Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pitanje za vjenčane: šta ste dobili na dar?

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Pitanje za vjenčane: šta ste dobili na dar?

PostPostao/la Malavida dana čet svi 14, 2009 1:55 pm

Za sad smo dobili:
bestek za 12
bestek za ribu
ljetnu posteljinu
express lonac
parfem za mene,parfem za njega i sminkanje na dan vjencanja (od moje sogorice)

Ja sam dobila posebno jos neke poklone od prijateljica,dakle uz vjencani za nas ovo je bas za mene:
donje rublje koje cu nositi na dan vjencanja
jedan par nausinica koje cu nositi na sam dan vjencanja i jedne nausnice od bijelog zlata (od kume).
23.05.2009.
Malavida

Marketing:

PostPostao/la mia_m dana pet svi 15, 2009 10:40 am

mi smo dobili:

plocu za kuhanje
frizider, perilica, masina za robu, pecnica (od mojih)
zidni sat
dvije slike
album za slike (vjencani)
dvije deke
kormilo za stavit na zid ujedno i stalak za boce
komodu za TV
gramafon (najbolji poklon - odusevio nas skroz, onaj ful starinski, atikvitet)
nausnice i dvije dijamantne narukvice (za mene)
set za kuhanje (tava, teca, wok, grill tava)

sve ostalo su novci
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pitura dana pet svi 15, 2009 2:37 pm

od darova smo dobili tri slike, dva besteka od kojih je jedan za 6 osoba, a drugi za 12, elektricni rostilj, samostojecu lampu i dvije vaze!! ostalo je lova, lova i samo lova :cerek: :cerek:
samostojecu lampu je dragi razbio odmah drugi dan slucajno, a ja sam bila full sretna jer mi se uopce nije svidjala i nije mi se nigdje uklapala! eto zasto ja ne volim poklone na vjencanjima i zasto sam bila razocarana sto su nam nosili poklone jer smo svima rekli da daju novce pa makar stavili 50 kn u kouvertu. ali sreca je sto je bilo od poklona samo to :mig:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana pet svi 15, 2009 10:40 pm

dobili smo u velikoj većini novac, i to planiramo vrlo pametno uložiti, a dobili smo i dosta poklona sa strane ali izdvojit ću jedan koji nam ima jako posebno značenje - dobili smo maslinu... :cerek: davno prije je bio običaj u tom mjestu odakle je dragi da kad se par oženi se posadi neko drvo negdje u mjestu..i tako su nama poklonili maslinu, kao simbol naše ljubavi, da je njegujemo i da se potrudimo ostaviti je našoj djeci i unucima... :lovestruck: prekrasan poklon...to je ajmo reć ukrasna maslina, moramo je samo presaditi u veću teglu i donijet ćemo je u Zg da bude s nama... :lovestruck:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Malavida dana pon svi 18, 2009 8:41 am

To je stvarno predivan poklon!Svaka cast! :bravo:
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Malavida dana čet svi 28, 2009 6:01 pm

Osim novaca kojeg su nam darovali uzvanici,ali i neki prijatelji od roditelja i dalja rodbina,dobili smo puno predivnih stvari.Posebno izdvajam tiffany lampu od mojih roditelja te vjesalicu za robu,samostojecu,u obliku zenskog korzeta,a naprevljenu od zice.
Par novcanih poklona je bilo fora upakirano: jedan u maloj skrinjici koja je na sebi imala i skoljke i kale (a nase vjencanje je bilo morsko,a detalji od kala) te jedan veliki balon u kojem ima puno novcanica od 5 eura i malih papirica. :cagam:
Dobili smo jos:
dva kompleta rucnika
dvije keramicke posude za pecenje (tipo lazanje) i "spatulu" za vaditi kolace (ili lazanje) :D
posudu za sir s nozicem za parmezan
elektricnu peku
set dubokih tanjura i siroku zdjelu (set za tjesteninu)
dva porculanska tanjura za posluzivanje
lampu,ukrasnu figuru,bocu medice s nasim imenima te knjigu s 365 sex poza plus novce od njegove kume
multipraktik koji ima sve zivo
aparat za kavu (onu americku) - jedino sto mi se ne svidja
4 slike: od toga je jedna na andjela od Ele Svaline od mog brata,dvije su na mjesto gdje smo se zenili i jedna na cvijece
zdjelu i 6 malih zdjelica za salatu
2 kompleta kojeg cine drveni stalak za bocu za zesticu s 6 malih casa
bocu vina
dragi je od prijateljica dobio album od kad je bio beba pa preko tuluma s prijateljima pa do nasih zajednickih slika - predivno
case za pivu i tanjur za posluzivanje
dvije keramicke zdjele za salatu
salice za kavu na stalku
vazu za cvijece
I jedan od najljepsih poklona i definitivno neprocijenjivih je stakleni tanjur za posluzivanje od moje bake,a kojeg je ona dobila kao poklon za svoje vjencanje,a moja mama mi je poklonila stakleno cjedilo za limun sto je dobila od svoje mame,a kojeg je ona dobila svoje mame (od prabake do mene).
Tu su mi oci bile pune suza jer tako nesto je za mene neprocijenjivo.
Ja se nadam da cu jednog dana imati curicu koja ce to naslijediti.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Principessa dana ned lip 07, 2009 9:53 pm

