Marketing:

Vjenčanja Hotel Phoenix

Eko park Kraš, Bratina

Županije: Zagrebačka, Sisačko-moslavačka, Karlovačka, Krapinsko-zagorska, Varaždinska, Međimurska, Koprivničko-križevačka, Bjelovarsko-bilogorska

Re: Eko park Kraš, Bratina

PostPostao/la samsonova dana čet sij 24, 2013 1:35 pm

ima li kakvih novih iskustava s krašom? općenito na internetu nema baš informacija o iskustvima. ja sam od njih saznala da imaju 30-ak svadbi za ovu, 2013., godinu.
samsonova

Marketing:

PostPostao/la ivana_1701 dana pet vel 01, 2013 5:38 pm

I ja bih voljela čuti kakva su iskustva. Znam par ljudi koji tamo planira svadbu, ali na žalost nikog tko je to već "obavio"...
Uglavnom od ljudi čujem kako su oduševljeni mjestom, neki kažu da je to ekskluziva ( :ne zna: don't know why, but ok), neki planiraju teambuildinge, uglavnom su pozitivni komentari... Rado bih čula tuđa iskustva, ako negdje griješe ili ne rade dobro da ih znamo na to upozoriti prije :vjencanje1:
<3 25.05.2013. Ekopark Kraš <3
ivana_1701

PostPostao/la ivana_1701 dana pon ruj 02, 2013 2:12 pm

Svadba je prošla, mi vjenčani u kapelici (blaženog) Ivana Pavla II. u ekoparku Kraš :vjencanje1: :pop: :loveflag: 25.05.2013. :cheer:

Pa da podijelim (dio) iskustva i savjete... Kako su mi neke članice forume slale privatne poruke, jedan (moj) odgovor ću kopirati:

Svadba je bila SA-VR-ŠE-NA!!! Sala i sve vezano uz nju perfektno. Sve je bilo kako smo mi tražili, odojak i janjetinu su pekli ispred restorana i došla je vruća na stol. Moja mama koja inače ne jede janjetinu je jela janjetinu, to sve govori :) . Hrpa drugih ljudi je hvalila hranu danima poslije.
Na kraju pola stvari oko kojih sam prije svadbe razbijala glavu nisam ni primjetila. Kao npr kakav će biti stolnjak oko našeg stola i sl. Mi smo uzeli njihove zelene mašne i sala je izgledala odlično! Imali smo male buketiće na stolovima u njihovim martini čašama. Jedino je moja cvjećarka ostavila malo preduge stapke na cvijeću pa je stršalo van, ali su to Kraševci sredili. Voditelj sale je sa svime dirigirao super i sve je bilo ko po špagici. Stvarno nemam što drugo za reći osim riječi hvale.
Na kraju je ispalo da je Tina zadužena samo oko rezervacije i sklapanja ugovora, a da je sve najbolje dogovoriti onaj tjedan prije svadbe s onim tko će vam voditi svadbu (voditelj sale). Taj tjedan sjednete u auto i odete tamo, tražite voditelja i s njim dogovarate detalje oko uređenja sale i sl. Također je najbolje i Tinu zvati tjedan dana prije jer žena stvarno ima puno posla i jednostavno ne može za 50 svadbi odmah znati sve kako ste tražili pa zvuči neuvjerljivo. Nama je i bend odlično vodio večer, za sve su nas došli pitati, jel može sad torta, jel može sad bacanje buketa i sl. Mi smo im na početku večeri samo rekli neka oni to odrade najbolje kako znaju, ipak su imali puno više svadbi od nas :) Piće dobrodošlice mi nismo ni uspjeli vidjeti, ali sam od drugih čula da je bilo lijepo složeno na terasi (natkriveni dio) i boce su ostale na stolu tako da tko je htio je mogao piti žestoko i kasnije. I, da, bijelo vino im je MRAK, to mi je potvrdilo više različitih ljudi, samoinicijatino su to išli govoriti bez da ih je itko pitao... Najuži krug prijatelja i obitelji nam je ostao tamo spavati pa su nam drugo jutro poslužili odojka i janjetinu i kolače tako da smo imali i doručak (jedino smo kave i cugu ujutro nadoplatili). Štrukli su isto bili pun pogodak, ako se dvoumite oko toplog predjela ;)
I još jedna stvar koju bih preporučila, uzmite da vam mladenački stol bude kvadrat, vi sjedite i gledate ostatak sale, a kumovi su vam bočno. Tako se bolje vidite s kumovima i možete s njima pričati, a i stol s roditeljima vam je bliže. Nama se to jako svidjelo, svima preporučujem :)
Mogla bih ti cijeli dan pisati o tome, ja sam još uvijek pod pozitivnim dojmom čak i sad kad su se dojmovi slegli. :10od10:

