Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Obitelj, kumovi i problemi sa istima

PostPostao/la Branči dana uto svi 20, 2008 9:25 am

Bravo Bucka :bravo: ... da draga, TI SE UDAJEŠ :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Kad je pravo vrijeme??? (obavijestiti kumove)

PostPostao/la zeljka2905 dana pon svi 26, 2008 11:28 am

Sta se tice moje kume, to se oduvijek znalo, best frendica iz djetinjstva..i ja sam joj bila kuma..Kad je doslo do toga da cu se ja udavati, nisam nista ni morala reci sve se je znalo vec :D
Moj dragi je pak uzeo isto tako jednog frenda, jadan nije ni imao izbora jer mu je drustvo koma :izivciran:
Sad smo mi njegovom kumu tj. njihovom bebacu bili krsni kumovi :cerek:
zeljka2905

PostPostao/la Principessa dana sri svi 28, 2008 2:40 pm

..ja ću kumi reći sutra :) , mada sam joj već prije godinu, dvije to napomenula....u principu sam imala prvo razgovor sa svojom "najstarijom" prijateljicom jer sam uvijek govorila da će ona biti kuma...predomislila sam se iz meni nekih bitnih razloga..imam je u planu za nešto važnije.....ali sam njoj ostavila odluku i uspjele smo se dogovoriti....
slika
slika
Principessa

Re: Obitelj, kumovi i problemi sa istima

PostPostao/la Principessa dana pet svi 30, 2008 11:50 am

...draga bucka baš mi je žao što si bila tužna i što si imala problema sa kumom....drži se, budi nasmiješena i vedra i nemoj razmišljati više o njoj i njenim glupim razlozima!!!! :grli:
slika
slika
Principessa

Obaveze kuma/kume!?!

PostPostao/la Bridita dana uto lip 17, 2008 1:26 pm

Evo moja prva tema. Brizno sam prosurfala forum i nisam nasla odgovor na pitanje. Koje su "obaveze" kuma i kume?
Mi cemo imati vjencanje pred maticarem, dakle osim uloge svjedoka koje su obaveze kumova.
Cula sam da je kumin zadatak da nabavi bidermajer, a kao kum bi trebao kupiti vere... ali to mi se cini nekako previse, preskupo... nemam pojma
Molim za vasa saznanja, obicaje i sl..
slika
Bridita

Re: Obaveze kuma/kume!?!

PostPostao/la FiLa dana uto lip 17, 2008 1:58 pm

Bridita je napisao/la:Evo moja prva tema. Brizno sam prosurfala forum i nisam nasla odgovor na pitanje. Koje su "obaveze" kuma i kume?
Mi cemo imati vjencanje pred maticarem, dakle osim uloge svjedoka koje su obaveze kumova.
Cula sam da je kumin zadatak da nabavi bidermajer, a kao kum bi trebao kupiti vere... ali to mi se cini nekako previse, preskupo... nemam pojma
Molim za vasa saznanja, obicaje i sl..

Mislim da to nije nigdje odredeno koje su im obveze. To je vise indivudalno. Kako se vi dogovorite.
Moja kuma je dosla k meni, bila uz mene, pomogla mi obuc vjencanicu.....poklonila mi je ogrlicu za uspomenu i bila je uz mene sta god da je trebalo i meni je to bilo i vise nego dovoljno. Od kuma isto tako, da je bio uz njega i da je bio vesel i to je to. Mi bas nista nismo od njih trazili osim da dodu :D
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Bridita dana uto lip 17, 2008 2:22 pm

Ma nama je prosto prestrasno traziti bilo sta od njih dvoje u smislu nekog darivanja i sl., ali nam neki drugi ljudi iz okoline govore o tome sta se ocekuje od kumova... mislim da je mnogo vrijednije i vaznije da ti je ta osoba pri ruci u tim hmm cini mi se stresnim momentima
Bridita

PostPostao/la FiLa dana uto lip 17, 2008 2:36 pm

Bridita ne trebas slusati nikoga u vezi toga. Ako su kumovi u mogucnosti da vam malo pomognu zadnja 2 dana prije svadbe oko kuce, pripremanja, puhanja balona super...na dan vjencanja da budu uz vas i da budu veseli, da plesu i da budu sretni zbog vas....mislim da se vise od kumova ne treba ocekivati. Vjerojatno ce vam dat nesto u koverti ili neki poklon za uspomenu iako cete im rec da ni to ne treba...tako je kod nas bilo. Pozvali smo ih jer smo bas n jih htjeli a ne zbog poklona, kupovanja nekih stvari i sl.
Razgovarajte s kumovima pa se dogovorite sve...