Malavida baš lijepo!

I meni je super kada se dobiju neke stvari koje se prenose s koljena na koljeno...to je neprocjenjivo!
slika
slika
Principessa

Koliko ste dobili novaca na poklon?

PostPostao/la Emma285 dana ned lis 18, 2009 5:26 pm

Znam da veelika većina ne želi pričati o tome, i možda je i nepristojno pitati ali mene jaako muči koliko očekivati da ću dobiti novaca na poklon?
Moje vjenčanje će biti od cca.190 ljudi i pretpostavljam da će gotovo svi dati novce, ali ne znam koliko tko? Brine me da li ću moći pokriti troškove vjenčanja koje plaćamo nakon vjenčanja.

Da li ima itko kome nije problem podijeliti sa mnom koliko ste dobili novaca na poklon? Može i na PM ako vam je ovako prejavno.

U mukama sam! hvala
Zadnja izmjena: Branči; ned lis 18, 2009 6:35 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: tema spojena s postojećom
Emma285

PostPostao/la Tisa-Iskra dana ned lis 18, 2009 7:39 pm

Evo i mene tu sa detaljnim izvještajem.
Daklem, osim novčeka kojih smo dobili u većini,dobili smo još:
Set šalica za kavu (koje su nam baš trebale), printer, sokovnik, digitalni foto-okvir, ja sam dobila narukvicu od bake, ogrlicu od mame - oboje naslijeđa i bisernu ogrlicu od seke koju sam nosila na svadbi. S obzirom da sam imala malu svadbu, malo sam i dobila fizičkih poklona.
Ali kada sam u nedjelju otvarala čestitke totalno sam se rasplakala - mislim recesija i sve i ljudi su ipak izdvojili za nas..Totalno emocionalan trenutak.
Uglavnom, sa navedenim parama smo platili cijelu svadbu i još nam je ostalo za banku (naravno bez par povećih suma od mojih teta, H kumova i roditelja ne bi imali i štednjicu sada :thumbsup: )
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana pon lis 19, 2009 11:59 am

Draga Emma, evo da ti razbijem brigu: mi smo sami sve pokrivali i uspjeli smo platiti svadbu! Imali smo 250 ljudi (samim time i više troškova), sve do zadnje lipe smo pokrili i ostalo nam je nešto novca sa strane što smo odvojili za plaćanje troškova koji dolaze na naplatu i vjenčanja na koja idemo u narednih nekoliko mjeseci - njih 7... Nisam očekivala da ćemo baš sve moći pokriti sami niti sam "zbrajala" prije vjenčanja koliko bi mogli dobiti :roll: :roll: !
Sad, što se poklona tiče, svi su nam dali novce, dobili smo poklone od rodbine/susjeda/šefova :cerek: , neki od njih su: 3 slike, 2 servisa za jelo, 2 pribora za jelo, 3 posteljine, tavu... itd. I jedan meni jako drag poklon je "milje" (ne znam kako vi to zovete) koji mi je susjeda vezla mjesecima za poklon... Uvijek sam se divila tome što radi, znala sam koliko truda i vremena treba za to, i na kraju sam se rasplakala kad sam vidjela poklon... Isto tako sam od sestre dobila narukvicu, od mame lančić od bijelog zlata i od mm-ove tete prsten!
Sve mi je prekrasno :cerek: :cerek: :cerek: i zahvalna sam svojim dragim gostima... Nije bajna situacija i svi to znamo, jako je teško odvojiti novce u današnje vrijeme jer je svaka kuna bitna - znam po sebi kad idemo na vjenčanja!
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Emma285 dana pon lis 19, 2009 5:49 pm