Mi smo preko Kraša sve uzeli, piće, kolače (Mala kuća kolača) i janjetinu i odojka. Čula sam da su malo promijenili cijene u međuvremenu. Također sam čula da nakon naše svadbe nije više bilo vjenčanja u kapelici (Crkva zabranila?), ali da se od ovog vikenda opet može. Sigurna sam da u svećeniku nije bio problem jer je svećenik mlad, skroz otkvačen i otvoren za nove ideje.

Evo i par slikica...
Kapelica unutra:
slika
Kapelica vani:
slika
Mladenački stol:
slika
Jedan od stolova za goste:
slika
<3 25.05.2013. Ekopark Kraš <3
ivana_1701

PostPostao/la sanja.ico dana pet ruj 06, 2013 5:30 pm

I mene zanima tko je još imao svatove tamo da napiše svoje dojmove jer sam i ja zainteresirana za Kraš a na netu nema ništa o tome... Hvala unaprijed
sanja.ico

PostPostao/la nova83 dana uto ruj 24, 2013 11:04 am

Pozdrav,
nova sam ovdje, i nadam se da nećete ovo shvatiti kao reklamu. Samo želim podijeliti svoje iskustvo vezano za ovaj restoran. Naime, ja sam mjesecima tražila po internetu i forumima reakcije neke, ali ništa od toga svega. Mi smo se "zaljubili" na prvi pogled u imanje i restoran Ekopark Kraš. Nismo ništa drugo niti htjeli gledati.

Moje iskrene preporuke za Kraš! Baš kako je ženskica par postova iznad mene i napisala, sve je baš tako! Mi smo bili malo u panici, jer nam je prvo rečeno da je vjenčanje u kapelici dozvoljeno, a onda odjednom zabrana, pa smo neke stvari morali izmjeniti. Moj vam je savjet da se što prije dogovorite sa svećenikom oko toga. Mi smo vjenčanje imali u Zg, a nakon toga smo svi za Ekopark krenuli. I nije mi žao.Da, bilo bi bolje da je sve na jednom mjestu,ali ništa strašno.
Konobari, hrana, piće-odličnooo!! Nemojte da vas zavaraju konobari koji rade preko dana u Ekoparku-nisu ni do koljena ovima sa svadbe. Mi kad smo vidjeli ove "dnevne" malo smo se prepali. Ovi sa svadbe-sve pohvale, pogotovo voditelju!
Tina-hm, pa, očito zatrpana poslom previše, pa sam često znala po par dana čekati da mi se javi. Nemojte da vas obeshrabri niti to. Sve što smo dogovorili, to je i ispoštovala. Nju baš i nećete vidjeti na dan vjenčanja, ali to nije niti toliko bitno ;)
Moja najveća zamjerka - recepcija i rezervacija soba!! Nas su doslovno izlludili čim smo došli. Počevši od toga da im moram dati osobnu zbog apartmana za mladence (baš osobnu nosim taj dan sa sobom), pa da moram sve goste obavijestiti o preuzimanju ključeva do 23 sata,i još nekoliko sličnih detalja. Opet, i to se dalo riješiti na fin način, da su mi (Tina ili gospođa s kojom sam pričala prilikom rezervacije soba) rekli da se ključevi preuzimaju odmah po dolasku, da se plaćanje vrši odmah po dolasku, i da su potrebne osobne od svih osoba koje misle spavati.
Eto, to je to...malo duže, ali nadam se da će nekome pomoći :bok:
nova83

