Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Pratnje kumovima - uloga na vjenčanju i ostale neodumice

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Pratnje kumovima - uloga na vjenčanju i ostale neodumice

PostPostao/la nix1305 dana pet lip 11, 2010 5:13 pm

...bok, inace ne idem na forume, ali nakon ove svadbe bas me zanimalo koliko sam pogrijesila u svojoj jednoj odluci, a iskreno zanima me kako bi drugi gledali na ovu situaciju u kojoj sam se ja nasla, jer moram priznati iako je vec proslo tjedan dana od toga mene to i dalje kopka "da nisam mozda malo pretjerala"...
uglavnom...prosli vikend-svadba, dragi s kojim sam u vezi vec 8 godina i nesto sitno (od toga zivimo vec 6 godina i nesto sitno zajedno) je kum, a ja naravno pratnja. sve je bilo bas savrseno kod mladozenje,a s druge strane kod mlade je i dalje bilo sve savrseno (naravno ne moram napominjati da je bila prelijepa na njihov dan),al zato kuma-prava babaroga XD...od samog pocetka se znalo da me dragi vodi kao pratnju, a ona je bila bez pratnje...mislim...iskreno bas me boli briga ima li koga ili ne,i zasto si nikog nije povela,ali nakon "predaje mlade" moje "male muke pocinju"...prva scena :) : stojimo vani,naravno pjeva se i treba se stati oko mladenaca,a ona umjesto da stane sa mladine strane ona je stala kraj mog dragog.kako nisam znala di bi ja sam stala pored nje(bilo mi je glupo kraj mlade jer nisam ja kuma),na sto me dragi primio za ruku i reko je da dodem pored njega, a nju je zamolio da se pomakne da ja mogu stati na njeno mjesto da bi ona tek onda osla s mladine strane. druga scena :) : slikanje s mladencima...cist mi je normalno da mladenci imaju slike samo sa kumovima bez pratnji,ali fotograf se odluci da i ja budem na jednoj slici, a kad je kuma to skuzila brze bolje je isla stati do mog dragog(ne znam koja joj je to fora ali dobro)ja sam si stala do mladozenje i meni je bilo dobro :D... scena tri :) : ulazak u salu-cekala sam dragog da uzme nesto iz auta da bi usli unutra(takav je bio dogovor),da bi ona dosla van i zvala ga da se pozuri da trebaju uci unutra(njih dvoje)...e tu mi je zivac vec polako poceo raditi, ali nisam se dala jer sam skuzila da se ona ponasa kao da joj je moj decko pratnja,a da ce se mene kad tad rijesiti XD ...u sali je stol bio napravljen tako da kumovi mogu sjesti sa pratnjom(znaci 6 mjesta)da bi ona krenula na "nasu stranu" i birala stolac do mog decka.kad je konobarica koja je bila zaduzena samo za nas stol shvatila da smo krenule obadvije na istu stranu pitala nas je s koje smo strane dosle kako bi nas uputila di da sjednemo(naravno nju je poslal s mladine strane ,a mene je posjela kraj decka)...no dobro to su mi bile sve sitnice i stvarno nemam naviku ko muha zujati za deckom niti se zelimo osjecam kao da smo vezani pupcanom vrpcom, ali ono najvise kaj me brine jesam li pretjerala dolazi nakon ove moje odluke...kad smo sjeli za stol sinulo mi je da ce nakon plesa mladenaca kumovi morati otvoriti ples,i pozovem ja nju(tada smo jos cekali mladence da udu i da sve to krene) i pitam ju:s kim ces ples otvoriti?a ona meni ni pet ni sest nego-pa sa kumom....e tada mi je bilo dosta,na fino-bezobrazan nacin sam joj rekla da on prvi ples plese samnom,a da cemo njoj naci nekoga sada ko moze s njom :D...iskreno nakon toga sve je prestalo pored nas je nije bas puno bilo,nije se vise gurala medu nas dvoje...i tu sam si malo u dilemi jesam li pretjerala?zaista se nisam gurala u nista,uvijek sam bila u blizini ako sam u necem trebala sudjelovati,ali inace sam se druzila sa svima i draze mi je da plesem i pjevam nego da mi se stalno blica u oci :D napominjem da je moj dragi iz zagreba kao i ja,a svadba je bila u slavoniji i cura je slavonka(da nebi ispalo da moj decko ima nesto s njom),citavo vrijeme je bilo planirano da i pratnja u svemu tome sudjeluje jer je meni osobno čavo reko da budem uz njega(a i mladenci su si tako to planirali)...e sad nadam se nekom komentaru bar da vidim kako bi vi mozda reagirali na mom mjestu,a ako netko ima potrebu da me popljuje necu mu uzeti to za zlo XD
p.s.naravno nemoram napominjati dok smo plesali da mi je dragi reko kako mu je bilo super kako ga nisam dala te me zagrlio najjace i dao najsldu pusu :D
Zadnja izmjena: Branči; pet lip 11, 2010 6:25 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: izdvojeno u novu temu
nix1305

