slika
slika
mare
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana pon lip 02, 2008 2:55 pm

Mi stvarno imamo srece sto se rodbine tice.Prvo starci nam se uopce ne petljaju,a drugo ni on ni ja nismo u kontaktu sa sirom rodbinom.Najuza rodbina (dakle sve sto spada u 1. koljeno) doseze predicnu brojku od 25 ljudi,i pod tim mislim i moju i njegovu stranu zajedno.
Malo teze ide s prijateljima.
Prvi okvirni popis napravili smo kad smo se zarucili,dakle godinu i 9 mjeseci unaprijed.I vec sada se promijenio jer smo neke krizali,a neke dodali,dok su treci pod upitnikom.Ali bilanca i dalje stoji izmedju 80-90 ljudi.
Gledali smo zvati najuze prijatelje ili koji nam posebno znace iako se ne vidimo cesto.Najnestabilnije su pratnje jer neki single nadju partnera,a neki prekinu.
Do 90 ljudi nam je skupa s fotografom,dj-om i sl.

Jedini problem je sto moj dragi hoce zvati neke ljude s kojima se u godinu i 3 mjeseca nije niti vidio niti cuo (a zive blizu nas) sto je meni malo cudno.On kaze da su mu to frendovi.Nekako smo se dogovorili da cemo onda neke od njih staviti pod upitnik jer imamo jos godinu dana do vjencanja pa cemo vidjeti kako ce se stuacija odvijati.

Nego,da li cete vi oznacavti gdje ce tko sjediti ili ne?
Jer i jedna i druga stvar ima svoje prednosti i mane.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Katriona dana pon lip 02, 2008 6:49 pm

kad smo mi počeli razmišljati o gostima, vodili smo se time da želimo samo bliske ljude na vjenčanju..i tako smo odlučili zvati najdalje do teta, strina, stričeva i slično i njihove djece..ja znam sve njegove kojih ima puno, svi su mi dragi i želim da svi oni budu prisutni..ja imam baku, tetu i dvoje bratića tako da s moje strane lako, a imamo i nekoliko parova prijatelja i to je to...vrtimo se oko 90 ljudi...mislim, u redu mi je ako netko želi imati baš veliku svadbu, ali nama je i ovako dovoljno stresa tako da smo ovako najsretniji...
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana pon lip 02, 2008 9:42 pm

Ja ću stavljati oznake imena, to svi preporučuju, tako ćeš razmjestiti ljude po grupicama koje su inače bliske, prijčala mi je jedna cura da je ona bila na svadbi gdje je 4 ljudi došlo malo kasnije, a nije više nigdje bilo 4 mjesta u komadu slobodna pa su se naljutili i otišli doma.
Meni je to lijepo, a ako nekome ne bude odgovaralo uvijek se može presmjestiti, ja sam se na svadbi u bonaviji premještala sa jednog na drugi stol :budala:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana pon lip 02, 2008 11:08 pm

Ajme uzas!!! Otici tako sa svadbe!Pa kako im je to uopce palo na pamet.
Ja bih takve ljude prekrizila.
Mislim da nije bas lako sastavljati raspored sjedenja,ali je i meni nekako bolje nego da se takve stvari dogadjaju.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Katriona dana uto lip 03, 2008 8:41 pm

moja iskustva..obavezno stavljati oznake mjesta..recimo, mi bili na jednoj svadbi gdje smo bili smješteni i okruženi sve starijim ljudima, a brat od dragog i njegova žena (svi smo slični po godina, a i kvragu to mu je brat) je bio malo niže od nas tako da uopće nismo mogli pričati..mislim, valjda je osnovno staviti brata uz brata a ne uz neke starije ljude koje ni ne znamo...i još se nisu potrudili saznati moje prezime, ili saznajte svima prezime ili uopće ne stavljati prezimena i super...sad smo bili na piru gdje su bili okrugli stolovi i bio je samo isprintan papir s imenima, nitko nije znao gdje sjedi pa su ljudi 10 minuta tražili po dvorani gdje su...inače se stavlja broj na stolove pa se ljudima unaprijed kaže da sjede za tim i tim stolom... :neznamkakoti:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Katarina dana uto lip 03, 2008 10:10 pm

Kod nas će biti oko 170-180 ljudi.Velika većina sa moje strane su ljudi koje volim i želim na svadbi.Ostali su tu jer moraju biti,jer su moji bili kod njih..ali taj je broj zanemariv. Već sam složila raspored sjedenja,jer poznam ljude i tko se sa kime slaže.
Bili smo lani u svatovima u kojem sam ja poznavala samo mledenkinog brata.MDZ(MojDragiZaručnik)je poznavao mladenku i roditelje.Zahvaljujući rasporedu,sjedili smo sa vršnajcima,i zezali se cijelu večer. Zato smatram da je raspored OBAVEZAN!