Hvala puno na podijeljenom iskustvu! :bravo: :svakacast:
Emma285

PostPostao/la tigerin dana pon lis 19, 2009 6:55 pm

moram priznati da je bilo dosta para, cca 11000 € . od toga ja nisam dobila niti jedne lipe, nek mu bude, oteto-prokleto (sad ima za lijecenje treba)
jedino to sam od mamine kume dobila zlatan lancic i narukvicu.

to je hvalabogu bilo pa proslo.
ali, kako stvari zasad stoje, mislim da cemo moj dragi i ja dobiti samo kes, a to nam bas i treba :jig:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la dabrica dana pet lis 30, 2009 11:50 am

Mi smo dobivali vecinom koverte, ali smo dobili i nesto poklona, vecinom od ljudi koji nisu dosli na svadbu. PA krenimo:
visoka vaza puna sitnog sarenog pijeska, onako redaju se boje, crvena, zuta, zelena, tamnija, svjetlija, i unutra 3 velika lucky bambooa, sve zajedno visine preko metar i to nam stoji u dnevnom boravku
2 servisa za jelo za 6 osoba, jedan sa bestekom
2 vatrostalne posude za pecenje
kristalnu posudu u obliku skoljke
krpe
elektricnu peku
mikser i stapni mikser
vesmasinu
peglu
stol za peglanje
aparat za filter kavu
zidni sat
komplet posteljine (slifer +2 jastucnice)
2 rucnika za tijelo, na svakom izvezeno ime (na jednom moje, na drugom njegovo)
par kompleta rucnika
ja sam dobila guess narukvicu

i ne mogu se vise ni sjetiti svega, ima toga jos, sigurna sam... :cheer:
slika

slika
dabrica
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Reina dana pet lis 30, 2009 1:07 pm

novce i playstation 3 :D
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la theonly dana pet lis 30, 2009 2:24 pm

mi smo isto većinom dobili novce, u nekoliko slučaja uz kovertu i poklon, a baš čisto poklon samo 2x.

Od poklona moram izdvojiti 2 slike-ulja na platnu-ručni rad moje sestrične umjetnice :svakacast: :svakacast:
Fotoalbum-pričala sam već na svojoj temi, gdje mi je sva rodbina pisala o zajedničkim uspomenama, lijepim željama plus sve to uz fotografije i crteže,prešanog cvijeća, otisaka malih nožica,itd, itd, sve skupa preko 50 strana najljepših uspomena, za što im je trebalo skoro godinu dana, jer je rodbina po čitavoj Europi, te SAD i Canadi! :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Od jednog smo frenda dobili bonsai, koji stoji u panju (panj ima kao poklopac-to se otvori i može se stavit bilo koji drugi cvijet u tegli!)-kojeg su par godina obrađivali on i brat-a panj je od prastarog oraha, sve skupa geeenijalno izgleda :svakacast: :svakacast:
Dobili još set ručnika i deka-ali s naštikanim našim imenima i datumom, te puhnutim maslačcima-frendica ima štikeraj,
jedan express lonac i vatrostalnu zdjelu,
a dobili smo-iako je to isto novac i jednu diivnu kutiju s blagom, sve ono s mrežama, pijeskom školjkama, i već dok smo je stavljali na policu, mama opazi da uz čokoladne dukate ima i nečeg što izgleda ko pravi Euri :D i da, u 11 zasebnih mreža, al međusobno povezanih (dakle jedva vidljivo) nabrojali smo 255 Eura-u kovanicama po 1 i 2€
Dobili i 4 ogromna wedding-fotoalbuma, te poklon bon za Columbo agenciju od 6000kn :raspa:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Lia dana pet lis 30, 2009 2:49 pm

theonlyfuse je napisao/la:Fotoalbum-pričala sam već na svojoj temi, gdje mi je sva rodbina pisala o zajedničkim uspomenama, lijepim željama plus sve to uz fotografije i crteže,prešanog cvijeća, otisaka malih nožica,itd, itd, sve skupa preko 50 strana najljepših uspomena, za što im je trebalo skoro godinu dana, jer je rodbina po čitavoj Europi, te SAD i Canadi! :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Prekrasan pokolon. Stvarno im svaka čast na trudu.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana pet lip 04, 2010 9:24 am

