Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska na vjenčanje

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska na vjenčanje

PostPostao/la Branči dana pet lip 25, 2010 3:47 pm

Naravno puni naziv teme bi trebao biti: Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska gostiju na vjenčanje

Evo ponukana temom Pozvani broj vs konačni broj gostiju zanima me koje je po vama pristojno i tolerantno vrijeme da gosti (prije ili poslije primitka pozivnice) jave da neće doći na vjenčanje?

Kako mislite spriječiti - ili ste spriječili - što veći broj "nedefiniranih" dolazaka?

Mi smo mislili na pozivnicu staviti standardan tekst tipa "molimo da do tog i tog datuma potvrdite dolazak" ali bismo možda nadodali i dio "radi rezervacije vašeg mjesta i izrade plana sjedenja". Mislite li da će gosti tada taj tekst uzimati malo ozbiljnije?

Također smo mislili prilikom pozivanja naglasiti da nam svakako jave tko sve dolazi (npr. iz jedne obitelji) baš radi plana sjedenja.

Što mislite bi li to moglo upaliti kod nemarnijih pa da imamo manje ljudi za zivkati i provjeravati, ili općenito ljudi uopće ne doživljavaju taj tekst, a pristojnim smatraju ako se uopće jave bez obzira na rok?

P.S. Za komparacije broj pozvanih i konačni broj odazvanih gostiju postoji ova tema: viewtopic.php?f=33&t=319
Branči
Admin
Admin

Marketing:

Re: Pristojno vrijeme za javljanje (ne)dolaska na vjenčanje

PostPostao/la lunna dana pet lip 25, 2010 3:52 pm

ako ja dobijem pozivnicu javim cca mjesec dana prije da li dolazim ili ne i da li dolazim sama ili sa pratnjom i tako to..
zadnje vrijeme sam primjetila da svi stavljaju na kraju pozivnice nakon prigodnog teksta: molimo da potvrdite dolazak do x.y.2010. na brojeve mobitela xxxxxxx...
Meni je OK to da se napise da se potvrdi dolazak,i ja cu to staviti na kraju teksta...Mislim da je normalno ako je obitelj veca da jave dolaze li svi i ako ne koliko ce ih doci,ali to sam ja i nije svima to normalno..mislim da nemarnim ljudima to nista ne znaci i da ce ih se svejedno trebati zvati i provjeravati :ne zna: da takve ljude nicim ne mozes ponukati da sami jave...
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet lip 25, 2010 3:55 pm

hmmm, realno, po meni je bolje reć pri predaji pozivnice, tako smo i mi radili. jer, neki čitaju kasnije istu, neki ne.
isto tako, nama je bila ta mala "prednost" što imamo dolazak gostiju tjedan prije doma, pa smo računali da će svi gosti svakako stić barem do četvrtka, a u petak smo morali javit broj u salu.
Imali smo možda i sreću da je, mislim, samo jedna obitelj odustala i to su mi rekli u četvrtak, ovi ostali javili na vrijeme.
Mi smo svima rekli "javite nam do utorka" (a trebalo do petka), no eto, ti nam nisu ni do utorka javili (čak ni taktika nam nije upalila, zapravo, isti su mislili doć, al zadnji tren odustali). svi kažu "da, da", a na kraju nikome ni traga ni glasa :neznamkakoti:

eh sad, kako to spriječit kod vas, zaista neznam. po meni najbolje organizirat malo io roditelje, pa da zivkaju tu svoju rodbinu tamo u srijedu, četvrtak, odnosno zadnji dan kad trebate javit u salu. A frendove i ostalo vi sami :D
No, vidim da se i kod vas plaća broj rezerviranih mjesta, pa je možda i pametnije javit mrvu manji broj, pa lako dodaju 5 stolica ako zatreba :ne zna:

što se mene i mm tiče, mi javimo u pristojnom razdoblju da stižemo, zapravo, odmah pri djeljenju pozivnice se izjasnimo da stižemo ukoliko nas nešto ne spriječi, pa pokušamo da isto "ne zasmeta"
tangerina