PostPostao/la samsonova dana pon lis 28, 2013 11:21 am

bok ivana :bok: i pozdrav svima koji planiraju svadbu u krašu. dijelim oduševljenje s ivanom.
iako ni na jednom forumu nisam našla na neki konkretan osvrt na eko park kraš (krašograd), mi smo se odlučili za njih jer je to bila ljubav na prvi pogled. bio je 1.mj., snijega do koljena i sve je izgledalo bajkovito. po nekim starim komentarima vidjela sam da je bilo problema s ufuravanjem u svadbe i sve to skupa, no nakon svog iskustva mogu reći sve najbolje.
sam ambijent izvana je predivan, pa smo tamo obavili i fotkanje (priroda, životinjice, jezero, bazen...).
iznutra je također lijepo, tako da rasvjeta nije potrebna, nekako je topla atmosfera, nije sve bijelo i strogo kao drugdje.
hrana je jako dobra, ima nekih običnih stvari poput juhe, a ima i prefinih poput štrukli, janjetine, pekarskog krumpira, špikane svinjetine, itd. svi su hvalili njihove štrudle od jabuka i višanja, kao domaće.
kolače i tortu nemaju svoje, nego uzimaju od Male kuće kolača. za njih također mogu reći sve najbolje i same pohvale, kolači nisu svi istog okusa, daleko su od toga, ja sam ih uzela reda radi, zbog starijih gostiju, a na kraju sam se oduševila. za tortu sam pretpostavljala da će biti standardno loša kao na svim svadbama do sada na kojima sam bila, no iz male kuće kolača dočekalo nas je ugodno iznenađenje, ljudi su nam sami dolazili i govorili kako nisu nikad do sad na svadbi jeli tako dobru tortu, svaka čast gospođi koja radi svoj posao tako dobro. imali smo jedan kat od nutella čokolade, a drugi od bijele čoko sa šumskim voćem, ne znam koji je bio bolji.
šef sale - nikola, vrhunski preofesionalac, skupa s ostalim konobarima koji su bili uvijek tu a neprimjetni, ljubazni, nasmiješeni, tako dragi da vam ne mogu opisati gosti su ih također hvalili, pogotovo oni koji se i sami bave ugostiteljstvom. meni nema razlike između "dnevnih" konobara i onih "svadbenih" jer sam bila u krašu puno puta preko dana i svaki puta su konobari bili super.
oni su prije surađivali s nekim cateringom, pa s nekim restoranom. znali su imati i po 2 svadbe odjednom (postoje dvije sale: domaćica do 100 ljudi, jadro do 200 ljudi), no s obzirom na razna neugodna iskustva odlučili su sami pripremati hranu i imati samo jednu svadbu po danu. i mogu reći da im je to pametna odluka, dok rade izgledaju kao da imaju 100 godina iskustva.

velika je prednost to što sam park ima smještajni kapacitet za oko 100 ljudi, što je jako dobro s obzirom na ljude koji vam dolaze od svukud, a i za one koji malo više popiju. ekipa na recepciji je genijalna, razvoze vas onim svojim električnim autićima do apartmana i užasno su ljubazni. mladenci dobivaju gratis app za mladence - slatku tajnu, koji je odvojen od svih ostalih i blizu je restorana, velika prednost je što tamo možete obaviti slikanje spremanja (i ne morate spremat doma stan za to :cheer: ). sam smještaj je dosta povoljan, oko 100 kn po osobi. sve još miriše na novo i tako izgleda.
mnogim gostima se svidjelo to što su spavali u takvom okruženju, tišina plus koja patkica koja s vremena na vrijeme zaguguće, te to što su slijedeći dan prošetali po parku, dragali životinjice i pili kavu na terasi na jezeru. popis gostiju sam poslala par dana prije, kako smo se i prije dogovorili s recepcijom, pa smo mi pri tome spomenuli da podatke za prijavu za nas mladence pošaljem što prije kako nebi morali to raditi (vadit osobnu) na sam dan svadbe. svakog gosta su dočekali na recepciji, uzeli podatke i uputili gdje moraju ići, rekli su nam da ništa ne moramo brinuti, a tako je i bilo. platili smo 3 dana poslije, kad i restoran. jedno mjesec dana prije svadbe došli smo samo pogledat apartamane kako izgledaju i oni su nas odvezli autićem do tamo, sve pokazali i jako nas ugodno iznenadili.