Nama je kum dao kovertu i to koliko je mogao nista nismo od njega trazili sto se financija tice cak ni kovertu al to je njegova dobra volja bila, kuma nam je kupila nesto za uspomenu i isto dala kovertu i to je bilo to......mi smo im poklonili photobook s slikama sa svadbe i ispalo je sve super. Nitko se nije na nikoga ljutio niti prigovarao. Mislim da ne treba puno oko toga komplicirati.
slika
26.04.2008......divno je biti nekome nesto.......:cerek:
FiLa
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la bedacha dana sri lip 18, 2008 12:40 pm

Kad sam bila frendici kuma nisam imala nikakve posebne obaveze osim onoga kaj Fila kaže... meni je to više stvar prijateljstva i za kumu želim osobu za koju znam da će biti uz mene kroz cijeli život, s kojom ću održavat kontakte, a ne koliko će pokloniti... ne želim da mi kuma plaća išta, dat će za poklon koliko može i to je to... važno da je taj dan uz mene, pomogne mi obući vjenčanicu, završne detalje sredit i da se veseli... isto vrijedi i za kuma od dragoga... a to kaj ljudi pričaju, kaj je bilo prije, mene ne zanima... meni bi bilo neugodno da kumovi moraju mene kupovat, moju cipelu i takve stvari... :ne zna:
slika
bedacha
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Principessa dana sri lip 18, 2008 2:52 pm

...kad sam rekla frendici da je želim za kumu isto tako sam joj spomenula da se ne brine oko financija jer je ne zovem zbog toga...zovem je zato da se još više zbližimo i više družimo...od nje očekujem da taj dan bude uz mene ako mi nešto zatreba i da se veseli zajedno sa mnom...isto tako i moj dečko misli za kuma
slika
slika
Principessa

PostPostao/la Katriona dana ned lip 22, 2008 6:02 pm

mi smo dosta o tome pričali jer nisamo baš znali što i kako..pa smo odlučili zvati njegovog prijatelja i njegovu ženu za kumove, s njima se družimo, idemo na ručkove jedni drugima a i dragi je krsni kum njihovom klincu..pa smo ih odlučili pitati na jesen - ta jesen znači 9. mjesec, mislimo da je to i više nego dovoljno vremena kad se uzme u obzir naš datum..
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Ness dana sub lip 28, 2008 11:27 pm

Bridita, nemoj se brinuti oko stvari koje se "očekuju" od okoline. Taj običaj da kum kupuje verice, se može pretvoriti u običaj da kum donese verice koje ste vi izabrali i kupili, isto tako ti možeš sve dogovoriti sa cvjetarkom, pa nek kuma samo ode pokupiti buket i neka ga donese......
moja kuma nema nikakvih posebnih zadataka osim da me drži za ruku da se ne onesvijetim, čuva sjajilo u torbici i papirnate maramice za slučaj da počnu suze teći....... :ha: a mogle bi :mig:
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Malavida dana ned lip 29, 2008 1:54 pm

Kad sam pitala frendicu koja je nekoliko puta bila kuma sta to znaci,tj. kakva je uloga rekla mi je tim rijecima: "Uloga kume je da misli na sve ono sto mlada na svom vjencanju ne treba misliti!" :idea:
A tako je vjerujem i za kuma.
Dakle,od logistike do psihickog,moralnog i emocijonalnog suporta.Da joj nosi torbicu,da skupa cekaju dragog,da skoci po casu vode,da se zezaju....
A meni je to ful lijepo i prava bit kumstva. :loveflag:

Sto se obicaja tice glede obaveza kumova,mislim da kum drzi kod sebe burme do The trenutka.
U nekim krajevima je obicaj da oba kuma zajendo plate fotografa te cugu po putu,ako je bude (to zna biti zajebano jer ljudi na vjencanjima misle da sve pada s neba pa znaju narucivati najskuplje stvari).
I naravno,orgniziranje djevojacke i momacke.
23.05.2009.
Malavida

PostPostao/la Debeljucka dana pon lip 30, 2008 10:32 am

kod nas na vjencanju.. niti kum niti kuma nisu morali mislit...... se je bilo rpije dogovoreno... a moja mama je u restoranu bil aosoba zaduzena za protokol........ tocnije za savjetovanje sa konobarima kada i sto ide

ali prije samog vjencnaja... diznosti su bile....

