Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: sto ako umjesto kume odaberem kuma??

PostPostao/la Dani 26 dana sri vel 18, 2009 7:35 pm

mishica je napisao/la:Pozdrav!

evo ja sam buduca mladenka,pa me zanima kakva je tradicija po pitanju kumova.
Naime, na svim vjencanjima na kojima sam bila, mladenke su uvijek imale kumu, medutim, ja bih htjela da to bude kum-moj najbolji i najdrazi prijatelj.
Zanima me je li obaveza ž+ž ili se to moze birati ( p.s on nije ozenjen i nema djevojku pa ne moze biti ona umjesto njega). Imamo se namjeru vjencati u crkvi, pa nas zanima ima li itko slicno iskustvo?

Moja frendica je imala kuma i nije imala nikakvih problema... On (kum) sada kaze da on nije kum nego kuma pa mi umremo od smjeha. Bas je simpatican skroz. Mislim da nebi trebala imati problema, pa ipak su oni svjedoci, nije bitno kojeg su spola :D
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la mishica dana sri vel 18, 2009 8:43 pm

hvalaaaa!!

jeee :cheer:
mishica

Re: Odabir kumova, darovi za kumove, dužnosti kumova, problemi..

PostPostao/la Lilla0901 dana pet vel 20, 2009 4:35 pm

Oko biranja kume nisam imala problema...pitala sam frendicu koju znam već 5 godina i super je.
kad god mi nešto treba ili bilo šta ona je tu.... :grli:
samo moj dragi nije bio takve sreće.... :tuzni:
ima frenda kojeg zna od srednje škole i pitao je njega za kuma, on mu je na to rekao "OK".
nakon toga ovaj mu se nije javljao, ak su se vidjeli u gradu bilo je "BOK:BOK".
Nakon dugog razmišljanja i premišljanja moj dragi se predomislio, razgovarao sa tim likom i za kuma uzeo drugog frenda.
nadam se da opet nije pogrješio.... :lovestruck:
22.05.2010 moja jedina ljubav i ja reči će mo sudbonosno DA

slika
Lilla0901

Re: Odabir kumova, dužnosti kumova, problemi...

PostPostao/la kajaa dana uto ožu 24, 2009 12:12 pm

meni je kuma prijateljica s kojom sam se dogovorila prije nekih 15 godina da ćemo biti jedna drugoj kume, prošle godine sam ja njoj bila a sad će ona meni

i na nju uvijek i u svakoj situaciji mogu računati

dragi nije bio baš te sreće jer mu je frend odbio biti kum jer mora sa curom taj dan na svadbu od njene frendice pa ne može doći k nama, a sad najbolje što te svadbe neće uopće biti jer je taj mladoženja nešto zgriješio i on bi sošao k nama, al dobro.

dragi si je uzeo bratića za kuma, s njim se dosta druži i blizu su si i tako
slika
kajaa

PostPostao/la tamy23 dana sri tra 01, 2009 1:36 pm

ja hvala bogu nisam imala nikakvog problema s kumom...odabrala sam frendicu iz srednje koja je ista ja...
kad sam je pitala bila je oduševljena i naravno prihvatila je ponudu objeručke... :grli:
odmah je počela s planovima... :jig:
gdje ćemo se šminkat,kakvu očeš vjenčanicu,kakve ćemo imat frizure itd.
tak da :D
"veži me za sebe usnama,
veži na milijun godina,
veži me jer i tako nemam gdje,
u tvom srcu ja sam zarobljen"
tamy23