Mi smo većinu uzvanika pitali da nam daju novce i dobro da jesmo- jer su u selu svi planirali kupiti tanjure! hehe! Poslije smo u razgovoru saznali. A i neki kojima smo izričito rekli da nam daju novac i da nam to ne treba, nisu htjeli jer, nećemo imati uspomenu na njih. :roll: Tako da su nam kupili sliku, koja nam nije lijepa. :roll:
Uspjeli smo si pokriti vjenčanje, s time da smo si sve, ali apsolutno sve sami platili. I zbog toga smo si sada baš jako ponosni. :raspa:
Uz novac koji smo dobili, dobili smo još puno ostalih vrijednosti, između ostalog mikrovalnu, perilicu za robu, klimu, usasivač i ostalih korisnih stvari, a najviše je bilo slika i vaza.
Slika smo dobili, brat bratu, jedno 10! :shock1: I to 9 s moje strane... :roll: I to jako, jako vrijednih, kuma me tješi da nisu mogli kupovati čaše kad se umjetnica ženi (a to bi bila ja :idea: ), ali nisam htjela slike po zidovima. Sad ću morati! :rofl: I što je još prevagnulo: vaze (6 kom) i one staklene posude za stol (8 kom, što kristalnih što običnih, što u boji).
A bilo je tu jako originalnih poklona: što se novčeka tiče, u škrinjici zamotanih po 10 kn i svaka novčanica ima u sebi ljubavnu poruku :lovestruck: škrinjica za konce, puna konaca i igla, s kojim botunom/ dugmetom i škarama. Ali unutra nikako pronaći novce! Bili su zamotani kao konci, s time da su iznad njih prođeni konci i totalno su se mimetizirali! :thumbsup: A i neki susjedi/poznanici su nam poklonili novčiće, baš neočekivano! :cagam:
Onda diiivna i ganutljiva slika mog tate: kad ju je vidio, podsjetila ga na mene i otkupio je od jednog čovjeka... Kad sam je vidjela, počela sam plakati! :o
Jedna stara nona mog prijatelja iz razreda kad je čula da se udajem, odmah se stavila plesti i napravila nam je čentrin! :grli:
Moja kuma nam je, uz službeni poklon, poklonila i ručnike s izveznim našim imenima i datumom vjenčanja u bojama vjenčanja, naračasto-lila! :lol: Narančasto je moje ime, a lila je njegovo :rofl:
Gospođa u čijoj smo se organizaciji Nove Godine upoznali poklonila nam je vino iz Kane Galilejske, doneseno iz Izraela, :pop: koje smo poslije iskoristili za zdravicu. Stvarno divna gesta! :grli:
A mislim najoriginalniji poklon je bio od jednog mog poznanika koji nas došao vidjeti u crkvu (nisam ni mislila da će doći): poklonio nam je jednodnevni wellness: masaže, sauna, bazen i ostalo. Svaka mu čast! :jig: :bravo:
Zapravo, nije toliko ni u poklonima, jedino nam je drago da smo si pokrili vjenčanje, koliko u tome što uviđaš koliko te ljudi voli, pogotovo one s kojima nisi baš često u kontaktu... :loveflag:
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pet lip 04, 2010 9:59 am

Mi smo većinom dobili novce. Od 3 ljudi smo dobili sliku, pekač za kruh i tanjure, a sve ostalo novceki :cagam: :cagam: :raspa: :raspa:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana ned lip 06, 2010 10:00 am

i naši su se pokloni većinom sastojali od novaca i koje sitnice uz to... npr, škrinjica i novci, ručnici i novci, vazica i novci... a bilo je i dosta poklona, tanjuri, čaše za vino, čaše za martini, komplet kristalnih čaša, pekač kruha, usisavač, kuhalo za vodu, setovi ručnika, velika deka, od kume lcd tv, od kuma pare i 6 ručnika sa našim imenima... :cerek:

i tako... lako bi se bili pokrili sa dobivenim parama... al eto, nešto su roditelji platili, ostalo je bilo na nama... :ne zna:
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la atalya dana pon lip 14, 2010 12:25 am

mi smo dobili većinom novce :svakacast: :pop:
dobili smo i neke poklone koje možemo koristit i koji su nam zapravo trebali tak da :svakacast: :svakacast: svima....

al moram izdvojit jedan zidni sat - evo, gledamo ga cijeli dan i još ga ne možemo skužit :lol: uglavnom ide naopako - suprotno od kazaljke na satu :lol: :lol: :lol: :lol: i baš nam je divan :cerek:
slika

slika

slika
atalya
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la macy dana čet lip 24, 2010 9:43 am

