Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Ponasanje gostiju, dogodovstine i neprilike

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Ponasanje gostiju, dogodovstine i neprilike

PostPostao/la Kaliopa dana uto vel 08, 2011 11:06 pm

Drage moje zanima me Vase misljenje o ponasanju gostiju i njihvo (ne)kulturi u svatovima.

Kako se vi ponasate kao gost, postujete li zelje mladenaca ili volite da bude po vasem?

Moj stav kao gosta je da cu postovati njihove tradicije, muziku, zelje, sta god, cak i ako uopste nisu po mom ukusu jer sam ja pozvana da uvelicam NJIHOV dan. Taj dan je samo njihov i ja sam tu da se uklopim i budem vesela. To je moje misljenje i isto ocekujem i od svojih gostiju jer mi je to kulturno.

Dok rodbina od mog dragog ima neke po meni vrlo cudne manire, i ako se njima nesto ne svidja oni to bojkotuju :shock1: .
A ja nisam pristalica obicaja i u svojim svatovima cemo se drzati onoga sto se nama dopada a ne onoga sto bi oni mislili da treba uraditi.

Jeste li slucajno imale neki incident u svatovima?
slika
slika
Kaliopa

Marketing:

Re: Ponasanje gostiju, dogodovstine i neprilike

PostPostao/la Nessa87 dana čet vel 10, 2011 3:52 am

Ja se uvijek prilagodim i poštujem želje i običaje mladenaca ,takva sam.
Ali sam imala situaciju na svojim svatima koju bi promjenila.
Neki gosti su išli doma oko 22h i mene zaustavili da mi daju poklon i da se pozdrave i zamislite oni pričali sa mnom skoro sat vremena a ja bi plesala i još k tome baš su moji kumovi vjenčani naručili pjesme za nas. To mi je baš bilo žao šta sam propustila.Mogli su se samo pozdraviti i otići,tako bi ja napravila a ne gnajviti maldence s tim.
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la Oluja dana čet vel 10, 2011 9:25 am

mi smo imali incident, di je kolega mog muza, rabio sebi casu od glavu i zasuo muzeka staklom posto ga je taman grlio :neznamkakoti: :neznamkakoti: :neznamkakoti: sve je bilo u redu na kraju, debeli ga je zamolio da se smiri ili ce mu dosvest zenu da ga smiri :lol: :lol: :lol: :lol: malo zatim, zena ga je odvela kuci. :pop:

ja postujem tudje, pa i kad mi se ne svidja. njihov dan- njihove zelje. tako je bilo i na nas dan, gosti su bili super, pa ako im se neke stvari i nisu svidile, nisu to pokazali :raspa:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana čet vel 10, 2011 11:37 am

ja kao gost,mislim da se ponasam pristojno :ne zna:
nisam nikad pravila sranja,penjala se po stolovima (jesam na sestrinoj svadbi na stolici), nisam razbijala
sjecam se kod prijateljice sam bila u svatovima i htjela sam 1 ples otplesati s njom, i onako u prolazu sam joj rekla nek sacuva 1 ples za mene :cerek:
al u svoj toj guzvi nismo,ona bi plesala sa muzem, pa kumovi,roditelji,sestra,brat... i ja se nisam htjela trpati jer sam smatrala da ima vaznijih od mene :kava:

kod nas i nije bilo bas nekih incidenata :ne zna: plesalo se, mladez je bila vesela,mislim da se nesto razbilo al nesjecam se tko
ostala mi je scena u glavi vec pred jutro,netko je razbio casu a konobar je to dosao pocistit i s mopom plesao i to cistio u ritmu :rofl:
kad smo isli platit restoran,kaze sef kako je moja mama razbila prvu casu :lol: :lol:

ono sto je mene zasmetalo je ponasanje oca mog muza,kao da nikad nije bio na svadbi,a i rekli smo mu kak i sta ce biti
no bilo pa proslo :kava:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Kaliopa dana čet vel 10, 2011 12:15 pm

Mi smo imali prepitku oko slatke rakije. Meni je izuzetno ruzno ici od gosta do gosta sa korpom jer imam osecaj da sam ih zvala samo zbog para, i eto sad sam dosla da pokupim harac. :neznamkakoti:
A oni kazu da je njihova strana samo na to navikla i da ako im ne pridjem tako sa rakijom onda nam nece ni dati poklon?! :shock1: :shock1:
Pa ako sam kod nekog dosla i namenila nesto da mu dam ima li veze kako i kada cu to dati?!
Aj nekako se slozim s tim zbog tolikog insistiranja, ali samo za njegove goste, mojima to necu da priredjujem.
Onda posle,kazu kao sta je to ples sa mladom, oni nisu ni culi za to, to nece hteti niko od njihovih. E mislim bas me briga oni imaju svoje, ja imma svoje. Nek sede i cute kad su takvi.

