Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la wildwife dana čet lis 02, 2008 10:50 am

Da, i mom budućem nebi palo na pamet tako nešto reći, ali njen brak je drugačiji (od početka joj je radio p***arije, uglavnom iz ljubomore-on mrzi kad se ona lijepo obuče, i nije prošla fešta da joj nije rekao da izgleda ko k***a), puno toga tamo ne odobravam ali to je njen izbor i nije na meni da komentiram.
Rekla je da na svadbu dolazi, makar i bez njega, i znam da će doći, toliko ju poznajem...
Ja u međuvremenu nisam htjela njoj raditi frku u kući, i pitala sam curu koja mi je bila cimerica 4 godine na faxu, moja broj 2 osoba, ali isto PRAVA prijateljica s kojom sam prošla sve i svašta...i ona se raspekmezila od sreće i bezuvjetno pristala!!! Eto, imam kumu :cagam:
Kad malo razmislim, ova sadašnja je isto super izbor jer je baš onak vesela osoba koja svugdje zna napraviti dobru atmosferu i plesati do jutra, a kuma takva i treba biti :bok:
wildwife

Marketing:

PostPostao/la Dani 26 dana čet lis 02, 2008 11:27 am

Eto, sve se rijesi! Bas mi je drago! :cheer: :cheer: :cheer:

Al jednostavno moram reci da meni stvarno nije jasno kako neke zene mogu trpiti takve ispade... Koliko kuzim, tako joj je bilo i prije nego se udala za njega pa se nemre izvlaciti da se on promjenio od ka d su se ozenili... Nitko ti nemoze napraviti probleme kako si sam mozes napraviti :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: Zalosno! Al ti si pametna, u takve stvari se bolje ne uplitati :raspa:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana pet lis 03, 2008 7:37 am

Bravo wildlife, mislim da si odlično riješila stvar, badava se uplitati u njihove stvari ako je on takav. Ona si ga je izabrala, i mora se sama nositi s njime, koliko god tebi bila draga.

S druge strane mi je drago jer imaš drugu dragu osobu koja je očito bila jako sretna što si ju zvala za kumu, mislim da je sve na kraju ispalo možda ne idealno kako si željela, ali ipak odlično! :cheer:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la tangerina dana pon pro 01, 2008 6:51 pm

ja sam si svoju kumicu odabrala na temelju dugogodišnjeg prijateljstva u jednom KUD-u.... još smo ko klinke pisale si pisma... i redovito se čule. Nažalost, putovi su nam se razdvojili odlaskom u srednju, a sad je i ona na fax-u. Ja sam se (moram priznat) trudila full za to prijateljstvo... jer je ona imala full puno obaveza i nije stigla ni doma.... I eto... danas imamo i net (bar nešto pametno), da je mogu informirat o svemu, jer i dalje se nebismo stigle čut :rofl: (duga priča...)... tako da je moja kuma sva u informacijama koliko je potrebno...

Ona ko ona je likuša spaljena, mislim da bi trebala i djevojačka i sve ostalo bit super jer kuma nije TIHA, haha... :) dakle, mislim da će nam, po tom pitanju, bit super. A što se tiče ostalog, s obzirom koliko je zauzeta osoba, za niš je neću iskorištavat, eventualno ako treba meni nešto iz njezinog grada... rekla sam joj samo da me mora smirivat onaj dan, to da joj je jedini posao... i govorit mi da super izgledam :rofl:
tangerina

PostPostao/la miga24 dana uto pro 02, 2008 10:04 am

Ja sam svoju kumicu odabrala već sigurno prije 15 godina ako ne i više! :mig:
Moja kumica mi je najbolja prijateljica već bar 20 godina i nema toga šta nismo zajedno prošle.Kaj je najbolje više ne trebamo ni razgovarati jer je dovoljno da se pogledamo i sve je jasno!
Ona je najbolja ženska osoba koju poznam i mislim da bi mi se svijet smanjio za pola kad bi iz nekog razloga prestale biti prijateljice! :grli:
Naravno i ja ću biti njena vjenčana kuma godinu dana kasnije! :cerek:
27.06.2009. -The day I married my best friend!
miga24

PostPostao/la Linda dana sri pro 03, 2008 2:37 pm

Eh, ja svoju kumicu imam od 7. godine života.. Cijeli život jedna drugoj govorimo kako ćemo biti kume i ne mogu zamisliti nikog drugog osim nje.. :loveflag:
Ona je oduševljena vjenčanjem, već mi planira pjesme i iznenađenja.. :jig: (samo će njoj puno teže biti naći haljinu nego meni vjenčanicu.. :rofl: )....

S time da neki govore da će mi netko drugi biti kuma, a ja o tome nemam pojma.... :idea:
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

PostPostao/la tangerina dana sri pro 03, 2008 3:35 pm

Linda je napisao/la:....