PostPostao/la Reina dana pet lip 25, 2010 5:22 pm

gle, ono što mladenci smatraju pristojnim vremenom za javljanje da neće neki gosti doći na svadbu, to ti goste uopće ne tangira. :kava:
i mi smo stavili lijepu zamolbu na kraj pozivnice, brojeve telefona i datum do kojeg da nam se jave.
prilikom pozivanja smo ih pitali hoći li doći, tko sve misli doći, neka nam svakako jave dva tjedna ranije i sl. :raspa:

međutim, nitko ti na to nije reagirao, tako da smo mi zvali svakog gosta desetak dana ranije, raspitivali se tko će biti pratnje - tražili smo puna imena i prezimena (nije bilo na popisu nona mira, baka jagoda, mama marija i sl., kum jadranko - svi su imali puno ime i prezime).

ja ti garantiram da ti 90% gostiju neće potvrditi dolazak i to ti ne treba biti nikakva stavka za živciranje. :pop:
samo ih sve lijepo nazovi i neka ti potvrde dolazak - tko sve dolazi, dolaze li k vama doma, u crkvu ili u salu.
tako ćeš biti najsigurnija.
čistokrvna bridezilla koja sve ima pod kontrolom. :D
slika
Reina
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la vrazichka dana pet lip 25, 2010 5:28 pm

kad su nas pozivali uvijek smo potvrdili dolazak odmah i tocan broj koliko nas dolazi. jedino kad je m.kum imao svadbu i ja sam trebala ici ali sam u subotu ujutro dobila "potrcko" pa sam dosla tek iza 11 navecer u salu, ali sam na kraju dosla. isto to ocekujem od gostiju. iako znam da tako nece biti.
mi smo isto usmeno rekli ali znam da cu morat nazivat jer je takva kultura naseg naroda. :roll: i nismo nista pisali na pozivnice jer mislim da nema smisla a brojeve mobitela prije ce oni nac u mobitelu nego pozivnicu :pop:
svakako cu nazivat onaj najgori zadnji tjedan (moramo u sali rec u cetvrtak tocan broj)
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la maybelline dana pet lip 25, 2010 5:47 pm

Takoder sam napisala u pozivnicu,a i kad budemo isli zvati cu reci da nam jave dali dolaze ili ne,jer da znamo im rezervirat mjesto
Reci cu i (mojoj strani) da mogi javiti mami.
stavila sam do 25.9 da se jave ,tako da i sama imam jos koji dan da zovem one koji se nece udostojit javit :roll:
a znam da ce ih biti :thumbsdown:

ja konacan broj moram javiti u petak,dan prije svadbe,eto barem mi je to veliki +
pa nemoram puno prije znati tko dolazi

inace mislim da ovisi od restorana do restorana,kad se njima treba javiti konacan broj
ali ovako od strane gostiju mislim da bi bilo u redu da najkasnije se jave 10ak dana prije svatvova
iznimka gdje se u restoran puno prije mora javiti
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Dani 26 dana pet lip 25, 2010 6:11 pm

Ja se nebih slozila s Reinom da ti 90% ljudi nece potvrditi... Ja sam imala svadbu od preko 400 ljudi pa sam zvala samo par njih... Sve ti ovisi o ljudima, a isto mislim kao i cure da ako netko nije sklon tome, da mu napises bilo sta, nece ti se javit :ne zna: Al mislim da su se ljudi vec dosta navikli na to da trebaju javiti... I da, ja sam na pozivnicu pisala da jave 2 tjedna ranije tako da onda ja jos imam vremena nazvati o one koji se nisu javili prije nego idem u restoran reci tocan broj gostiju.
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana pet lip 25, 2010 6:40 pm

mi smo uredno napisali na pozivnicu da molimo da se do tog i tog datuma (10 dana pred vjencanje) izjasne o (ne)dolasku. za divno cudo, vecina ih se i javila :shock1:
a ove ostale smo tjedan dana prije nazvali da kazu konacno - 2 ljudi nam je otpalo svega
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Polesana dana pet lip 25, 2010 8:52 pm