Mi smo zaista ostali iznenadjeni poklonom koji smo dobili na svadbi. Svi su nam darovali novce, koje smo sve spiskali u uređenje naše kućice :cerek: :cerek: :cerek:

No, uz novce neke su nam darivali i fizičke poklone. I zaista sam iznenadjena sto su mi svi pokloni suuuuper :cheer: :cheer: Tako da smo dobili:

2 velika goblena-jednog mi je napravila prijateljica, a drugog teta
sliku Ivana Marekovića- ulje na platnu
sliku Ivana Lackovića -pravu Zagorsku :)
veliku kristalnu vazu
kristalne čaše za vino
unikatni stakleni okvir za sliku
predivan ogroman set za jelo za 12 osoba (u kompletu 12 dubokih tanjura, velikih plitkih, malih plitkih, zdjelice, šalice za kavu, pladnjevi),brdo sudja : ) set je skoro pa unikatan, i zaista ima veliku vrijednost :) cuvam ga ko oko u glavi :)
od te iste gospodje smo dobili i nama posebno drage tanjure u obliku listova (2 duboka i 2 plitka) koji su nas docekali na stolu, a imaju ispisana nasa imena, dva međusobno spojena prstena i datum vjencanja

i mislim da je to to...sto se nas tice, bolje nismo mogli ni zamisliti :)
slika

slika
macy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana čet lip 24, 2010 3:08 pm

eto sad mogu i ja napisat kaj smo mi dobili:
- sliku crtanu ugljenom na kojoj smo nas dvoje
- prekrasnu zdjelu za salatu (takvu još nisam vidjela nigdje) i staklene podloške za čaše
- dva albuma vjenčana
- digitalni okvir za slike
- kristalni okvir za sliku
- ja sam dobila prekasan prsten od bake iz 1919. g. i jednu baš prekrasnu narukvicu zelenu od koga ono :misli: :rofl:
ostalo smo dobili novčeke :cheer:
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Happy Ivy dana uto srp 13, 2010 11:30 am

mi smo isto, kako smo i molili, dobili uglavnom novčeke :D

a od poklona koji su se našli, bilo je:
- dva ručnika
- dvije deke (u bojama koje prevladavaju u našem stanu) :zubo:
- kristalna komplet: vaza i pepeljara
- veliki naheklani stoljnjak od bake moje
- pribor za jelo za dvanest osoba (s certifikatom unutra) cijena je :dani:
- komplet staklenih šalica (kakve sam si željela) :cerek:
- dva kompleta za punč (velika zdjela + 6 malih)
- par flaša vina, domaće rakije i sl.
- LED tv od njegove sestre i šogora :cerek:
- stakleni okvirić za slike, a umjesto slike unutra je kolaž što je mali nećak napravio :vau: dva srčeka, u jednom piše ujna, u drugom ujo i dva prstenčeka! Na taj sam poklon suzu pustila!!
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la MalaFizicharka dana uto lis 12, 2010 7:02 pm

Još se nismo vjenčali ali uskoro će to,ali smo lagano počeli dobivati poklone...dio njih je s naše liste želja u merkuru :10od10: ...a dio su ljudi sami kupovali na svoju ruku...pa smo tako dobili lonce od ljudi koji znaju da živimo zajedno već 3 godine (pa iz čega bi si mi kuhali do danas da nemamo svoje?) pa posteljinu isto od ljudi koji znaju da živimo zajedno, ali ne bilo kakvu nego za jednu osobu... :budala:
baš sam :neznamkakoti: rađe bi da nam netko stavi 100kn u kuvertu nego da nam duplaju stvari koje već imamo, i kamo ću s tim stvarima, ionako mi je kuhinja mala... baš sam na neki način tužna... i jedva čekam da sve prođe, jer me budući pita zašto sam loše volje, pa zato jer ljudi ne razmišljaju efikasno, nego staromodno...lijepo smo svima govorili gdje smo išli pozivati s roditeljima da sve što je na listi želja to želimo dobiti, a ostalo sve imamo kad živimo zajedno... :ne zna:
kakva su vaša iskustva s time? :huh:
23.10.2010.
slika
MalaFizicharka

PostPostao/la maybelline dana uto lis 12, 2010 7:16 pm

dobili jedan set tanjura i salica
ostalo sve novci
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.