Ali posto ce svatovi biti manji i sve je to bliska rodbina ja se nadam da ce sve proci ok, i da ce bar taj dan moci da ispostuju nase zelje. POsebno strepim sto se tice muzike, jer ja u familiji imam razoraznih nacionalnosti tako da sam muzici rekla da bilo kakve provocirajuce pesme ne dolaze u obzir. I ako ih neko bude trazio, da kazu da je dogovor sa nama da ih nema.
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la Happy Ivy dana čet vel 10, 2011 1:43 pm

Ne bih nazvala incidentom ovo što je bilo, ali ja sam ostala :shock1:
Naime, imali smo nepozvane ljude na svadbi :kava: I to neki prijatelji moje bake, stariji bračni par. Čula sam ja prije svadbe onako po selu kako se oni nadaju da će biti pozvani, ali nisu bili pozvani.
Na svadbi nam negdje oko 22h tako negdje, priđe bratić i pozove nas van jer gosti odlaze i hoće se pozdravit i predat poklon. Mi van a ono - oni! Prvo sam bila u šoku jer ih nisam uopće primjetila na svadbi (bilo 130-ak ljudi i još 10-ak praznih stolaca jer su otkazali neki prekasno - pa su oni samo sjeli)
Mislim si ono - s jedne strane - ko živ ide u svatove bez pozivnice?? s druge strane, 10 ljudi nije došlo, bar su se dvije porcije pojele, a ne bile uzaludno plaćene....
Ali ono što je meni bilo :pljuc: i jedva sam se suzdržala da nešto ne kažem je bilo na odlasku kad je baba meni počela prigovarat kak je muzika jednostavno preglasna, da to nije za stare ljude, da je muzika tiša, oni bi rado još ostali, ali ovako ne mogu, jer je ovo strašno! :neznamkakoti: Samo sam se nasmješila i rekla ! "Aha, aha!"
Meni osobno ne bi na pamet palo nekome govoriti da mi se nešto ne sviđa ako sam nekome došla na vjenčanje! A pogotovo ne na samoj svadbi! Svatko ima svoje ukuse, ali taj dan pripada mladencima. Gosti su tu da uveličaju, a ne da ih sekiraju.

Još me više šlag strefio kad smo dvd dobili i kad sam vidla da si je ovo dvoje staraca sjelo za stol mojim frendovima :neznamkakoti: (a bilo je mjesta recimo i kod drugih "starih" ljudi)
slika slika

12.3.2011.Naš život, naš sav ponos, ljubav naša...
Happy Ivy
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Kaliopa dana čet vel 10, 2011 2:25 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
E za ovako nesto jos nisam cula! Obicno se ti nepozvani, uvrede, ali u svakom slucaju ne dodju. A ovi su legendarni, dosli i jos se zale na muziku :rofl:
slika
slika
Kaliopa

PostPostao/la Reina dana čet vel 10, 2011 2:56 pm

mi smo uvijek jako pristojni na tuđim svadbama.
jedemo i plešemo, družimo se sa ljudima i sl. :cerek:

na našoj svadbi nismo imali incidente, svi su bili veseli i pristojni.
jedna je čaša razbijena zato jer ju netko stavio pored zvučnika, pa je od vibracija pala. :raspa:

ali na svadbi prošle godine... :neznamkakoti:
ajme, meni je to bila noćna mora i jedva sam čekala da odem.

mladenka je pozvala svoje prijateljice koje su još od crkve bile mrtve pijane (jako ženstveno), cerekale su se, prostačile i bile vulgarne cijelo vrijeme u sali.
kum se toliko napio sa svojim prijateljima, da je cijelo vrijeme teturao po sali, razbijao čaše i tanjure, jeo sa tuđih tanjura, pušio (iako nije smio, pa su ga konobari smirivali i tražili da ode van).
zalio je mladu sa šampanjcem za vrijeme slikanja.
naguravao druge goste i također prostačio.