KUMA.... meni donosit dalmatino....... :ludilo:

KUM.... pazit da mladozenja obuce crne carape.... :ludilo:
slika
Debeljucka
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la mia_m dana uto kol 12, 2008 12:28 pm

ja kad sam bila kuma sam bila cijela uzivljena..uzasno sam emotivna i mislila sam na sto detalja za mladu..i sad mi je zao sto cura koju sam ja odabrala za kumu nije takva..mislim da nisam pogrijesila sto sam je odabrala, znaci mi dosta u zivotu i vjerujema da i ja njoj ali je uzasno zatovren tip osobe koji ne zna to pokazati..a najradje bi rekla dragom da ju nazove i da joj obajsni da se malo trge i da mi ne pokvari taj dan time sto ce sjediti za stolom i misliti samo na sebe..znala sam da je takva od pocetka ali eto..neka nada u meni da ce se mozda promijenit..
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zeljka2905 dana uto kol 12, 2008 12:38 pm

Mia ti si kao i ja..ali nazalost nisu svi takvi..ako se tvoja kuma ne trudi kao ti to ne znaci da ti tvoj dan nece biti najljepsi na svijetu ili da njoj nije stalo, nego je drugacija osoba..

Evo moja kuma se nije bas puno brinula oko moga vjencanja cak je i kod slikanja bila nervozna i zezala zakaj se tolko slikamo..iako meni to bas i nije bilo ok..ali ne reagiraju svi isto...Zato bez panike...i ja ju ne bi poticala na nista sta ne zeli/sama se sjeti jer to onda i onako nije od srca nego vise prisiljeno... :kava:
zeljka2905

PostPostao/la mia_m dana uto kol 12, 2008 4:25 pm

zeljka slazem se s tobom..necu je prisilajvat na nista..nadam se da je sretna sto je bitna u mom zivotu i sto taj poseban dan dijelim sa njom..a kad se ona bude udvala, ako budem kuma kao sto mi je jednom rekla, onda je svejedno planiram iznenaditi i uljepsat joj dan sto vise mogu!
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Ness dana uto kol 12, 2008 8:21 pm

moja kuma je osoba koju sam upoznala unazad par godina i ipak sam ju izabrala pored svih mojih prijateljica, oko planiranja mi nije skoro nitko ni pomagao jer nisu uopće u tom filmu, a kumu nisam ni htjela tlačiti jer ima malu bebu i nema vremena okolo samnom trčati i gledati mašnice i slične gluposti..... a zato kad je došao dan vjenčanja moja kuma je tu bila nenadmašna, o svemu je brinula, držala me za ruku, brisala mi suzice i bila naj naj naj najbolja kuma na svijetu.... i zato joj hvala :svakacast: :svakacast: :svakacast: :svakacast: ja znam zašto sam ju izabrala da bude uz mene i znam da će i u budućnosti biti uz mene kad mi god bude trebala
slika
slika slika
Ness
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ATE13 dana ned kol 24, 2008 11:25 am

Ness je napisao/la: oko planiranja mi nije skoro nitko ni pomagao jer nisu uopće u tom filmu

isto tako i kod mene... :D

Moja je kuma uvijek pitala dal treba nesto pomoci ,mada ona zivi u CH a ja u D, i raspitivala se o cvjecu,dekoraciji i dosla extra da idemo probat vjencanicu,nije mi dala da idem sama ju probat :cerek: i kad smo bili dole isto mi je puno pomogla ...
Al najbitnije u svemu tome jeste, da je na dan vjencanja bila NAJBOLJA kuma na svijetu...
Bila mi je podrska dok sam drhtala ko prut,dok sam bila ljuta zbog sminke, dok sam plesala i iz koluta mi je ona zica dole izvirila i ona trci iza mene i gura tu zicu opet unutra a mene ovi drugi vuku da plesem a ona cuci iza mene :cerek: :svakacast:
Nadam se da cu joj ja biti upola tolika podrska kao ona meni... :grli:
slika
slika slika
ATE13
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la niriana dana pon ruj 22, 2008 1:52 pm

evo drage moje, mi smo sinoć pitali naše prijatelje hoće li nam biti kumovi, bili su oduševljeni, i na kraju smo se svi četvero grlili i plakali, bilo je jako emotivno...
slika
niriana
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zeljka2905 dana uto ruj 23, 2008 9:33 am