PostPostao/la Lilla0901 dana uto tra 28, 2009 6:00 pm

moj dragi nema nažalost sreće u biranju kumova.....trebao je biti jedan pa nije,sada je drugoga izabrao ali ni ovaj baš i nije nešto..
22.05.2010 moja jedina ljubav i ja reči će mo sudbonosno DA

slika
Lilla0901

PostPostao/la Katriona dana uto tra 28, 2009 9:03 pm

Lilla, vi imate još godinu dana do vjenčanja, jel da..? mislim da se ne bi trebali žuriti s kumstvima, stvarno imate još puno vremena..osim toga, ovako rano u planiranju kumovi ništa posebno ne trebaju raditi, čini mi se važnije da vam budu dobri prijatelji.. :ne zna:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la La_LuNa dana uto tra 28, 2009 11:37 pm

eh, kumovi.. :neznamkakoti:

u zadnje vrijeme se sve vis epitam jesmo li dobro izabrali..

oboje smo birali za kumove svoje "najbolje" prijatelje. samo sto su to prijatelji iz djetinjstva.. zivotnim putem prijateljstvo se nekako prorijedilo.. ne znam, njegov kum je jos kolko tolko i okej, vide se, cuju se iako cesto imam osjecaj da ga kum zove samo kad mu treba netko doc pomoc zidat, kad nema s kime na kavu i tak to.. inace ga se ne sjeti, tj zove prvo sve druge..

a moja kuma.. ko klinke smo bile nerazdvojne. nakon srednje skole to se dosta promijenilo.. nismo se nikada posvadjale, jednostavno, zivot otisao dalje svakoj svojim putem.. no, ja nikako nisam mogla pustiti ono obecanje koje smo jedna drugoj dale ko klinke od 17 godina.. da cemo si bit kume.. i unatoc svemu, ona je i dalje osoba koja mi uzasno puno znaci i za koju smatram da je uvelike utjecala na sve ono sto ja danas jesam - jer bila mi je na prvom mjestu u onim najbitnijim godinama odrastanja..

ali sada sam tako tuzna.. i stvarno se pita jesam li pravu osobu odabrala za kumu..
ne znam niti kada smo se uopce zadnji put cule.. ah, da, smsom za uskrs.. al prije toga.. negdje valjda tamo u veljaci kada sam kaparila vjencanicu - kada ona nije bila samnom, jer je imala neke druge planove.. okej, ne ocekujem od kumova da se apsolutno i u svemu angaziraju, da trce s nama okolo i budu odusevljeni svakom sitnicom oko naseg vjencanja. niti bih to trazila od njih. ali ovo mi djeluje potpuno nezainteresirano, posebice s njene strane.. da se mjesecima uopce ne cujemo, nista bas.. mislim, ako si vec prihvatio kumstvo, mogao bi barem ponekad pitati ne jel mladenci trebaju tvoju pomoc, nego barem kako ide, kako teku pripreme, jel sve okej..

ma bas sam si tuzna.. tim vise sto i dalje ne vidim nikoga koga bih radije od nje odabrala za kumu :(

eto, morala sam se malo izjadati..
11. o9. 2oo9.
slika
..Ti Si Mi u Krvi..
La_LuNa

PostPostao/la Tisa-Iskra dana sri tra 29, 2009 6:44 am

Luna - :grli:
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sri tra 29, 2009 9:25 am

Luna, a baš mi je tužna ta tvoja priča, pogotovo završetak. :tuzni:

A da pokušaš nekako spasiti stvar, da joj pošalješ neki šaljivi sms u stilu "Ured za nedostajanje šalje vam sljedeću poruku: Mladenka traži svoju izgubljenu kumu za razgovor i druženje."

Pa možda ženskica shvati da bi se ipak trebala više aktivirati i raspitivati. :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la samo_njegova dana sri tra 29, 2009 9:37 am

Luna, baš mi je žao što ti se to tako događa :( :buket:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Studentica24 dana sri tra 29, 2009 10:53 am