bilo je par ljudi koji su se naroljali još kod mladenke doma.
nisu došli niti u crkvi jer su bili toliko pijani, a nisam ih vidjela niti u sali.

meni je svadba bila koma. :thumbsdown:

uskoro opet idemo na svadbicu, ali mislim da će tu škvadra biti u redu jer su malo stariji i ozbiljniji ljudi.
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la blab dana čet vel 10, 2011 3:18 pm

ivy :lol: :lol: bome, to je onaj trenutak kad neznaš jel bi se smijala ili plakala :rofl: blokada sistema :roll:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana čet vel 10, 2011 7:37 pm

ivy ti tvoji su urnebesni :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
kod nas je inace obicaj da se bace case kad ide zdravica, i kako mlada ide prva meni je to bio totalni crnjak pa sam je bacila tako ta je pukla samo popola :pop: inace se nista na svadbi nije razbilo. cak i ovaj incident koji sam navela- bio je u predvorju a ne u sali tako da je to samo nekolicina vidila, a meni je muzek ispricao to tek naknadno :kava:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Nessa87 dana čet vel 10, 2011 9:36 pm

Oluja ovo da mladenci razbijaju čaše to je i kod nas običaj ali to nema veze s gostima.To je običaj i hotel dozvoljava to čak su i kumovima dali da razbiju.

Happy Ivy :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: nepozvani došli :rofl: :rofl: :rofl: i još se žale :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: mislim da ću dolje pasti. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Mene bi bilo sram,da sam nepozvana a kamoli da se još žalim. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

MI smo imali mali incindent u sali (sad sam se sjetila) od frendice muž je pio rakiju cijeli dan i noć i nemojte pitati kako je izgledao,uglavnom je sve bilo ok,plesao,zabavljao se i zahvaljujući njemu imamo mnogo slika jer je stalno imao aparat u rukama,ali negdje pred jutro kad su mu uzeli rakiju razbio je bocu mineralne,ali se fino pokupio i otišao van iz sale a jedna druga frendica je odma uzela metlu i počistila,ništa strašno u biti.
Ovi od Happy Ivy su nadmašili sve... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nessa87
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la plava_mlada dana pet vel 11, 2011 11:00 am

izgleda da ja uvijek idem na neke show svadbe...
na jednoj, prije par godina, kum se tako nalio, da se ispovraćao u crkvi ured obrada (samo zamislite taj zvuk po mramornom podu?!?!?) :rofl:

a na svadbi lani je mladoženja koji NIKAD ne pije nazdravljao sa vima, ubio se ko majka, završio na hitnoj... tak da smo imali darivanje mladenke :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

bože, nadam se da moja neće imat ovakvih epizoda..
slika
plava_mlada

PostPostao/la lunna dana pet vel 11, 2011 11:14 am

plava mlada pa to je :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1:

ja se nadam da na mojoj nece biti nekih nereda :pop: :pop: :pop:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana pet vel 11, 2011 12:14 pm

plava :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: :shock1: prestrasno :pop: :pop: :pop: :pop:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la vrazichka dana pet vel 11, 2011 2:41 pm

inace mi smo pristojni na svadbama. evo moram priznat da sam poludila i posvadjali smo se na svadbi njegovog brata jer je svima isao na zivce i ja mu to kazem pa on meni da pricam gluposti :izivciran: :izivciran: :izivciran:
vjerujem da drugima nije bilo bas ugodno a bome nije niti meni. no to smo fala bogu rjesili i nadam se da toga vise nece biti. a i bila sam koma cijeli taj dan a morala sam ici. mozda sam i zato bila razdrazljiva vise :ne zna: :ne zna: jos sam ja isla pjeske u stiklama njegovoj mami po tablete u ljekarnu i to dezurnu a njega boli briga :thumbsdown:

a na nasoj svadbi je barjaktar imao bliske susrete sa lusterima. u crkvi skoro zastavom razbio kristalni luster :shock1: :shock1: :shock1: ali nije. ali zato cim smo usli u salu, razbio je jedno rasvjetno tijelo na stropu a pred jutro se ispovracao pod stol :neznamkakoti: :neznamkakoti: :roll: :roll: to mi je bilo koma. dobro da sam ja to vidjela inace bi to stajalo tako.. konobari su ocistili (sva sreca nije tepih nego pločice)
imao je dubokoumne razgovore sa svim svjetlecim objektima :lol: :lol: :lol: :lol:
opcenito sto se svadbi tice, trudimo se drzati protokola kakav je tj. kako mladenci zele. darivanje su neki imali, neki nisu pa se prilagodimo. ako postoji darivanje, cestitanje u pravilu idemo zadnji da se neki pojedinci ne bi uvrijedili "kako smo mi prije njih" da opet u crkvi ima neki red (roditelji naprijed i to..) pa se trudimo i to postivati
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la mala zaggy dana pet vel 11, 2011 5:09 pm

ja se bas nadam da ce biti neki incident, ne sad veeelikih razmjera, nego onak srednji....da imamo u cemu pricat za 30 godina... :raspa:

EDIT: sad sam se sjetila...pricao nam je lik iz benda da se jednom neki pijani rodak popeo na pozornicu i srusio miksetu...ne znam kolko kosta mikseta, ali pretpostavljam da ohohoho-tisuca kuna... e to je uzas..mislim da bi me infarkt strefio...
na svu srecu mikseti nije bilo nista :)
11.06.11.......when love takes over

slika
mala zaggy
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Branči dana čet vel 17, 2011 10:01 pm

Ivy, ovi tvoji (nepozvani) gosti su zaista bili legendarni :lol: :lol:

Ja se baš ne sjećam da sam ikad doživjela neke incidente na vjenčanjima. Ili sam to potisnula? :misli:
Znam da mi je jedan poznanik pričao da je bio kum na svadbi gdje je mladoženja jedva izdržao obred i onda bljuvkio odmah ispred crkve kad su izašli. Onak, baš si je napravio vjenčanje za pamćenje i sebi i ženi. :thumbsdown:

Što se tiče nas, mi se nekako uvijek držio po strani na vjenčanjima. Mislim, po strani od mladenaca.
Nema ono da ćemo ih gnjaviti s nečim i tak, družimo se s drugim gostima, plešemo, ak dođu mladenci plesati s nama, plešemo, al recimo ja nisam tip da se sad idem gurati plesati s nekim mladoženjom iako bi "kao po običaju" mladenka trebala nešto malo otplesati s gostima, a mladoženja s gošćama.
A i nekak si mislim da mladenci taj dan imaju drugog posla što se tiče protokola nego da im se guramo pod nos.

A ovo razbijanje čaša, tanjura u glavu i sl. nisam nikad razumjela, to mi je totalno čobanski. :ne zna:
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la dalmašica dana pet vel 18, 2011 10:57 am

Ivy haha za te goste...pa kako ih nije sram...ja ne bih ni luda došla na svadbu ako nisam pozvana...al opet moglo je i gore biti npr. da nije bilo slobodnih stolica pa da ste morali dodavat još dvije stolice radi tih staraca...a o mom ponašanju na svadbi,,uvijek se ponašam u skladu sa željama i običajima onih na čijoj smo svadbi...a od neugodnosti ...hm na jednoj svadbi je žena koja je sjedila s nama za stol odjednom nestala...i ja to skužila rekla joj mužu a on niš i onda ja i moj dragi išli ju tražit a ona u wc zaključana u kabini u nesvjesti na podu...i naravno zavšila na hitnoj ona a i mi i muž joj...
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dina84 dana čet vel 24, 2011 12:46 am

Ivy ne mogu vjerovati da su došli nepozvani, kod nas se zna dogoditi da dođu nepozvani u svatove ali obučeni kao maškare i budu pola sata dignu atmosferu malo i odu. To je običaj kod nas i to se očekuje, ali da dođe netko nepozvan u svatove kao gost to još nisam čula :neznamkakoti:

Inače se na svadbana ponašam "normalno" kao na nekoj lijepoj intimnoj fešti - druženja, plesanja i tako to, no prošle godine sam zapamtila jednu svadbu i to ne po dobrome.

