Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Tko sjedi s mladencima-gdje sjede roditelji i pratnja kumova

Što darovati mladencima, koliko članova jedne obitelji pozvati odnosno dovesti, smještaj gostiju, obveze, darivanja i očekivanja od kumova, djevera i djeveruša...

Re: Tko sjedi s mladencima-gdje sjede roditelji i pratnja ku

PostPostao/la slatkica:) dana sri svi 23, 2012 1:42 pm

Rally_MO je napisao/la:Koliko god netko ne voli plesati, to mu je jedna od zadaća... To je kao da kažeš kako ti dragi ne voli plesati, tako da uopće nećete imati prvi ples, ili muzike u svatovima :ne zna: :ne zna: :ne zna:
lunna je napisao/la:slazem se..moja kuma nije imala pratnju,zato su plesali ona i kum,a moj brat je plesao sa kumovom curom kad su nam se gosti pridruzili u plesu...
bez obzira koliko on nije za ples ipak je kum :ne zna:

:pop: :pop: :pop: :pop:

ja želim da svi uživaju u svadbi. i ako je kumu tlaka plesat pa neću ga tjerat. isto tako je običaj da kum drži govor. naš neće.
slika
slatkica:)
Udana forumašica
Udana forumašica

Marketing:

PostPostao/la blab dana sri svi 23, 2012 8:58 pm

u biti, imaš i pravo :thumbsup: svatko naštima kako mu paše :thumbsup:
da je lijepo vidjeti, jeste. osobno, nekako volim još jednom to "predstavljanje" tko je tko, pa zaplešu mladenci, predstave se kumovi i roditelji i nastavak večeri je u hodu :thumbsup:
ali dobro, ne želiš i točka. držim fige da sve ispadne kako si namislila i naravno, da ne požališ :mig:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la Rally_MO dana čet svi 24, 2012 7:20 am

Mi smo skros zaboravili na govor, trebali su ga držat kum i kuma... Al nije nitko skonto :D :D :D (pogotovo njih dvoje :lol: )...
Slatkice, meni se čini da si ti razočarana malo u kuma pa da ti je zbog toga svejedno hoće li plesati ili neće :ne zna: :ne zna: :ne zna: Meni je glupo to da on ne želi plesati, ja da sam kum nekom plesala bih i na nosilima, radi mladenaca jer je to njihova večer...
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la slatkica:) dana čet svi 24, 2012 9:32 am

Rally_MO je napisao/la:Mi smo skros zaboravili na govor, trebali su ga držat kum i kuma... Al nije nitko skonto :D :D :D (pogotovo njih dvoje :lol: )...
Slatkice, meni se čini da si ti razočarana malo u kuma pa da ti je zbog toga svejedno hoće li plesati ili neće :ne zna: :ne zna: :ne zna: Meni je glupo to da on ne želi plesati, ja da sam kum nekom plesala bih i na nosilima, radi mladenaca jer je to njihova večer...

malo i jesam :mig:
ali ipak nije da ću ga tjerat kad nije on taj tip.

sve u svemu,vidjet ćemo s njim :D
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la blab dana čet svi 24, 2012 10:13 am

u svakom slučaju, držite se teme curke :mig:
slika
blab
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la cina dana uto lip 12, 2012 2:03 pm

za nasim stolom ce sjediti samo kumovi i pratnja..
roditelji za prvi najblizi stol..sad ne znam dal da svoje stavim s njegovima ili da ih odvajam jer nisu si nesto prebliski, ustvari vidjeli su se samo jednom..koliko kontam vidjet ce se jos eventualno jednom do svatova

bojim se da ce oko takvih nekih stvari doci do komplikacija :neznamkakoti:
slika
cina

PostPostao/la zekonja2312 dana uto lip 12, 2012 2:11 pm

kod nas su roditelji sjedili odvojeno, svaki sa svojima, ali stol do stola :thumbsup:
i bilo im je supeeer :10od10:
slika

slika
zekonja2312
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la cimetina dana uto lip 12, 2012 2:30 pm