Marketing:

Re: Tko sjedi s mladencima-gdje sjede roditelji i pratnja ku

PostPostao/la Dani 26 dana pet lip 11, 2010 5:21 pm

Nix, svaka cast na zivcima! :grli: I stvarno si se ponijela kao prava dama! Posto sam ja prostakusa, da sam na tvom mjestu i da sam morala gledati kako mi se muzu netko uvaljuje na tako ocit nacin, kuma bi vrlo vjerojatno zavrsila bez ijedne dlake na glavi :kava:
Potpuno te podrzvama i nemislim da si napravila ista lose! Stovise, ti si to tako elegantno odradila! :svakacast: :svakacast: :svakacast: I mladenci mogu biti sretni sto si bas ti bila na tom mjestu jer da se nasla jedna slicna kumi, bilo bi tu svega!
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la ribica08 dana pet lip 11, 2010 5:22 pm

hm hm ja mislim da je u dosta situacija kuma pretjerala... izgleda mi kao da se i nabacivala tvom decku jer se odmah gurala kraj njega... a dobro znamo gdje ko sjedi... a sto se tice prvog plesa... mislim da si je trebala pustiti da otvore taj ples ako je dogovoreno da plesu mladenci pa kum i kuma al ako to nije bilo dogovoreno onda se nista ne trebas brinuti... :thumbsup:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la nix1305 dana pet lip 11, 2010 5:28 pm

...sad kad bolje razmislim zaista nije bilo dogovoreno ko s kime plese,a nevolim se za bezveze zamjeriti ljudima a njamnaje da mladencima unistim dan zato kaj me kuma skoro dovela do ludila :D a bas zato kaj sam cula vise kombinacija oko tih pratnji i kumava i tog plesam isla sam viditi kaj i drugi misle o tome i nakon samo vasa dva posta vec se bolje osjecam ;) hvala vam :D
nix1305

PostPostao/la CandyBaby dana pet lip 11, 2010 5:30 pm

Evo ti i treći :mig:
Dobro si napravila, da sam ja bila tamo - ne bi prošlo tako elegantno :lol:
8. 10. 2010. Feels like I'm on the way back where I belong...
slika
CandyBaby
Junior savjetnica
Junior savjetnica

PostPostao/la tangerina dana pet lip 11, 2010 5:39 pm

hmmm ja sam ovo pomno pročitala i dapače, uopće ne mislim da si luda :zubo:

mislim, neznam točno koliko se gore u hrvatskoj cijene pratnje, no zaista smatram da se nije stalno morala gurkat kraj kuma. na kraju krajeva, njezino je da bude uz mladence i njima "pomogne" a ne kumu :lol:

s obzirom da je tema o sjedenju u sali, smatram da je zaista ružno od nje što je uopće pomislila da bi sjela kraj tvog dečka, mislim, da ima imalo pameti u glavi, ljudi bi nakon toga pomislili da si ti kuma :ne zna: :roll:
tako da, no sikiriki, očito ženska ima nekih problema :thumbsup:
tangerina

PostPostao/la tigerin dana pet lip 11, 2010 5:47 pm

nista ti nisi pretjerala, jos je ona dobro i prosla! ja recimo ne bih imala nimalo finoce za takav bezobrazluk, a opet svaka ti cast da drzanju jer si ispala dama
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Sue0204 dana pet lip 11, 2010 5:48 pm