Lunice, slažem se s Branči - ili joj pošalji tako nešto što bi joj dalo do znanja da se malo više aktivira ili je zovni na kavu i reci joj što ti smeta...
Tako će imati priliku da ti kaže zašto se tako ponaša, a inače sam pobornik sređivanja stvari oči u oči...
Normalno je da ne možemo tražiti od kumova da svo svoje slobodno vrijeme poklone nama i detaljima oko našeg vjenčanja, ali ako je moja kuma (studentica koja ima jaaakooo punooo obavezaaa) mogla preći 400 kilometara da bi sa mnom gledala vjenčanice, onda ne mogu naći opravdanje za tvoju kumu...
Sjedni s njom i reci joj sve što te muči, ovako si na iglama i ne uživaš u onome u čemu bi uistinu trebala uživati! :pop: :pop: :pop: :pop: :pop:
:grli: :grli: :grli: :grli: :grli: :grli:
slika
[/url]
Studentica24
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Plavuša_90 dana sri tra 29, 2009 1:10 pm

Branči je napisao/la:A da pokušaš nekako spasiti stvar, da joj pošalješ neki šaljivi sms u stilu "Ured za nedostajanje šalje vam sljedeću poruku: Mladenka traži svoju izgubljenu kumu za razgovor i druženje."

Pa možda ženskica shvati da bi se ipak trebala više aktivirati i raspitivati. :ne zna:

ajme kako slatko :cerek: :cerek: Luna draga,pokušaj ovako,možda ženska skuži :kiss:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Katriona dana sri tra 29, 2009 2:07 pm

Luna, što se mene tiče, Studentica ti je dala isti savjet koji bih ti i ja dala..po meni je isto najbolje otvoreno porazgovarati, reci joj da ti nedostaje i da ti je teško i vidi što se kod nje događa da se tako ponaša..

imala sam i ja istu takvu prijateljicu i obećanje da ćemo si biti kume pa to nije baš najbolje završilo, tako da ako ti je stvarno stalo do vašeg prijateljstva, nemoj žaliti truda i popričaj s njom, bar ćeš znati na čemu si i da si dala sve od sebe.. :grli:
9. 5. 2009.
slikaslika
Katriona
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la La_LuNa dana sri tra 29, 2009 4:53 pm

hvala vam cure..

i meni se brancin prijedlog cini super, najvjerojatnije cu tako i napraviti, da.. kroz neko vrijeme, jos cu malo pricekati, mozda skuzi i sama.. al ne predugo, par dana.. :ha: jer ak nije do sad skuzila.. :(
11. o9. 2oo9.
slika
..Ti Si Mi u Krvi..
La_LuNa

PostPostao/la Tasha dana sri tra 29, 2009 7:22 pm

La_LuNa je napisao/la:hvala vam cure..

i meni se brancin prijedlog cini super, najvjerojatnije cu tako i napraviti, da.. kroz neko vrijeme, jos cu malo pricekati, mozda skuzi i sama.. al ne predugo, par dana.. :ha: jer ak nije do sad skuzila.. :(

Tesko da ce skuziti, ako nije do sada...

Evo moje price...

Frendica i ja smo bile nerazdvojne..ono, non stop smo bile zajedno i onda je ona prvi put nasla decka...i odj.... i mene i sve ostale od sebe..i poprilicno smo se udaljile..ja sam se javljala, ona nije...i onda mi je dopizdilo...nakon 4 godine ju je sutnuo ko staru krpu i malo po malo smo se opet pocele druziti...

Vec tada mi je govorila da cu joj jednog dana biti kuma...prije 2 godine je opet upoznala decka..nitko sretniji od mene kada se to dogodilo...a jos sretnija sam bila kada ju je zaprosio...no, odjednom se opet pocela ponavljati prica kao i s onim prvim deckom..

Ja sam se javljala, ona nije...i onda sam jedan dan dosla do zakljucka da sam jedina budala u svemu tome ja...ona i dalje prica okolo da cu joj ja biti kuma...hm, samo ne uzima u obzir cinjenicu da se nismo vidjele godinu i pol...da se cujemo samo kad su rodjendani i blagdani u pitanju i da sve to nema smisla...