S time da neki govore da će mi netko drugi biti kuma, a ja o tome nemam pojma.... :idea:

netko drugi :huh: :huh: :huh:
tangerina

PostPostao/la theonly dana čet pro 04, 2008 2:22 pm

ne kuzim Linda, pa kumu ces valjda ipak sama odabrat :ne zna:
theonly
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Linda dana pet pro 05, 2008 12:14 pm

Ma naravno, već je izabrana... :rofl:
Samo sam htjela s vama podijeliti anegdotu kako neki pričaju da će mi netko biti kuma, ja to nisam njima ni spominjala (već sam imala svoju kumu),
to mi je bio prvi glas.. Prvo sam se naživcirala kao budala, a sad me više baš briga jer sam od tih svih priča malo bila pošizila, a sad me više briga za sve, samo kažem da jedva čekam 1.8..... Tralalalalala..... :cagam:
Jedva čekam 1.8.2009..... I found someone to take away the heartache, to take away the lonely nights....
slika
Linda

PostPostao/la Ness dana pet pro 05, 2008 12:18 pm

Linda je napisao/la:Ma naravno, već je izabrana... :rofl:
Samo sam htjela s vama podijeliti anegdotu kako neki pričaju da će mi netko biti kuma, ja to nisam njima ni spominjala (već sam imala svoju kumu),
to mi je bio prvi glas.. Prvo sam se naživcirala kao budala, a sad me više baš briga jer sam od tih svih priča malo bila pošizila, a sad me više briga za sve, samo kažem da jedva čekam 1.8..... Tralalalalala..... :cagam:

to je isti vikend kao što je moje vjenčanje bilo.... 02.08.........
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pet pro 05, 2008 1:21 pm

hm.. ja ću malo počekat prvo nego predstavim kumu, da ih malo držim u neizvjesnosti hihi.. što sam zločest
tangerina

PostPostao/la Plavuša_90 dana čet pro 25, 2008 2:10 pm

ljudi,zar mladenka mora imati i kuma i kumu ili je svejedno? totalno sam zbunjena... :cerek: :cerek:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana čet pro 25, 2008 2:32 pm

draga, potpis daje samo jedan svjedok (muško ili žensko-nebitno)... dakle, jedan tvoj, jedan mužev.. a ako imaš "kumu", onda je njezina pratnja samo pratnja, ona se ne upisuje nigdje... (osim na račun troškova sjedenja :rofl: i hranjenja)
tangerina

PostPostao/la tangerina dana sub sij 03, 2009 12:58 pm

eto.. mi danas službeno upoznajemo moju kumu i njegovog kuma (sa pratnjama) na večerici (hobotnica pod pekom :shock1: )... poznaju se iz viđenja.. no željeli smo ih počastit jednim druženjem prije ludila! nadam se da će svi bit sretni i zadovoljni... :jig:
tangerina

Re: Kad je pravo vrijeme??? (obavijestiti kumove)

PostPostao/la Katriona dana ned sij 04, 2009 6:54 pm

Katriona je napisao/la:mi smo dosta o tome pričali jer nismo baš znali što i kako..pa smo odlučili zvati njegovog prijatelja i njegovu ženu za kumove, s njima se družimo, idemo na ručkove jedni drugima a i dragi je krsni kum njihovom klincu..pa smo ih odlučili pitati na jesen - ta jesen znači 9. mjesec, mislimo da je to i više nego dovoljno vremena kad se uzme u obzir naš datum..

citiram samu sebe, :roll: ali ima lijepih promjena... :cerek: uglavnom, već pred neko vrijeme sam pitala svoju buduću šogoricu za kumu..ona je bila tako sretna da me doslovno skoro ugušila koliko me jako zagrlila i stisnula.... :cerek: inače smo nas dvije stvarno u dobrim odnosima, baš smo postale prijateljice..i uglavnom, ja sam se dulje vrijeme nekako premišljala oko ovoga da zovemo njih kao par, a nisam bila sigurna bi li pitala nju jer nisam znala kako ona vidi nas dvije...a s njom sam inače dosta pričala o vjenčanju, baš joj je bilo stalo i bila je uključena i upućena, stvarno se trudila oko toga iako nije trebala...i pričale smo tako o tim kumstvima, kako je to sve kod mene trenutno, i ide ona da je njoj samo danas žao što se nismo prije poznavale ovako kako se sad poznajemo, kad se ona udavala, jer da bi definitivno pitala mene...i tako sam ja odlučila da ću je pitati, pa što bude...pitala sam je sutradan, pa smo vrištale i plakale i svašta... :cerek: i definitivno je najbolja kuma na svijetu! :cerek:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la julliette dana čet sij 08, 2009 8:54 am