Nix definitivno nisi pretjerala! Svaka ti čast da si uopće ostala tak skulirana! :svakacast: :svakacast:
Da sam bila na tvom mjestu ne znam baš kak bi to ponijela!
Luda sam kad vidim tak nešto, ali opet znaš i sam da ima takvih ljudi poput dotične kume! :thumbsdown:
zato ništa se ti ne brini, nisi pretjerala ni najmanje! :cerek:
slika
slika
Sue0204
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la maybelline dana pet lip 11, 2010 5:59 pm

ja ako slavvonka cu se malo osvrnuti na ovo sto je blab rekla
Kod nas je pratnja gotovo kao i kum/a :thumbsup:
uvijek sjede sa mladencima za stolim,plesu taj ples,a kako s ekdo nas skida i veo(ili st avec bude u kosi) to je inace zadatak kume,ali i pratnja od kuma uvijek bude tu :D

Tako da draga nisi ti nista krivo napravila,zenskica si je zabrijala nest u glavi :jesilud:
jos je i dobro prosla
bome bih ju i ja oprala postenski :kava:

vidila je da kum ima curu uz sebe ,a vjerovatno je i od prije to znala,tako da si je mogla pitati nekog frenda,brata,bratica... za pratnju
osim ako nije neka balavica :lol: :lol:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la nix1305 dana pet lip 11, 2010 6:08 pm

...pratnja ko pratnja ja mislim da se bas nis ne cijeni XD ali zgodno je u tim trenucima kad kumujes imati nekoga :D i ja sam bila kuma a dragi mi je bio pratnja i iako nismo jos vijencani roditelji tih mladenaca mog dragog zovu kumom...:D pitam se dali je to zato kaj mozda smatraju da smo vec jednom nogom u "braku" :D bilo kako bilo i ja sam sad ponosna na sebe kaj je doticna "kuma guracica" prezivila to sto nisam poludila :cheer:
nix1305

PostPostao/la nix1305 dana pet lip 11, 2010 6:20 pm

maybelline....ali to je ono najgore jer svi smo tu istih godina cak sam ja starija od njih svih nekih godinu dana (a tek mi je 28 :D ) i ne mislim da je to neka velika razlika...ali ko zna kaj se u njenom mentalnom sklopu pobrkalo,al da ga je zenskica zabrljala to je sigurno... :budala:
nix1305

Re: Pratnje kumovima - uloga na vjenčanju i ostale neodumice

PostPostao/la Branči dana pet lip 11, 2010 6:33 pm

Mislim da je prvenstveno bila dužnost mladenaca da odrede što i kako će biti na vjenčanju, u ovom slučaju mladenke.

Znači ako su već odlučili da će ići prvi ples sa kumovima tradicionalno, mlada je trebala sa svojom kumom unaprijed dogovoriti što i kako će to ići - jel će plesati kum i kuma zajedno ili sa svojim pratnjama tj. da kuma unaprijed ima nekoga s kime će otplesati taj ples. Ono, ne poznaju se od jučer.

Običaji su svuda drukčiji, a po ovome vidim da njima nije bilo posebno bitno da su kumovi izdvojeni (samim time što je bilo mjesta i za pratnju za stolom), znači apsolutno nije bilo potrebe da se ona svuda gura kod kuma i izbacuje tebe.

Mislim da se ona vjerojatno osjećala malo ugroženo jer nema nikog, pa je htjela stvoriti dojam da je s njim ili da niti on nema nikog. U svakom slučaju baš blesavo od nje. :D
Branči
Admin
Admin

PostPostao/la lunna dana pet lip 11, 2010 6:35 pm

nix ti si jos skulirana bila :svakacast: :svakacast:
ja bi joj kosu pocupala i poslala je u rodno mjesto :izivciran:
zenska je ocito :jesilud:
slika
lunna
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la nix1305 dana pet lip 11, 2010 7:15 pm

istina je da slavonci drze do toga da je pratnja isto sto i kum odnosno kuma...jer su mene zadnjih mjesec dana sve njegove sestricne zezale kao cujemo da kumujes,i kak si kuma ali nije to to,dragi se potpiso ne ja :D ja mislim da sam ja svoju ulogu cist ok odradila sad kad sam vidila vase komentare :loveflag: i u potpunosti se slazem da se kuma mozda malo ugrozeno osjecala ali Boze moj znala je di ide i da se danas rijetko kam ide bez pratnje(kaze meni moj dragi vidi kume nezna vise koga bi uganjala za ples XD )...a kaj se tice rasporeda sjedenja i svega, da su mi rekli da sjedim u kuhinji sa kuharicama ja bi sjedila i meni nis nebi falilo....dapace cak bi uzicala koju mrkvicu vise za sos i meso :rofl: da,i kad smo isli po mladu i kad je svadba zavrsila ja sam rekla nek se kuma vozi s njima u autu jer mi bas bilo glupo da ona ide s drugim autom, ali mlada je rekla ne tak da sam i to ja odradila :D
nix1305

PostPostao/la Lia dana pet lip 11, 2010 7:20 pm

Evo mene baba roge :zubo: Kontra svih. Ali svak ima pravo na svoje mišljenje pa me nećete udavit :zubo:

Ka šta je Branči rekla, prije svega, mladenci su trebali biti ti koji će odrediti kako i što.