što se tiče nekih tehničkih podataka- cijena menija je 48€ + 6€ za janjetinu i odojak (za to također imaju vanjske suradnike) + 5€ za kolače i tortu. dakle, ako se uzme sve, ispadne 59€, s time da treba naglasiti da je to sveukupna cijena, nema dodatne naplate za presvlake, salvete, mašne, konobare iza ponoći, zamp i ostale stvari. toče kutjevačku graševinu i plavac, ljudima se svidjelo. višak hrane možete ponijeti doma ili slijedeći dan ostati na ručku, mi smo ostali i opet su nas lijepo ugostili, a ostalo je još brdo hrane pa su nam to spakirali (skupa s kolačima i tortom).

da sve nebi bilo tako idealno, postoji ravnoteža u obliku organizatorice za koju vam samo mogu reći da ako želite svadbu u predivnom okruženju sa super hranom i prfesionalcima na sve strane, progutajte nju i njenu neprofesionalnost kao što sam i ja. moja frendica još uvijek nije dobila ponudu svadbenog menija koju je zatražila prije godinu dana (u međuvremenu se i udala), a nije jedina. ne znam koliko moraš bit zaposlen i u gužvi da na početku večere sjediš sa foto i mjuzom za stolom i ne udostojiš se doć do mladenaca i pozdravit ih, kao ni dan poslije kad ih vidiš na ručku. ženska je po meni osobno na totalno krivom mjestu, možda bi bila dobra na nekom desetom radnom mjestu, možda!

od5.mj. ove godine nema više vjenčanja u kapelici u parku jer je biskup zabranio, pa se možete vjenčati u crkvi u pisarovinskoj jamnici koja je od kraša udaljena autom 5 min. trebam napomenuti kako nam nitko iz crkve, ni organizatorica iz kraša nisu javili da je došlo do zabrane, a mi smo pozivnice već podijelili. profesionalizam na hrvatski način, again. matični ne preporučam jer izvana nebi nikad rekli da je tu matični, izgleda pred raspadom, a unutra je vrijeme stalo '41. (u 2m kvadratna). tako da vjenčanje ne ovisi o volji i raspoloženju svećenika, nego je to jednostavno zabranjeno. mi smo zvali sve moguće instance u crkvi kako bi dobili dozvolu za vjenčanje, no na kraju smo jedva dobili i svećenika u toj pisarovinskoj jamnici jer se do njega nije moglo doći danima (nitko iz crkve nije znao gdje je) tako da ovakvu vrstu stresa ne preporučam (probu nismo nikakvu odradili pa smo na samom obredu imrpovizirali i probali skužit šta se od nas traži).

sve u svemu, dala bih ocjenu 9/10, samo zbog tine, jer i ona je prouzročila trenutke "čupanja kose".
samsonova

PostPostao/la CoCo dana uto srp 08, 2014 1:41 pm

Pooozdrav :bok:
Ima li novih informacija o Krasu?? meni je opako zapeo za oko i nadam se da je savrseno mjesto za D day :cheer:
CoCo

PostPostao/la Tinica666 dana pet stu 14, 2014 8:22 am

Ako ikog zanimaju informacije mi bili ovaj tjedan dolje i pitali za cijene :cheer:
Tina koja je organizator pokazala nam salu. Stvarno je preeekrasnooo :10od10:
Cijena je i dalje 40e za meni i 8e za piće, zamp i navlake u toj cijeni. Dijeca do 12 god plaćaju pola, dok klinci do 3 imaju besplatno.
Mi se raspitali i za mogućnost čokoladne fontane koja dođe 1500 kn sa čokoladom i voćem :cagam:
Žena je bila stvarno ok i odgovorila nam na sva pitanja, ono kaj smo i zaboravili čak nam je spomenula da si sve to zapišemo
Uglavnom stvarnoo smo oduševljeni sa svime tako da smo gotovo 100 posto dolje :cheer:
Naš je termin godinu i pol još udaljen al smo već sad lagano pripremljeni za kapariti salu jer su ljudi počeli kapariti 6 mj 2016. tako da ne želimo izvisiti :neznamkakoti:
Tinica666