Tako da...ovo je obrnuta situacija..jer sam ja bila ta koja se javljala, a ona je bila ta koja se pritajila...no, to su ti takve osobe..
Tasha
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la samo_njegova dana sri tra 29, 2009 7:35 pm

da, poznata mi je ta situacija..

zato sam ja rekla frendici koju znam od prve godine faksa, znači- punih 6 godina da će mi biti vjenčana kuma, a ja ću njoj biti krsna od prvog djeteta :cheer:
slika

slika
samo_njegova
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sunce dana čet tra 30, 2009 7:15 am

La_LuNa je napisao/la:eh, kumovi.. :neznamkakoti:

ali sada sam tako tuzna.. i stvarno se pita jesam li pravu osobu odabrala za kumu..
ne znam niti kada smo se uopce zadnji put cule.. ah, da, smsom za uskrs.. al prije toga.. negdje valjda tamo u veljaci kada sam kaparila vjencanicu - kada ona nije bila samnom, jer je imala neke druge planove.. okej, ne ocekujem od kumova da se apsolutno i u svemu angaziraju, da trce s nama okolo i budu odusevljeni svakom sitnicom oko naseg vjencanja. niti bih to trazila od njih. ali ovo mi djeluje potpuno nezainteresirano, posebice s njene strane.. da se mjesecima uopce ne cujemo, nista bas.. mislim, ako si vec prihvatio kumstvo, mogao bi barem ponekad pitati ne jel mladenci trebaju tvoju pomoc, nego barem kako ide, kako teku pripreme, jel sve okej..

ma bas sam si tuzna.. tim vise sto i dalje ne vidim nikoga koga bih radije od nje odabrala za kumu :(

eto, morala sam se malo izjadati..

Znam kako se osjecas.Kod mene ti je isto tako slicno bilo.Moja Kuma dosla prije 2 dana moji svatova, a u zadnju minutu za moju sudbenu svadbu.
Prvo ti pise ona meni, ja cu doci 1 nedelju prije, unda pise ja cu docu 1 dan kasnje, pa unda docu 3 dana kasnje, jer da njezin Tata mora jos nesto radi posla i.t.d. Kazem ja njoj, pa di je problem, da ona more prije doci (nije vise dite :-) ).Kaze ona, da nemere.Ajd, ok. Dosla ti je ona unda navakat na moju sudbenu svadbu, poslje toga kaze ona, da mora ici. A mi svi ostali isli jos festati a koga nema KUMA.Ajd jopet ok. Jedan dan prije svadbe smo se dogovorili da dode kod mene ono znas, svi smo kitili kucu, spremali sve, A koga nema???? KUMA ;-) Svak me pita pa di ti je kuma, a ja samo, a nepitaj neznam.
Javi ti se ona meni unda, da je dugo spaval da trba ici pravit nokte i.t.d., malko sam bila razocarana, jer prije nije taka bila.
I da vam sad ispricam....Na dan svadbe smo se dogovorili ukoliko sati da dode...i ko je zakasnija KUMA, nije da je skorz zakasnila, al ono, bilo bi svakome drago da mu kuma prije bude uz tebe.
I unda kad su dosli goste po mene :-) mi izasli, ono, znas Kuma trba bit oko tebe (barem ja tako mislim) pomoc kad ides da ti malo digne vjencanicu da ne padas :-)))) a ona, gleda jel njoj kosa stoji il haljina.....aaaaaaaaaaa....Sorry, al meni bi bilo kao Kuma svedno kako sve stoji, uglavnom da je mlada zadovoljna:-))) Ili?
A na kraju, na moju djevojacku nije bila, jer je morala na rodjendan sa familijom ( a datum djevojacko je vec skoro 1 il pola godinu prije planirano, tako da je moj Datum prvo znala) 100 puta se izvinila i kaze radje bi bila sad na djevojackom nego tu.Kazem ja njoj, pa mogla si, nitko ti nije branija.
Morete misliti kako sam bila ljuta :-) Al rekla sam, to je moj dan i nitko i nista ga nemere pokvariti:-)
A joj, ispricam se ja :-))) Sorry, nadam se da nije bilo dosadno:-)
Mogla bi jos napisati....to cu unda nastaviti :-))))
Zadnja izmjena: Sunce; čet tra 30, 2009 7:55 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Sunce