Mislim da se kuma nije nabacivala dragom. Ona je jednostavno mislila da je njena dužnost da bude uz kuma i mladence. Možda njoj cavo nije rekao da ne treba i mislila je da je to ok ko što bi ja mislila jer je u nas to normalno. Pratnja nekada mora ostat po strani koliko god nezgodno bilo. Ja sam bila kuma ima tjedan dan i moj muž i kumova žena su ponekad morali ostat sa strane. Kod fotografiranja skoro stalno osim kad smo se svi zajedno fotografirali. Ja sam stalno bila kraj kuma i da me je njegova žena gledala ispod oka ja bi je u čudu gledala. On taj dan ima svoju ulogu, kao što sam je ja imala. I ostavljala sam dragoga što je moguće manje samoga da se ne osjeca neugodno jer bi se i ja osjecala, ali prije svaga sam morala biti fer prema mladencima i napraviti šta se od mene tražilo.
Kod nas prvi ples uvijek kum i kuma plešu zajedno. Di god i kad god sam bila. Nigdje drugačije vidjela nisam. Kod vas može biti i drugačije.
Da me netko ispraši radi toga šta ja sa kumom plešem prvi ples, ne bi mu ostala dužna prašenja. Sorry, ali tako je.
Eto. Samo sam tila reci da je kuma to možda gledala na drugačiji način. Ne mislim da se nabacivala. A i da je, za prvi ples je nisi trebala isprašit.
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la tangerina dana pet lip 11, 2010 7:38 pm

Lorelai je napisao/la:Evo mene baba roge :zubo: Kontra svih. Ali svak ima pravo na svoje mišljenje pa me nećete udavit :zubo:

Ka šta je Branči rekla, prije svega, mladenci su trebali biti ti koji će odrediti kako i što.

Mislim da se kuma nije nabacivala dragom. Ona je jednostavno mislila da je njena dužnost da bude uz kuma i mladence. Možda njoj cavo nije rekao da ne treba i mislila je da je to ok ko što bi ja mislila jer je u nas to normalno. Pratnja nekada mora ostat po strani koliko god nezgodno bilo. Ja sam bila kuma ima tjedan dan i moj muž i kumova žena su ponekad morali ostat sa strane. Kod fotografiranja skoro stalno osim kad smo se svi zajedno fotografirali. Ja sam stalno bila kraj kuma i da me je njegova žena gledala ispod oka ja bi je u čudu gledala. On taj dan ima svoju ulogu, kao što sam je ja imala. I ostavljala sam dragoga što je moguće manje samoga da se ne osjeca neugodno jer bi se i ja osjecala, ali prije svaga sam morala biti fer prema mladencima i napraviti šta se od mene tražilo.
Kod nas prvi ples uvijek kum i kuma plešu zajedno. Di god i kad god sam bila. Nigdje drugačije vidjela nisam. Kod vas može biti i drugačije.
Da me netko ispraši radi toga šta ja sa kumom plešem prvi ples, ne bi mu ostala dužna prašenja. Sorry, ali tako je.
Eto. Samo sam tila reci da je kuma to možda gledala na drugačiji način. Ne mislim da se nabacivala. A i da je, za prvi ples je nisi trebala isprašit.

ja ću ovo potpisat, ali samo u slučaju da je to običaj ili da su tako mladenci htjeli, u slučaju ovog tu problema, mislim da curka nije loše postupila, već kuma :ne zna: osim možda u slučaju prvog plesa, ali ne mogu se petljat, kad neznam kako to ide (kod nas su kumovi sami plesali, a pratnje zajedno :zubo: al kasnije, kad i svi gosti)

kod nas se zna da su komovi kumovi i nema nikakve pratnje kao kuma. jeste da smo mi bili "ljudi" i zaista poštivali i pratnju, pa smo im tako dali i da se voze u našem autu (dakle, kum i kuma i pratnja im), da sjede za našim stolom, al prvi ples odrađuju kumovi , u crkvi su kumovi, na slikanju su kumovi, na zdravici također.
no, to se kod nas smatra pod normalno, a i ja sam im napomenula da ćemo ih gledat da ne budu zakinuti, no da neke stvari ostanu po strani, jer su ipak samo pratnja :ne zna:
zato mislim da je i u mladencima i organizaciji jedan veliki nedostatak u ovom slučaju. isto tako, neznam jel su upoznali kumove prije svadbe, mi svakako jesmo, da ne bi bilo kasnije da se taj dan nezna što i kako. :D
tangerina