Za našim stolom kumovi i pratnja, a roditelji skupa s bakama. Odlučili smo da je tako najbolje. Valjda im neće biti loše, slažu se dobro za ova dva puta što su se vidjeli.
slika
cimetina

PostPostao/la slatkica:) dana uto lip 12, 2012 3:23 pm

mi smo finiširali raspored sjedenja i stavili smo roditelje zajedno za stol broj 1 :D
pitali smo ih oće bit skupa ili odvojeno i jedni i drugi su rekli da bi bili skupa :thumbsup:
slika
Udana forumašica
Udana forumašica

PostPostao/la maybelline dana uto lip 12, 2012 3:49 pm

cina je napisao/la:za nasim stolom ce sjediti samo kumovi i pratnja..
roditelji za prvi najblizi stol..sad ne znam dal da svoje stavim s njegovima ili da ih odvajam jer nisu si nesto prebliski, ustvari vidjeli su se samo jednom..koliko kontam vidjet ce se jos eventualno jednom do svatova

neznam kakav vam je raspored stolova
ja ih nebi stavila zajedno
ako imate mogucnost da mozete staviti ljevo i desno stolove od vaseg to bi bilo super :thumbsup:
ovako smo mi imali
slika
samo mislim da je bilo 24 mjesta za jednim stolom :misli:
tako da su uz roditelej tu sjedili braca i sestre sa obiteljima,i najbliza obitelj,bake,ujak,stric...
somewhere over the rainbow
maybelline
Moderatorica
Moderatorica

PostPostao/la osma putnica dana uto lip 12, 2012 8:01 pm

ako se bas neznaju i nedruze bolje odvojeno za prve stolove do vaseg..
Kod nas su sjedili odvojeno stol do stola ispred naseg
slikaslika
slika
osma putnica
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la ribica08 dana uto lip 12, 2012 9:48 pm

cina je napisao/la:za nasim stolom ce sjediti samo kumovi i pratnja..

probajte ih pitati dal bi sjedili zajdno.. ali da ne dode do neugodnosti ili neznam sto stavi ti svoje sa svojim gostima a njegove s njegovim.. ako se budu htjeli druzit naci ce za to mjesta... :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la cina dana sri lip 13, 2012 9:08 am

mozda onda najbolje da ih odvojim..moram se konzultirat s njim

imat cemo ovalne stolove za koje stane 7,8 ili 9 osoba..ni manje ni vise

e imam osjecaj da cu izluditi, toliko se brinem hoce li svima odgovarati ono sto mi odlucimo, zbog svega se sekiram, razmisljam, kombiniram :izivciran:
slika
cina

PostPostao/la ribica08 dana sri lip 13, 2012 9:41 am

ne valja ti toliko oko toga glavu razbijati.. ti slozi kako ti mislis da moze proci i kako bi htjela i tocka.. kom ne odgovara nek napusti svadbu... pa znas da nikad nece svakom biti savrseno ali opet tvoja je svadba i svatko kom je stalo do tebe nema pravo prigovarati vec se taj dan veseliti s tobom.. tko gdje sjedi su sitnice koje su manje bitne... :mig:
slikaslika
slika
ribica08
Super forumašica
Super forumašica

PostPostao/la sunqueen dana sri lip 13, 2012 10:50 am

ribica08 je napisao/la:ne valja ti toliko oko toga glavu razbijati.. ti slozi kako ti mislis da moze proci i kako bi htjela i tocka.. kom ne odgovara nek napusti svadbu... pa znas da nikad nece svakom biti savrseno ali opet tvoja je svadba i svatko kom je stalo do tebe nema pravo prigovarati vec se taj dan veseliti s tobom.. tko gdje sjedi su sitnice koje su manje bitne... :mig:

:pop: :pop: :pop: :pop: :pop:
slika

"Voljeti nekog, znači pristati da ostariš sa njim!"
Albert Camus
sunqueen

PostPostao/la cimetina dana sri lip 13, 2012 11:45 am

cina je napisao/la:mozda onda najbolje da ih odvojim..moram se konzultirat s njim

imat cemo ovalne stolove za koje stane 7,8 ili 9 osoba..ni manje ni vise

e imam osjecaj da cu izluditi, toliko se brinem hoce li svima odgovarati ono sto mi odlucimo, zbog svega se sekiram, razmisljam, kombiniram :izivciran:

Nemoj se nervirati oko toga, nije vrijedno. Tako sam se i ja nervirala, a onda sam shvatila da na neke stvari ne mogu utjecati i da je najbolje da napravim kako ja mislim da je najbolje, a ostali neka se prilagode. Kome ne paše, a neka ide ća, šta ću mu ja.
slika
cimetina

PostPostao/la babčeva dana sri srp 11, 2012 9:04 am

Mali savjet: napomenite roditeljima (po potrebi i ostalima) da ih nitko nece lancima vezat za stolac kad jednom sjednu na njega jer bi inace mogli imat neprilike ko mi jucer. :izivciran:
SvekrIva nece vidjet svog bratica ako ne sjedi s njom za istim stolom! :izivciran:
Jos sam ljuta, a jucer smo to jos raspravili. :roll:
[url=http://www.weddingcountdown.com/]
slika
[/url]
babčeva

PostPostao/la sweet2010 dana čet srp 26, 2012 6:02 pm

Planirali smo da sa nama sjede samo kumovi, roditelji i ostali za stolovima, roditelji se neće se ljutiti, rekli smo im već da tako planiramo... Dakle, s strane mog dragog kum i njegova žena (pratnja) s moje strane, moja kuma i njena pratnja ako bude.

Ja sam u temi Odabir kumova, obaveze kumova (dužnosti) i problemi navela da ću imati svoju kumu, a dragi mora još izabrati zbog nenadane situacije, al nadam se da ćemo to uspješno rješiti. Malo nam je bed jer imamo uglavnom sve parove, pa bi s njegove strane trebao biti par, jer ih razdvajati ne želim, nezgodno. A možda kuma moja dovede neku pratnju, al s obzirom na njenu sad situaciju sumnjam...
sweet2010

PostPostao/la Rally_MO dana pet srp 27, 2012 7:09 am

U nas je bilo 5 za stolom... Meni bilo glupo nekog obvezivati da sjedi s nama zato da ona ima pratnju, a pogotovo ne bih njoj rekla da povede nekoga u svatove da ne bi sjedila sama za stolom... NA kraju krajeva, ionako većinu vremena plešemo pa se to ni ne primjeti toliko
6.8.2010. - DA po prvi put

slikaslika
slika
Rally_MO
Super forumašica
Super forumašica

Re: Gdje sjedi pratnja (kume i kuma)?

PostPostao/la black007 dana čet ruj 27, 2012 3:30 pm

Dani 26 je napisao/la:Kod nas je obicaj da kumovi sjede s mladencima za stolom.
Dakle, ja sam imala kumu a on kuma. Meni su njihovi bracni drugovi kumovi :lol: Ja kuminog muza zovem kum a ne pratnja a isto tako kumovu zenu zovem kuma :ne zna: I kad govorimo da idemo kod njih, kazemo da idemo kod kumova :ne zna: Kod nas i nije bio problem sve ih smjestiti za stol jer se stavlja stolica koliko je potrebno.
Obicaji su svugdje drugaciji i treba im se prilagoditi iako, neznam bas kak bi mi bilo da moram sjedit za drugim stolom :ne zna: al prezivjela bi :zubo:
A sad zamislite da ja sjedim za drugim stolom a kuma neka napaljena roksaca i pocne grabit mog muza za vrijeme prvog plesa :lol: :lol: :lol: Kad bi ju kroz ruke propustila :lol: :lol: :lol:
A sorry, al morala sam :lol: :lol: :lol:

Istina!!! Slažem se!!! Ja sam isto svoju prijateljicu uzela za kumu,a moj dragi je odabrao kuma- svi smo si super i svi ćemo biti za vjenčanim ''glavnim'' stolom. :thumbsup: I meni nebi bilo ugodno da jednog dana kad moj dragi bude kum, ja sjedim negdje s tko zna kim. :shock1: Radije nebi išla u te svatove! :thumbsdown:
slika

slika
black007

PostPostao/la iglica dana čet ruj 27, 2012 5:22 pm

kod nas će kum i kuma sjediti s nama.
oboje nisu u vezi tako da nitko ne dolazi s njima.
upotpunjavat će se međusobno :)
ali da dolaze s pratnjom, pratnja bi isto sjedila s nama.

roditelji nekako najčešće sjede na dva najbliža stola glavnom stolu. zajedno, ili odvojeno, ali glavno da su to najbliži stolovi mladenačkom!
iglica

PostPostao/la lilica dana sri stu 21, 2012 1:34 pm

nasa sala i ima 2 stola sa svake strane naseg koji su drugacijeg oblika od ostalih i oni su predvideni za najblizu rodbinu. a kumovi i pratnja s nama, naravno :cagam:
slika

slika
lilica
Forumašica u usponu
Forumašica u usponu

PostPostao/la Mateus dana ned ožu 10, 2013 11:49 pm

hm... mi imamo nešto malo drugačije u planu ali nismo sigurni kako to izvesti.
uglavnom, "sala" u kojoj će biti večera ( koja to baš i nije ) ima 2 dijela. prvi, veći dio namjenjen je više za ples i tako to, a drugi, gonji dio ( razdvojeni su s 2-3 stepenice ) je manji i stolovi su oko šanka. naša ideja je odvojiti stare i mlade i to tako da - za obitelj, tj. one starije stavimo par okruglih stolova na taj gornji dio, a mlade smjestimo za neke barske stolove na donjem, većem dijelu. stvar je u tome što bi mi sjedili s mladima, na sasvim drugom kraju sale od rodbine. mi i kumovi s pratnjama bi sjedili na početku tog većeg dijela. nekako mi nema smisla odvajati roditelje od ostatka rodbine a mislim da ni oni ne bi bili oduševljeni sami sjedit s nama. ja se nadam da, ako ih lijepo obavijestimo o tome da se ne bi trebali ljutiti ili slučajno uvrijediti :huh:
Life isn't about surviving the storm, but how you dance in the rain.

slika
Mateus

PostPostao/la Apache dana pon ožu 11, 2013 8:16 am

Budući da ni moja kuma ni mladenkin kum nemaju pratnju, samo njih dvoje budu sjedili s nama za stolom. Inače bi se podrazumijevalo da pratnje sjede s nama, pa nebi mi palo na pamet poslati kuminu ili kumovu pratnju da sjedi ko zna gde s nepoznatim ljudima.

A roditelje budemo stavili za stol najbliži nama.
slika
Apache

PostPostao/la ivancica dana pon ožu 11, 2013 10:00 am

Nas bude 4 za stolom :lovestruck: :lovestruck: :lovestruck: Mi i naši kumovi, nitko drugi :cerek: :cerek: Kum nema nikog, a kuma je rekla da će njenom dečku bigt ugodnije sa ekipom, a i pošto su oboje iz mog kraja on je sam rekao da on nema što raditi s nama za stolom, jer nije on kum :ne zna: :ne zna:

I ne želim da ovo sad ode u raspravu, jer svaki kraj ima svoje običaje i koliko god se nekome sviđali ili ne, treba ih poštivati. :thumbsup:
Divno je biti nekome nešto, divno je biti tebi sve...
slikaslika
slika
ivancica
Senior savjetnica
Senior savjetnica

Marketing:

Prethodna

Natrag na Gosti na vjenčanju: svi uzvanici, rodbina, kumovi, kume, svjedoci, djeveri i djeveruše

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.