Mi smo napisali neka se bookiraju- prebilježe na našu stranicu i to je ispalo puuun pogodak! :thumbsup:
U Istri nije baš neka tradicija se najavljivati, a kamo li imati označivače mjesta sa točnim imenom, tako da smo ih mi morali "nahuškati".
Rekli smo im da pročitaju našu priču, neka vide podatke o vjenčanju i kako doći do sale, a poslije neka se upišu.
Stavke su bile "Vaše ime i prezime, vaša pratnja, komentar".
A komentare je bilo gušt čitati! :10od10:
Tako da ti ja to svakako preporučam jer su nam se skoro svi preko našeg weba javili jer su bili znatiželjni, a pustili su i točno ime i prezime (pogotovo za one koji nemaju FB :lol: )
Polesana
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Oluja dana pet lip 25, 2010 9:49 pm

mi smo stavili da se jave do 25.9 jer cemo pozivnice sad pocet dilit kad ih dobijemo, a u hotelu su nam rekli da javimo koji dan prije tocan broj (zbrcakana sam pa nisam vishe sigurna koliko dana je zena rekla, al kako hotel ne radi u to vrime, cini mi se da moze i 5 dana prije - mozda je tako i rekla)
sta se nas tice, mi uvik kad dobijemo pozivnicu odmah kazemo idemo li ili ne, a sad kad smo imali slucaj da imamo dvi svadbe na isti dan, javili smo 15 dana ranije da necemo doc. to je bila cista formalnost, jer kad sam primila pozivnicu odma sam rekla da necemo moc, al da cu isto zvat i potvrdit.
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana pon lip 28, 2010 2:29 pm

mi smo u pozivnice nakon teksta stavili i do kada da nam jave(2 tjedna prije vjencanja) ali vec vidim da cu morat i ja zivkat ljude da vidim oceli doci ili ne :izivciran: skoro niko se nije udostoio javit da su dobili pozivnicu tako da ne ocekujem bas ni da ce biti orni za nazvat i potvrdit dolaza/nedolazak..
:izivciran: ja obicno po primitku pozivnice kazem ocu li doc ili ne..jedino ako neznam sigurno ocu li moc kazem da cu javit,al takvih slucajeva jos nisam imala..
u svakom slucaju meni je nekako normalono do 15 dana prije vjencanja da se javi da ili ne...
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zelenooka-007 dana pon lip 28, 2010 2:32 pm

meni bi bilo super da su mi javili do tjedan dana ranije... bilo bi ok čak i 2-3 dana ranije, jer sam u petak ujutro morala javit konačan broj gostiju... i ja javim 105... a navečer mi se sjete doć ljudi i reć da ne dolaze na svadbu... njih 6, zadnji dan... al sam ljuta bila... :izivciran: :izivciran:

ja uvik po primitku pozivnice javim dal dolazimo... može me spriječit jedino neka nenadana situacija... niš više... mislim da me čak ni temperatura nebi spriječila... nakljokaš se tabletama i onda navečer odš malo ranije doma... :D :D :D
slikaslikaslika
zelenooka-007
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la pitura dana pon lip 28, 2010 4:11 pm

meni je isto okej javiti barem tjedan dana ranije tko ce doci i koliko ce doci ljudi iz familije. barem sam ja tako tjedan dana ranije u restoranu slagala menu i raspored sjedenja, a 4 dana prije sam morala reci tocan broj ljudi tako da mi je tjedan dana cisto normalno i pristojno javiti da i se dolazi ili ne. a sto se tice pisanja na pozivnice natpis, mi nismo imali, ali su nam svi javili da stizu ili ne ili su nas oni zvali ili su nam javili preko roditelja. nama je jedino dvoje ljudi otkazalo i to izvan tog roka, ali s razlogom jer je jedan lik muz od zenske koja je rodila na isti dan kad smo se mi zenili, a drugi lik je njezin brat pa mi je bilo logicno to sto su otkazali dan ranije jer je ona dobila trudove i isla roditi bebolinija :cerek:
If people make fun of you, it probably means you’re doing something right.
Nisam ni ja više udavača!!
http://public.fotki.com/piturica
slika
pitura
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la zagorka dana uto lip 29, 2010 6:20 am

kod nas nije pisalo na pozivnicama da jave da li će doći, ali smo ih mi zamolili usmeno jer je to ionako bila obitelj i par prijatelja... i naravno da se dogodilo da me frendica u petak zvala da neće doći jer muž nije mogao dobit slobodnu subotu, ali nismo im zamjerili jer stvarno nisu znali do zadnjega... jedino mi je bilo bezveze kaj smo rekli drugij frendici da ju pišemo za 2 mjesta radi pratnje i ona je znala da pratnja neće bit u sali, ali nije mi rekla prije kad sam ju zvala dal dolaze na vjenčanje... ostali su rekli da dolaze i ako slučajno neće moći da će javiti da ne budu došli...
mislim da nikako ne možete spriječiti da bude par onih koji se nikako neće javiti, bez obzira na molbe i napisano na pozivnici... sve ovisi kakvi su ljudi.
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vucica dana uto lip 29, 2010 11:36 am