PostPostao/la vrazichka dana pet lip 11, 2010 9:34 pm

ja takodjer potpisujem da si ju otprasila i ako su obicaji takvi kod vas (u zagrebu je slicno) nema se sto ona petljat. vama morskim damama je to cudno i kumovi imaju drugacije uloge tj imaju iste ali se kod nas i pratnja kumova gleda kao kum ili kuma. tako da s obje strane imas kumove. obicaji su razliciti ali u toj situaciji je i mladenka mogla nesto primjetit pa reagirat :ne zna: :ne zna: objasnit tebi ili njoj da jedna popusti. ali moje misljenje je i dalje isto, ako su takvi obicaji i ako se nista nije reklo onda se tako i primjenjuje :kava:
slika slika slika
slika
vrazichka
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la zagorka dana pet lip 11, 2010 9:37 pm

nix skidam ti kapu na mirnoći, ja bi joj oči iskopala :lol: :lol: :lol:
mislim da je to trebalo bit unaprijed riješeno, na jednoj svadbi je frendica sama kumovala i onda su joj mladenci našli nekog frenda da s njim otpleše taj prvi ples (naprijed je znala s kim će to odradit), a na drugoj svadbi di smo bili kumovi kuma je bila sama i našla si je sama s kim će plesat, moj dragi je bio kum i plesao je sa mnom :ne zna:
e da, i da, i ja imam slučaj da me roditelji od tog dečka kojem je dragi bio kum zovu kumica (iako smo onda kratko još bili u vezi :lol: )
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet lip 11, 2010 9:41 pm

Lorelai je napisao/la:Evo mene baba roge :zubo: Kontra svih. Ali svak ima pravo na svoje mišljenje pa me nećete udavit :zubo:

Ja bi i tebe sprasila :raspa: :lol: :lol: :lol:

No, salu na stranu!
Ona je bila kuma mladenki a ne kumu i nema se ona sta gurkat sjedit do njega jer se jako dobro zna gdje sjedi kum a gdje kuma! Imali pratnju ili ne! Kuma uvijek sjedi do mlade a kum do mladozenje, ili grijesim? :o Nadalje, to sto je ona mislila plesat sa kumom, podrzavam iskljucivo ako je takav obicaj, a ona se ocito nije ni potrudila pitati mladence o tome, kako i sta na svadbi! Ja osobno bi pitala i pricala sa mladom o tome, ako sam joj kuma, onda ocito mogu s njom pricati o takvim stvarima. :ne zna:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la maybelline dana pet lip 11, 2010 9:48 pm

ja bum stavila nase kumove da plesu zajedno :lol: :lol: :lol:
ajme vec vidim scenu :rofl: :rofl:

salu na stranu,
moj kum bude to obavio sa svojom curom,a kum od S, ako si dotad nepribavi neku ljepoticu :cerek: ,bude otpleso s mojom kolegicom koja ce biti djeverusa
dala bih ja kumu da bira al kad nikoga nepozna, pa cu ja to onda ovako rijesit,a znam da kolegivi nece biti problem

u svakom slucaju u tako situacijama di jedno nema pratnju mislim da je dobro prije s mladencima popricat o tome
pogotovo ako ides u svatove koji nisu u tvom kraju,ali i opcenito

i da nije se ona imala sta gurat sjedit s kumom,kako Dani kaze,zna sa kako kumovi sjede :thumbsup:
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Oluja dana pet lip 11, 2010 10:25 pm

stvarno od te kume nije u redu da se svagdi gurala kraj kuma, slazem se sa drugim curama, al i sa Lori, jer kod nas kumovi plesu zajedno iza mladenaca a ne sa svojim pratnjama. :kava: moji nemaju pratnju pa se ne moram brinit da ce bit scena :cerek:
a ti nix si joj super objasnila. :svakacast: :svakacast: :svakacast:
Oluja
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la Lia dana pet lip 11, 2010 10:26 pm