PostPostao/la Tisa-Iskra dana čet tra 30, 2009 1:12 pm

Jao sunce!
Grozno! Ja bih poludila i otkazala joj kumstvo već na drugu - treću grešku.. jer bih poludila.
slika Ne pitajte za kile - ja sam bootylicious :raspa:
slika
Tisa-Iskra
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana sub svi 02, 2009 10:59 am

Ne kaže se zabadava da je jedina prava dužnost kumova biti uz mladence, a to "biti" podrazumijeva jednu emocionalnu potporu, jer nema veće radosti od toga da kuma dođe prije svih gostiju pa da zajedno sa mladenkom dijeli te slatke trenutke iščekivanja, da zajedno odaberu haljinu prije vječanja, da se čuju oko sitnica vezanih za vjenčanje...
Kumstvo proizlazi iz prijateljstva, a ako ne možeš računati na svoju prijateljicu - kumu u takvim trenucima, na koga ćeš? :ha:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la Plavuša_90 dana sub svi 02, 2009 2:00 pm

Branči je napisao/la:Ne kaže se zabadava da je jedina prava dužnost kumova biti uz mladence, a to "biti" podrazumijeva jednu emocionalnu potporu, jer nema veće radosti od toga da kuma dođe prije svih gostiju pa da zajedno sa mladenkom dijeli te slatke trenutke iščekivanja, da zajedno odaberu haljinu prije vječanja, da se čuju oko sitnica vezanih za vjenčanje...
Kumstvo proizlazi iz prijateljstva, a ako ne možeš računati na svoju prijateljicu - kumu u takvim trenucima, na koga ćeš? :ha:

slažem se u potpunosti. kuma je zato da ti bude podrška,ona cjelu priču prati sa tobom (naravno ukoliko ima mogućnosti) pa je zato i od velikog značenja za mladenku :grli:
Plavuša_90
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la Sunce dana sub svi 02, 2009 9:37 pm

Tisa-Iskra je napisao/la:Jao sunce!
Grozno! Ja bih poludila i otkazala joj kumstvo već na drugu - treću grešku.. jer bih poludila.

A trbala sam.Al bilo je kasno.

A sta je jos bilo, nekoliko puta ti ode ona, kaze eto me odman, dok sam njoj jednom rekla, da bi trbalo da bude uzmene, a ostale ljude je u ta trenutak nisu bas vazne.
Ili sta????? :D
Sunce

PostPostao/la mia_m dana sri svi 06, 2009 9:31 am

mene je moja kuma ugodno iznenadila na kraju..stvarno je bila uz mene i kad sam zivcanila jer su mi rasparali veo i neke slicne sitnice i stvarno je bila super, vesela i pjevala i plesala kao sto je nisam nikad vidila do sada niti kao sto sam ocekivala..tako da na kraju sam stvarno bila zadovoljna sa odabirom
Quand il me prend dans les bras..Il me parle tout bas..Je vois la vie en rose

Plovi plovi mala barka
mia_m
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Cosmo007 dana sri svi 06, 2009 9:36 am

baš mi je drago Mia da si zadovoljna odabirom i da je kuma u potpunosti ispunjavala svoje dužnosti.
Moja buduća kuma je fenomenalna, prepuna ideja i podrške. Jako zainteresirana za sve što joj pričam o vjenčanju... Ma ona je bila jedini mogući izbor i stvarno se pokazuje (iz dana u dan) kao pravi izbor!!! :grli:
What a Wonderful World (http://www.vjencanja-a-z.bloger.hr)
slika
Cosmo007

PostPostao/la Sunce dana čet svi 07, 2009 6:02 am

Bas mi je skroz drago za vas, da ste nasli pravu kumu.
Sunce

Marketing:

PrethodnaSljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.