Također,MDZ-u njie baš pravo što su sa moje strane pretežno stariji ljudi,ali sam objasnila da sa mamine strane imam samo tetu,bratića i sestričnu,sa tatine nikoga(brat u Australiji).Ostale,koje zovem tetama su zapravo bakine sestre koje su mi super drage,ali njihovu djecu slabo poznam,a unučad nisam nikad ni vidjela!I ako zovemo jednog,onda moramo zvati sve.Zato smo odlučili zvati samo starije.Sa njegove strane bi trebali prevladavati mladi.

Razmišljam da djeca od 5-6 godina i više budu za posebnim stolom.Jel netko ima kakvih iskustava.Da li mora sa njima sjediti netko stariji?
slika
Katarina

PostPostao/la Principessa dana sri lip 04, 2008 1:39 pm

...mislim da je dosta važno da se ljudi smjeste tako da se imaju cijelu večer s nekim družiti, a popis je dobar da se ljudi ne razdvajaju ako više nema dovoljno mjesta za nekim stolom....ja ću vani na koktelu dobrodošlice imat štafelaj sa plakatom na kojem će biti isprintan broj stola i ljudi koji sjede za njim, isto tako i ispred sale će u jednom starinskom ormariću imati plakat sa popisom, za pojedinačne oznake još razmišljam
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Debeljucka dana sri lip 04, 2008 1:45 pm

mi pojedine necemo imati... a moje djeveruse ce paziti da ovih par gostiju budu za stolom di sam ih i planirala stavit
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana sri lip 04, 2008 2:00 pm

Ja sam bas nedavno bila na vjencanju za 170 ljudi gdje je je ispred sale bio plan sa stolovima,tj. njihovim brojevima te spisak s imenima i prezimenima tko gdje sjedi.A na svakom stolu (okrugli stolovi za 8 ljudi) je bio broj plus oznaka s imenom (bez prezimena) i sve je proslo liso.
Jedni su se bili htjeli zamijeniti,ali taj drugi par nije bas bio za razmijenu.
Ako budemo na kraju u toj sali koja nam se za sad svidja,nece biti okruglih stolova.Ali ja se nadam da nece biti samo onako 2 ful dugacka nego vise manjih jer inace ne mozes pricati s vise od troje ljudi.
Vise sam za stolove po 10 ljudi.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la princessmo dana čet lip 05, 2008 12:00 pm

Malavida je napisao/la:Ako budemo na kraju u toj sali koja nam se za sad svidja,nece biti okruglih stolova.Ali ja se nadam da nece biti samo onako 2 ful dugacka nego vise manjih jer inace ne mozes pricati s vise od troje ljudi.
Vise sam za stolove po 10 ljudi.

Na kumovoj svadbi nisu bili okrugli stolovi, pa smo složili stolove (dva pravokutna-po široj stranici) u kocku...ispalo je za 8 osoba, i bilo je super jer su mogli svi za stolom pričati i svi su se vidjeli. Te kocke su bile postavljene u rombove (prema podiju) tako da su svi mogli vidjeti što se događa na podiju. Sala je bila dovoljno velika, a oni nisu imali previše ljudi, pa je to bilo moguće (inače zauzima puno više mjesta nedo da su složena po dužini.
slika slika slika
princessmo
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana čet lip 05, 2008 3:01 pm

U,to je isto dobra kombinacija.To mi ne bi bilo palo na pamet.Tnx :cubice:
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 6:31 pm

evo, sad kad razmišljamo o promjeni lokacije onda se odmah i popis smanjuje...da smo na krku onda bi zvali i najbliže susjede, ali ako bude u dvorcu kako sad promišljamo, onda nećemo njih zvati nego samo najbližu rodbinu - braću i sestre od roditelja i njihovu djecu, jer se onda podrazumijeva da im sredimo i noćenje a to je ipak trošak..
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.