Opasne ste vi cure. Dobro da sam živu glavu u Zg-u izvukla :lol: :lol: :lol:
Šalu na stranu.
Kad sam sve pročitala došla sam do zaključka da su definitivno mladenci napravili ogroman propust. Prvo, s obzirom da kuma nije imala pratnju trebali su odredit kako će se uci u salu, tko s kim. Drugo, trebali su odredit tko će s kim plesat. Ili su trebali kuma upozorit da ulazi i pleše s kumom, ili kumu da si nađe nekoga da uđe i otpleše s njom.
Za sjednje, kuma je valjda i prije mogla vidit kako se sidi na vjenčanjima pa joj tu ide minus.
U svakom slučaju, mislim da nix nije trebala oprat kumu za ples jer ni sama ona ne zna kako su mladenci to bili zamislil. Kum i kuma su trebali pitat mladence kad ih ovi već nisu upozorili.
Tu vidim hrpu propusta sa svih strana :zubo:
slika
Ne znamo što se krije u osobi do nas, zašto se tako ponaša, zašto je takva, ali znamo da ni nama nije lako kad nas drugi ne razumije...
Neke stvari je teško staviti u riječi, ali ako ljubiš i prihvaćaš drugoga, riječi su suvišne, srce samo govori.
Lia
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la zagorka dana pet lip 11, 2010 10:32 pm

lori ti si ko neki inspektor, još ćeš i kaznu mladencima poslat :lol: :lol: :lol:
šalu na stranu, slažem se, mladenci su zaboravili i to odredit... nisu moralo ko zna koliko unaprijed, ali opet. ja na frendičinoj svadbi nisam znala da kao kuma ulazim s kumom od mladenca u crkvu (bez obzira kaj smo oboje imali pratnje) i da stojimo sami bez pratnje u crkvi (u naoj crkvi je svejedno). ali me moja frnedica pozvala prije nego što smo svi ušli i lijepo smo se dogovorili tko s kim ide unutra i kak bude to izgledalo... nije mi bilo baš previše drago jer je dragi išao sam, ali mi je bilo drago da su mi rekli lijepo kaj od mene očekuju i na tome im hvala!
you're the wind that's underneath my wings - I belong to you, you belong to me... 19.06.2010. :lovestruck:
slikaslika
I'm at the borderline of my faith, I'm at the hinterland of my devotion,
In the frontline of this battle of mine...But I'm still alive
zagorka
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la Dani 26 dana pet lip 11, 2010 10:33 pm

Lorelai je napisao/la:Opasne ste vi cure. Dobro da sam živu glavu u Zg-u izvukla :lol: :lol: :lol:
Šalu na stranu.
Kad sam sve pročitala došla sam do zaključka da su definitivno mladenci napravili ogroman propust. Prvo, s obzirom da kuma nije imala pratnju trebali su odredit kako će se uci u salu, tko s kim. Drugo, trebali su odredit tko će s kim plesat. Ili su trebali kuma upozorit da ulazi i pleše s kumom, ili kumu da si nađe nekoga da uđe i otpleše s njom.
Za sjednje, kuma je valjda i prije mogla vidit kako se sidi na vjenčanjima pa joj tu ide minus.
U svakom slučaju, mislim da nix nije trebala oprat kumu za ples jer ni sama ona ne zna kako su mladenci to bili zamislil. Kum i kuma su trebali pitat mladence kad ih ovi već nisu upozorili.
Tu vidim hrpu propusta sa svih strana :zubo:

Ma nebi mi tebe :grli:
Uglavnom, ja mislim da je propust na kumovima... Mladenci su neuracunjljivi taj dan :lol: :lol: :lol:
03.05.2008...
slika
slika
slika
Dani 26
Senior savjetnica
Senior savjetnica

PostPostao/la tigerin dana pet lip 11, 2010 10:37 pm

uglavnom, ako je moj muz ili decko, voteva, kum na svadbi a ja njegova pratnja, dok sam ja ziva i zdrava nema mene tko sta mjenjati u nikakvoj ulozi.. :amen:
slika slika
07.05.2010.tiha noc je, moje zlato spava...13.02.2010. mnogo znacis za moj zivot

slika
tigerin
Super forumašica
Super forumašica

Marketing:

Sljedeća

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.