PostPostao/la ovčica5 dana pet vel 12, 2016 11:50 am

Pozdrav svima! :cheer:
Da nema vas, ne bi znala odkud krenuti s planiranjem vjenčanja :lovestruck: .
S dragim sam jednom bila u Krašogradu i oduševio me! Tražeći restoran za svadbu, najradije nebi više gledala druge restorane! Tim više što sam mogla pročitati samo pozitivne komentare za Krašograd. Nema onih stupova u dvorani, pol sata vožnje od Zg i nije strašno, lokacija za slikanje, noćenje mladenaca! Sve mi se sviđa. Jedino da je cijena malo niža, budući da nije u samom centru Zg, ali valjda ne možeš sve imati. I zbedirala sam se kad sam čula da se ne može u kapelici ženiti :neznamkakoti:
A zanima me da li netko ima novije iskustvo s njima?
ovčica5

PostPostao/la ovčica5 dana sri vel 17, 2016 9:25 am

Itko? :roll:
ovčica5

PostPostao/la Dorina1 dana uto tra 19, 2016 12:12 pm

Pozdrav, naročito tebi ovčica5, ja se udajem u Krašogradu ove godine, nažalost nema vjenčanja u kapelici jer je zabranjeno u svim kapelicama, no nas to nije obeshrabrilo makar smo se potajno nadali naći svećenika koji će ipak htjeti no ništa od toga! Nažalost tako malo cura ima koji piše o Krašogradu a full je zauzet voljela bi da i mene neko malo još uputi ako ima kakva iskustva!
Dorina1

PostPostao/la ovčica5 dana uto tra 19, 2016 1:41 pm

Da, slabo se pise o njemu, a kad sam se raspitivala, gotovo cijeli 6.mj iduce godine im je zauzet. U meduvremenu, odlucili smo se za hotel u Zg jer smo dosli do zakljucka da nam se neda vozikati simo tamo, i goste gnjaviti, kasnije razmisljati gdje ce tko spavati odnosno voziti natrag do Zg i sl. Preboljela sam Krasograd, iako sam se stvarno zaljubila na prvu.
Trebali smo se naci i sa zenskicom koja to sve vodi (Tina?), na kraju nismo jer je stalno odgadala, dugo joj je trebalo da uopce odgovori na pozive i poruke, i to je bio jos jedan znak da odustanemo. Ne razumijem, zainteresiran si, zivkas da se nadete i onda joj je tesko malo se potruditi...da se moze zeniti u kapelici, cak bi i progutali njen neprofesionalizam...
ovčica5

PostPostao/la Dorina1 dana čet tra 21, 2016 9:31 am

Drago mi je da ste našli i želim vam svu sreću! Malo je daleko ..ali bila sam na svadbama koje su bile i puno dalje, no recimo mi čemo imati okupljanje tamo i crkvu u pisarovini tako da nema puno vozikanja a i većina gostiju će prespavati, zato nam se svidjela ta opcija! Znam, čula sam da je Tina koma, al mi smo imali stvarno relativno dobra iskustva s njom, no Tina je otišla pa ćemo vidjet što će sada biti! :ne zna: Žao mi je što nemam s nikim razmjeniti iskustva, :izivciran:
Dorina1

PostPostao/la ovčica5 dana čet tra 21, 2016 9:36 am

i ja vama zelim srecu i zao mi je sto necemo razmjenjivati iskustva :jig:
ma da, otisla je?
ovčica5

PostPostao/la Dorina1 dana čet tra 21, 2016 9:43 am

Hvala! Da, to mi je nedavno javljeno, moramo na dogovor sa novim organizatorom pa ćemo vidjeti kakva če iskustva bit! :ne zna:
Dorina1