Pozdrav cure, odlucila sam se i ja prikljuciti. :bok:
Imam jedan 'tehnicki' problem oko kume tj. moze nastat problem. Vjencanje je u 6. mjesec, a moja kuma je trudna i termin joj je nekih 20-tak dana iza vjencanja. E sad, sto mi je ciniti slucaju da ona rodi npr. dva dana prije vjencanja. Jel se moze imat 'zamjenski' kum ili kuma (kako ovo debilno zvuci :ha: ) odnosno jel se moze rjesit kod maticara da tamo ostavim podatke za drugog kuma (i to bi bio vjerojatno neko iz obitelji) da u slucaju da ona ne moze da ne padne sve u vodu?
Jel netko zna za slicno iskustvo?
julliette

PostPostao/la samo_njegova dana pet sij 09, 2009 8:49 am

ja bih odabrala najboljeg prijatelja za "kumu", ali rekao mi je svećenik jednom prilikom da mladenka može imati kumu, a mladoženja kuma.. ne smiju biti istog spola.. :(

a meni nema većeg prijatelja i bliže osobe od tog mog best frenda.. znamo se još od prije nego nam je prvi zub izbio.. :( a ne može mi biti "kuma".. tako da sam uzela second best opciju- frendicu s faksa koja mi je najbliža po stavovima i stilu života i uvijek joj se mogu obratiti za bilo što..
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet sij 09, 2009 8:51 am

joj.. ja bi takve svećenike :bleso: :bleso: :bleso: pa to nisu kumovi, nego svjedoci, zašto on može branit da ti imaš muškog "kumu".. to mi je smješno.. baš mi te žao da nisi mogla ispunit želju kako ti želiš :neznamkakoti:
tangerina

PostPostao/la Reina dana pet sij 09, 2009 8:59 am

samo_njegova je napisao/la:ja bih odabrala najboljeg prijatelja za "kumu", ali rekao mi je svećenik jednom prilikom da mladenka može imati kumu, a mladoženja kuma.. ne smiju biti istog spola.. :(

a meni nema većeg prijatelja i bliže osobe od tog mog best frenda.. znamo se još od prije nego nam je prvi zub izbio.. :( a ne može mi biti "kuma".. tako da sam uzela second best opciju- frendicu s faksa koja mi je najbliža po stavovima i stilu života i uvijek joj se mogu obratiti za bilo što..

to je čista glupost. moja jedna frendica je imala muškog kuma kao vjenčanog i uopće nije bilo problema. :bravo:
taj tvoj svećenik izmišlja gluposti. :neznamkakoti:
zašto bi kumovi morali biti drugačijeg spola?! :budala:
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana pet sij 09, 2009 9:29 am

a ne znam, ako zbog tih nekih tradicija. ma katastrofa! on je osoba kojoj najviše vjerujem na svijetu i zna me više nego itko i zato bih ga htjela na taj dan kad dođe kraj sebe, ali neeeee..

kaj ću.. ipak će biti second best..
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet sij 09, 2009 9:30 am

isprintaj svećeniku zakon :rokaj:
tangerina

PostPostao/la samo_njegova dana pet sij 09, 2009 9:32 am

budem vidjela.. ima još vremena do 2010. :)
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana pet sij 09, 2009 10:29 am

julliette je napisao/la:Pozdrav cure, odlucila sam se i ja prikljuciti. :bok:
Imam jedan 'tehnicki' problem oko kume tj. moze nastat problem. Vjencanje je u 6. mjesec, a moja kuma je trudna i termin joj je nekih 20-tak dana iza vjencanja. E sad, sto mi je ciniti slucaju da ona rodi npr. dva dana prije vjencanja. Jel se moze imat 'zamjenski' kum ili kuma (kako ovo debilno zvuci :ha: ) odnosno jel se moze rjesit kod maticara da tamo ostavim podatke za drugog kuma (i to bi bio vjerojatno neko iz obitelji) da u slucaju da ona ne moze da ne padne sve u vodu?
Jel netko zna za slicno iskustvo?

nažalost, koliko ja znam, samo se jedna osoba može predbilježiti za svjedoka i ta osoba se mora pojaviti na vjenčanju i potpisati...
u principu imate vremena do najkasnije 30 dana prije kada morate matičaru odnijeti podatke tko će vam biti kumovi/svjedoci.
ja nisam čula za drukčije osim da su ljudi znali umjesto željene osobe stavili drugu osobu za kuma jer do zadnjeg trena ne bi znali hoće li se pojaviti ili ne iz sličnih razloga, pa su išli na sigurno.
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la midva dana pet sij 09, 2009 11:26 am

nazovi matičara i pitaj, ja se više ne sjećam točno, ali ima neki rok do kada se taj drugi svjedok mora upisati :mig:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la julliette dana pet sij 09, 2009 11:57 am

da, vidit cu kod maticara. meni bi odgovaralo kad bi eventualno mogla napravit neku promjenu 7 dana prije, ako ne, vjerojatno ću riskirat.
julliette

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.