U 7 mjesecu sam bila kuma na jednoj svadbi u Njemačkoj i nisam se presretna vratila kući. Razumijem ja da je to dan mladenaca ali nikako mi se nije svidjela ta svadba. Prvo pola protokola mi je mlada zaboravila reći ili mi je rekla na sam dan vjenčanja :neznamkakoti: Mislim, vjenčanje je bilo grka i hrvatice mogla mi je reći da će obred biti u dvije vjere, kad sam pitala za šta se moram pripremiti i što da očekujem rečeno mi je sve ko i uvijek. Nije to sve. Došli smo pred salu i imali su prijem ispred, to je trajalo sat vremena (osim što sam bila užasno gladna ništa mi nije smetalo), a onda šok - taman da ćemo ući u salu kad ona meni kaže morat ćeš držati govor :shock1: :shock1: :shock1: Molim??? pa pitala sam te za šta se trebam pripremiti. Još nekako da su samo naši gosti ali bilo je tu i grka i njemaca :shock1: :shock1: (da se razumijemo, nisam ja baš stručnjak u njemačkom). Pregrmila sam i to, jedno 4 puta sam ponovila ljudima da se lijepo zabave i da im hvala kaj su došli,,, ali da sam znala složila bi neki govor. Potrudila sam se biti što ćešće na plesnom podiju i nakon nekog vremena došla je mlada do mene, iako smo u međuvremenu i plesale zajedno i sve, kao daj malo lakše, kaj se tolko pokazuješ i to :huh: Ja ne kontam. Plešem kako plešem - tog mi je trena došlo da presjedim cijelu svadbu, no dobro. Ona je kad me je zvala za kumu znala da sam se dulje vrijeme bavila latino-američkim i standardnim plesovima i znala je kako plešem i to, a i nisam se mogla nešto pokazivati kad nisam imala partnera s kojim bi se pokazivala tako da mi nije to nikako jasno. Fakat sam se trudila da stalno ima ljudi na plesnom podiju, a onda hladan tuš. Ima se tu još svašta pričati ali neću ići u previše detalja.
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la lunna dana čet vel 24, 2011 9:18 am

Dina ovo je stvarno bila neka bridezilla :roll:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Oluja dana čet vel 24, 2011 9:33 am

slazem se sa lunnom, koja luda :jesilud:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la plava_mlada dana čet vel 24, 2011 12:33 pm

:budala: dina, ne mogu vjerovati!!
mislim da je suvišno pitati kako se vaše prijateljstvo nastavilo...
slika
plava_mlada

PostPostao/la dalmašica dana čet vel 24, 2011 7:50 pm

LOca loca loca
slika

24.09.2011. ..ljudima priznajem, a pred Bogom pristajem, da zauvijek s tobom sretna ostanem...

Ona ne zna kada će njen problem biti riješen , ni da li će. Jednog dana , možda , uspjeti će. Možda prije , možda kasnije .Jedino što zna to je da mora da pokuša.To je jedino sto je održava .Ona ne zna zbog čega je baš ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora se boriti.
dalmašica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Dina84 dana pet vel 25, 2011 12:39 am

Ma prijateljstvo se nastavilo, ja sam oprostila :budala: , no prije mjesec dana je bila u Hrvatskoj, inače je njena kuća tu odmah pokraj moje i ajde javila se no iz neznam kojeg razloga nije mogla samnom na kavu :roll: , također mi nije poslala ni dvd ni slike sa svadbe, osim slike nje i dragog koju sam dobila za Božić (mislim da to nije prikladan poklon za Božić :neznamkakoti: ) i kao u kontaktu smo, a ja sam u selu čula da je ona trudna i da neće moći doći na moju svadbu - sad mi je žao što sam opće išla na njenu jer nit sam radila nit sam imala para - uzela sam iz crnog fonda koji i nije bio nešto a ona se nije udostojila meni kao svojoj kumi reći "Hej kumo imam novost trudna sam". Vjerujte mi ta bi me vijest jako razveselila kad bi bila iz njenih usta.

To više nije pravo prijateljstvo, ja bih to sada nazvala možda samo poznanstvo.

Kako lunna kaže prava bridezilla
slika slika
09.07.2011
Dina84

PostPostao/la plava_mlada dana pet vel 25, 2011 12:01 pm

o daaaaa... bridezilla i pol... :neznamkakoti: :neznamkakoti:
slika
plava_mlada

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.