PostPostao/la Izzy dana sri lip 29, 2016 6:40 am

Dakle što se tiče zadnjeg stanja. Dragi i ja smo prošli tjedan kapariti i vrlo smo zadovoljni. Ima malo kratkih spojeva u komunikaciji, ali to je više iz razliga sto puno ljudi radi tamo.
Mi imamo svadbu iduće godine u lipnju. Ako se želi subota čekanje je dosta dugo. Mi smo rezervirali datim godinu i tri mjeseca unaprijed i u prvom trenutku mi se to činilo užasno daleko, a sve je bliže i bliže.
Ono što je presudilo je činjenica da oni rješavaju većinu stvarijanta i nema dodatnog trčanja.
Mi smo uzeli sve , dakle i kolače, s time da sam se jedan dan ja odvezla do Male kuće kolača i kupila kilu svadbeni da ih probam i jako sam zadovoljna. Zadovoljne su i moja mama i svekrva pa je riješena stvar. Dragom je presudio odojak :D
Cijena svega je 60 € po stolici, zajedno sa presvlakama i ZAMPom i to mi se ne čini pretjerano.
Imaju dvije dvorane, jednu za 100 i jednu za 300 ljudi, s time da smo mi uzeli veću jer je dragi polu slavonac. Možete misliti što to znači.
Uglavnom kada smo kapariti bili smo jako ugodno iznenađeni sa količnom super prijedloga kojeg smo dobili od čovjeka koji je radio sa nama. Ugovorili smo tako slatki stol što je švedski stol sa kolačima i stol sa štrudlama za one koji lutaju uokolo.
Cijene su fiksne. Mi ćemo donijeti veliku količinu svojeg alkohola međutim to ne utječe na cijenu. Malo me to bilo zbunilo ali su nam objasnili da obzirom na stvari koje Krašograd daje pod račun, donošenje dijela našeg alkohola ili torte ne utječe na cijenu.
Mogu se birati bo je presvlaka i to bijela i bež, zadnji broj gost javljaš 10 dana prije svadbe kada ću i znati konačan broj i svi detalji se mogu ugovarati do 10 dana prije.

Trenutačno muku mučim sa crkvom. Kapela je zbilja malena. Sjedi 20 ljudi, što mi je samo 10% ljudi pa je ispala kao opcija. Sad upravo tražim koliko ljudi stane u koju crkvu u okolici. Kako imamo dosta veliko vjenčanje sa činjenicom da naše obitelji dolaze od svuda i iz Hrvatske i cijelog svijeta inzistiram na tome da barem 150 ljudi stane u crkvu.
Izzy

PostPostao/la Anahi dana sri lip 28, 2017 3:00 pm

Pozdrav svima,

nova sam ovdje, dragi i ja smo uzeli Eko park iduće godine u svibnju, subota :)

Rezervirali smo je prije mjesec dana i onda su još imali 2 termina subote u svibnju, 2 u srpnju i 2 u rujnu.

Nisam ni tražila druge sale, prvi put kad sam tu vidjela svadbu prije 5-6 godina, znala sam da baš tu hoću :)

Organizirati ćemo buseve za one koji ne žele voziti i smještaj u kućicama, a crkva je u centru Zagreba.

Par kolegica je tamo bilo s posla na svadbama i svi su uvijek imali samo pozitivna iskustva.

Postor je prekrasan u prirodi i dervetu, a ne neka zatvorena hotelska dvorana :).

Ženskica s kojom smo sve rješavali je rekla da ćemo od jeseni sve detalje ugovoriti, uzeli smo puni meni, s kolačima.

Cijena je dobra, pogotovo kad ih usporedim s Marincelom, Malim dvorcem i sličnim lokacijama za vjenčanje.
Anahi

PostPostao/la Lioness dana pon srp 03, 2017 11:18 pm

Anahi je napisao/la:Pozdrav svima,

nova sam ovdje, dragi i ja smo uzeli Eko park iduće godine u svibnju, subota :)

Rezervirali smo je prije mjesec dana i onda su još imali 2 termina subote u svibnju, 2 u srpnju i 2 u rujnu.

Nisam ni tražila druge sale, prvi put kad sam tu vidjela svadbu prije 5-6 godina, znala sam da baš tu hoću :)

Organizirati ćemo buseve za one koji ne žele voziti i smještaj u kućicama, a crkva je u centru Zagreba.

Par kolegica je tamo bilo s posla na svadbama i svi su uvijek imali samo pozitivna iskustva.

Postor je prekrasan u prirodi i dervetu, a ne neka zatvorena hotelska dvorana :).

Ženskica s kojom smo sve rješavali je rekla da ćemo od jeseni sve detalje ugovoriti, uzeli smo puni meni, s kolačima.

Cijena je dobra, pogotovo kad ih usporedim s Marincelom, Malim dvorcem i sličnim lokacijama za vjenčanje.

Kakve su cijene, jesu i dalje ove iste koje su ranije curke pisale? :)
Lioness

Marketing:

Prethodna

Natrag na Restorani, hoteli i sale - Zagreb i središnja i sjeverna Hrvatska

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.