Joj bas lijepo...drago mi je da je tako lijepo ispalo..evo jos ima dobrih ljudi na svijetu :grli: :grli:
zeljka2905

PostPostao/la wildwife dana sri lis 01, 2008 5:20 pm

Evo da se i ja po prvi put uključim. Čitam vas već mjesec dana (otkad me dragi zaprosio), ali nisam imala ništa pametno za reći, uglavnom sam vam samo krala ideje :bravo:
Na temu o kumi se moram priključiti jer se osjećam malo povrijeđeno...ma možda i ne bih trebala, procijenite sami.
U krugu prijatelja-poznanika imam svoju broj 1 prijateljicu, od djetinjstva...plakanje na ramenu, držanje kose dok bljuješ :D i slično.
Vrijeme je letjelo, i ja sam poslije faxa dobila posao u drugom gradu, i onak, a prorijede se kontakti, i dalje se redovno čujemo, ali rjeđe nego prije, ipak su babinjaci održavani redovno :jig:
Ona je prošle godine imala svatove,i budući da je dosta tradicionalno odgojena, za kumu je MORALA uzeti jednu drugu curu (ta cura je par mjeseci ranije imala svatove i pitala prva ovu, i sad onaj GLUPI slavonski običaj-ti meni-ja tebi-čisto da se lova "vrati"). Starci i svi su ju pojeli zbog toga, nazvala me i plakala ko kiša što joj ja nisam kuma...al ja joj to uopće nisam uzela za zlo, hebiga.
Došlo je i moje vrijeme, i meni je bilo logično prvo pitati nju. Bila je oduševljena, presretna, pristala, grlila me...
Međutim, dva sata poslije ona dolazi (opet) sva uplakana i kaže da ne može jer joj MUŽ NE DOZVOLJAVA. On inače mrzi svatove, i ne želi biti kum, i ona je radi mira u kući odustala. Ne znam šta da mislim....znam da ne mulja jer je muž stvarno mrgud koji mrzi izlaske, ali je li to dovoljan razlog... Ma ne znam, malo sam tužna zbog toga :huh:
P.S. Vjenčanje je 22.08.2009. :cheer:
wildwife

PostPostao/la Dani 26 dana čet lis 02, 2008 8:41 am

A joj... Bas mi je zao! A da proba jos malo porazgovarati s njim? :ha: Mislim, ak je to moguce. Mogu misliti kako ti je al opet nije ni njoj lako sigurno. Tesko je kad moras birati i to stvarno nebi trebalo biti tako. Njoj je sigurno vazan taj mir u kuci i potpuno ju razumijem. Al malo mi taj njen muz nije jasan! Kakve veze to ima sto on ne voli svadbe? Ne volim ni ja puno toga pa opet pregrizem jezicinu i napravim!
Neznam kakva je situacija kod njih doma pa nemogu reci kako da postupi. Neznam dali se isplati ici ga uvjeravati... Ti sigurno nebi htjela da se oni posvadjaju oko toga. A neznam, bas zeznuta situacija... :neznamkakoti:
Ja stvarno neznam sta bi rekla da mi muz takvo nesto kaze. Uglavnom, nebi se dobro proveo :palica: al to je zato kaj je moj muz takav pa mu ja neke stvari i mogu rec al nisu svi takvi...

Ajde, drzim ti fige da se to rjesi i da ti na kraju ipak ona bude kuma a njen muz presretan zbog toga! :grli:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Branči dana čet lis 02, 2008 9:05 am

U potpunosti potpisujem ovo što je Dani rekla... pokušaj razgovarati ako se s čovjekom razgovarati da...

samo mi jedna stvar nije jasna, zato jer on ne voli svadbe onda ti neće niti uopće doći na svadbu ili? :huh:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la midva dana čet lis 02, 2008 9:14 am

ja se stalno iznova i ponovo iznenađujem tim muškima i njihovim idejama.....
mom bi to samo jednom palo na pamet nešto takvo reć.... :palica:
nemam potpis
midva
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.