Mi isto mislimo stavit na pozivnice određeni datum da nam potvrde...I nadam se da hoće! Al moguće da će biti i onih koji će kao zaboraviti pa će ih trebati zvati.. Samo ne znam koliko ranije da stavim da mi jave dolazak..ja sam mislila možda 20-30 dana prije vjenčanja.. :ne zna: da mogu hotelu reći konačan broj ljudi, da mi ne zaračunaju višak.
slika

Nasmiješite se..jer smijeh je lijek i jer svaki dan bez osmijeha je izgubljen dan.
vucica

PostPostao/la tigerin dana uto lip 29, 2010 11:48 am

ne znam, al mislim da ti je to prerano za 20-30 dana.. nas su recimo u restoranu trazili tjedan dana prije da potvrdimo tocno koliko nas ima
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana uto lip 29, 2010 12:26 pm

dvadesetak dana je definitivno previše, ti možeš okvirno provjerit broj gostiju, te hoteli prijaviš 10ak manje. tada je lakše dodat stolicu viška ako zatreba :mig:
tangerina

PostPostao/la zagorka dana uto lip 29, 2010 12:44 pm

nama su rekli da konačan broj javimo do srijede prije vjenčanja :ne zna: , mislim da je nekih 10-ak dana prije ok za javljanje, dva ili više tjedana je malo pretjerano
i da im nije problem kad je mala svadba ko naša ako bude više ljudi, ali da je problem kad je u pitanju veća svadba da ih prijavite desetak manje, a ljudi ipak dođu :ne zna:
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vucica dana sri lip 30, 2010 4:00 pm

Valjda se bojim da mi se ne zakomplicira što...eto meni je 21.5 vjenčanje i kad onda da otprilike stavim da potvrde gosti dolazak?
slika

Nasmiješite se..jer smijeh je lijek i jer svaki dan bez osmijeha je izgubljen dan.
vucica

PostPostao/la lunna dana sri lip 30, 2010 7:24 pm

vucica je napisao/la:Valjda se bojim da mi se ne zakomplicira što...eto meni je 21.5 vjenčanje i kad onda da otprilike stavim da potvrde gosti dolazak?

ja cu staviti 10-ak dana ranije :ne zna:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la vucica dana sri lip 30, 2010 11:00 pm

A Lunna nisam skužila da si ti odmah iza mene..baš super :cagam: :grli: A tako ću onda i ja..ili mrvicu više.. :ne zna:
slika

vucica

Re: Broj pozvanih gostiju vs. konačni broj gostiju

PostPostao/la osma putnica dana uto kol 03, 2010 7:28 am

nama je trenutno potvrdilo svoj dolazak 69 ljudi od 130 i nesto :neznamkakoti:
a da ne govorim da smo u pozivnici lipo napisali da nam jave do 1.8. i ostavili br mobitela nasih i kucnog telefon.. :neznamkakoti: :neznamkakoti: :izivciran: :izivciran:
Zadnja izmjena: Branči; uto kol 03, 2010 7:46 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: postovi spojeni sa temom o potvrdi dolaska
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana uto kol 03, 2010 7:32 am

A slabo ti ljudi jave hoće li doći ili neće... Uglavnom ih trebaš zvati da vidiš hoće li i koliko će ih doći...
Ja sam stavila da nas obavijeste o dolasku do 10.8., al ću sve zvati da vidim hoće li ili neće dolaziti...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la osma putnica dana uto kol 03, 2010 7:35 am

budem ih ja i zvala..odnosno moji ce zvat nase goste..njegovi njegove :D
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Rally_MO dana uto kol 03, 2010 8:01 am

Naravno, tako će i kod mene biti
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.